Puck we wrześniu na urlop w 2022? Dowiedz się jakie atrakcje oferuje ta miejscowość!

polskie morze, wczasy

plaża falochron

Położone na Kaszubach kameralne i urocze miasteczko wydaje się być idealnym miastem na spędzenie satysfakcjonującego urlopu w sierpniu 2022. Dostęp do morza Bałtyckiego w połączeniu z ciekawą historycznie infrastrukturą sprawiają, że to miejsce będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych turystów. Jak jednak zaplanować tam pobyt? Na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę? Czym się sugerować dokonując wyboru apartamentu w Pucku? Podpowiadamy!

Historyczne atrakcje w Pucku

Większość historycznych atrakcji Pucka znajduje się w obrębie ścisłego centrum i to właśnie tam klimat miejscowości jest najbardziej wyczuwalny. Urbanistyczny, średniowieczny układ uliczek zachował się tam aż do dzisiaj, a praktycznie każda pomniejsza alejka kryje za sobą budynek, pomnik bądź sklepik, który warto odwiedzić spędzając tam urlop. Ośrodkiem rozrywki zdecydowanie jest Stary Rynek, który swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza przede wszystkim XVIII-wiecznym kamieniczkom oraz górującemu nad rynkiem Ratuszowi. Sam Ratusz, na którym dumnie wznosi się herb Pucka, jest budynkiem dostępnym dla turystów, a w jego wnętrzu można podziwiać średniowieczne zdobienia i ornamenty. 

Okoliczne kamieniczki również oferują atrakcyjne możliwości do spędzenia czasu wolnego. Szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na te znajdujące się w pobliżu Starego Rynku. Ich główną atrakcją jest drewniany, barokowy szpital z około 1720 roku, w którym mieści się Muzeum Ziemi Puckiej. Jest to rozrywka, która dzięki dostępności profesjonalnych przewodników oraz znawców historii i sztuki, przypadnie do gustu i dorosłym, i dzieciom. 

Gdzie zatrzymać się w Pucku 2022?

Plaża jest zawsze królową wakacyjnych urlopów, a apartamenty Puck pod tym względem ma się czym pochwalić! Miasto wyróżnia się znacząco pod tym względem od słynnych kurortów nadmorskich – w sezonie na puckiej plaży można liczyć nie tylko na atrakcje i zabawy dla dzieci, ale również na nienagannie czysty i zadbany teren, co jest ważnym kryterium wyboru miejsca na urlop. 

Ponadto, w centrum, w gorące, sierpniowe dni, można cieszyć się orzeźwieniem dostarczanym przez niedawno odrestaurowaną, podświetlaną, płaską fontannę w kształcie łodzi. To właśnie tam latem władze miasta organizują wiele imprez plenerowych o kulturalnym bądź rozrywkowym charakterze. Nie da się zaprzeczyć, że głównie z tego powodu te okolice są szczególnie polecane dla urlopujących turystów, dlatego apartamentów w Pucku warto szukać w pobliżu Starego Rynku lub plaży puckiej – a tych, na szczęście, w sezonie letnim nie brakuje. 

Rozrywki dla małych i dla dużych 

Oprócz historycznych walorów, miasto ma do zaoferowania wiele nowoczesnych miejsc, które będą w stanie zaspokoić ciekawość każdej grupy wiekowej. Doskonałym miejscem edukacyjno-rekreacyjnym jest Rodzinny Park Ewolucji w Pucku, który w ciekawy i fascynujący sposób przedstawia historię Ziemi na kilka milionów lat wstecz. Na terenie ośrodka możemy poznać dzieje powstania naszej planety oraz prehistorycznych mieszkańców mórz, oceanów i lądu – a to wszystko przedstawione w dostępny i atrakcyjny sposób. 

Miejscem szczególnie polecanym dla rodzin jest również Puckie Molo. Konstrukcja jest szeroka i drewniana, a całość pokrywają ogólnodostępne ławeczki. Uroku dodają również zacumowane w pobliskim porcie żaglówki, urocze restauracje oraz delikatna, letnia muzyka grana na żywo przez okolicznych grajków, która sprawia, że atmosfera w tym miejscu jest niepowtarzalna. 

materiał zewnętrzny

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

pielgrzymka

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo