Puck we wrześniu na urlop w 2022? Dowiedz się jakie atrakcje oferuje ta miejscowość!

polskie morze, wczasy

plaża falochron

Położone na Kaszubach kameralne i urocze miasteczko wydaje się być idealnym miastem na spędzenie satysfakcjonującego urlopu w sierpniu 2022. Dostęp do morza Bałtyckiego w połączeniu z ciekawą historycznie infrastrukturą sprawiają, że to miejsce będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych turystów. Jak jednak zaplanować tam pobyt? Na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę? Czym się sugerować dokonując wyboru apartamentu w Pucku? Podpowiadamy!

Historyczne atrakcje w Pucku

Większość historycznych atrakcji Pucka znajduje się w obrębie ścisłego centrum i to właśnie tam klimat miejscowości jest najbardziej wyczuwalny. Urbanistyczny, średniowieczny układ uliczek zachował się tam aż do dzisiaj, a praktycznie każda pomniejsza alejka kryje za sobą budynek, pomnik bądź sklepik, który warto odwiedzić spędzając tam urlop. Ośrodkiem rozrywki zdecydowanie jest Stary Rynek, który swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza przede wszystkim XVIII-wiecznym kamieniczkom oraz górującemu nad rynkiem Ratuszowi. Sam Ratusz, na którym dumnie wznosi się herb Pucka, jest budynkiem dostępnym dla turystów, a w jego wnętrzu można podziwiać średniowieczne zdobienia i ornamenty. 

Okoliczne kamieniczki również oferują atrakcyjne możliwości do spędzenia czasu wolnego. Szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na te znajdujące się w pobliżu Starego Rynku. Ich główną atrakcją jest drewniany, barokowy szpital z około 1720 roku, w którym mieści się Muzeum Ziemi Puckiej. Jest to rozrywka, która dzięki dostępności profesjonalnych przewodników oraz znawców historii i sztuki, przypadnie do gustu i dorosłym, i dzieciom. 

Gdzie zatrzymać się w Pucku 2022?

Plaża jest zawsze królową wakacyjnych urlopów, a apartamenty Puck pod tym względem ma się czym pochwalić! Miasto wyróżnia się znacząco pod tym względem od słynnych kurortów nadmorskich – w sezonie na puckiej plaży można liczyć nie tylko na atrakcje i zabawy dla dzieci, ale również na nienagannie czysty i zadbany teren, co jest ważnym kryterium wyboru miejsca na urlop. 

Ponadto, w centrum, w gorące, sierpniowe dni, można cieszyć się orzeźwieniem dostarczanym przez niedawno odrestaurowaną, podświetlaną, płaską fontannę w kształcie łodzi. To właśnie tam latem władze miasta organizują wiele imprez plenerowych o kulturalnym bądź rozrywkowym charakterze. Nie da się zaprzeczyć, że głównie z tego powodu te okolice są szczególnie polecane dla urlopujących turystów, dlatego apartamentów w Pucku warto szukać w pobliżu Starego Rynku lub plaży puckiej – a tych, na szczęście, w sezonie letnim nie brakuje. 

Rozrywki dla małych i dla dużych 

Oprócz historycznych walorów, miasto ma do zaoferowania wiele nowoczesnych miejsc, które będą w stanie zaspokoić ciekawość każdej grupy wiekowej. Doskonałym miejscem edukacyjno-rekreacyjnym jest Rodzinny Park Ewolucji w Pucku, który w ciekawy i fascynujący sposób przedstawia historię Ziemi na kilka milionów lat wstecz. Na terenie ośrodka możemy poznać dzieje powstania naszej planety oraz prehistorycznych mieszkańców mórz, oceanów i lądu – a to wszystko przedstawione w dostępny i atrakcyjny sposób. 

Miejscem szczególnie polecanym dla rodzin jest również Puckie Molo. Konstrukcja jest szeroka i drewniana, a całość pokrywają ogólnodostępne ławeczki. Uroku dodają również zacumowane w pobliskim porcie żaglówki, urocze restauracje oraz delikatna, letnia muzyka grana na żywo przez okolicznych grajków, która sprawia, że atmosfera w tym miejscu jest niepowtarzalna. 

materiał zewnętrzny

Wynajem apartamentu Mielno

Wynajem apartamentu Mielno

Mielno to popularna miejscowość, która co roku przyciąga wielu turystów, aby mogli oni pozwiedzać, odpocząć i zrelaksować się w czasie swojego urlopu. Apartamenty Dune FAF w nadmorskiej miejscowości Mielno to idealne miejsce na zakwaterowanie blisko piaszczystej plaży.

Gdzie na wakacje w lutym? Sprawdź gdzie jest ciepło w tym okresie!

Gdzie na wakacje w lutym? Sprawdź gdzie jest ciepło w tym okresie!

Jeśli masz dosyć zimnej aury, ciągłej wilgoci i roztapiającego się śniegu za oknem, podróże są najlepszym sposobem na odpoczynek i łapanie promieni słonecznych. Po wakacjach bilety tanieją, a hotele pustoszeją, więc śmiało można wyjechać na wymarzony urlop nawet w trakcie zimy, a my podpowiemy, gdzie warto lecieć.

Podróż kamperem – zalety, gdzie wypożyczyć kamper?

Podróż kamperem – zalety, gdzie wypożyczyć kamper?

Podróżowanie kamperem zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Również w Polsce przybywa zwolenników caravaningu. Nic dziwnego, to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia niezależność, pozwala odkrywać nowe zakątki świata we własnym tempie, a także spędzać czas w gronie najbliższych osób. Dlaczego warto zdecydować się na podróż kamperem? Gdzie wypożyczyć kamper na terenie Rzeszowa? Zapraszamy do lektury.

Wynajem kampera i wyjazd do Włoch – ile to kosztuje

Wynajem kampera i wyjazd do Włoch – ile to kosztuje

Włochy to kraj z bardzo przyjaznym klimatem i doskonałą infrastrukturą. Są tu między innymi liczne kempingi, na których można wynajmować parcele pod kampery. Sprawdziliśmy, ile będą kosztowały takie wakacje.