Rodzaje gier planszowych

porady, rozrywka, wolny czas

gry planszowe

Zastanawiasz się, co kupić dziecku pod choinkę? A może szukasz pomysłu na świetną zabawę dla całej rodziny? Wybierz jedną z wielu gier planszowych. Ten artykuł pomoże ci odróżnić poszczególne rodzaje takich gier i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia.

Czy gry planszowe straciły na popularności?

Wprawdzie w ostatnich latach olbrzymią popularność zdobyły gry komputerowe i gry na konsolę. To znak naszych czasów, związany z postępem technologicznym. Niestety, tego rodzaju gry nie mają działania scalającego rodzinę czy grupę przyjaciół. Ponadto osłabiają wzrok i odciągają od kontaktów realnych na rzecz wyimaginowanej, wirtualnej rzeczywistości. Zapewne dlatego obserwuje się systematyczny wzrost sprzedaży gier planszowych. Coraz więcej dorosłych wspomina z sentymentem, jak w czasach dzieciństwa grali z rodzeństwem w Monopol, Scrabble czy w Chińczyka. To była jedna z najpopularniejszych dziecięcych rozrywek, obok gier w Statki czy w Państwa-miasta, do których wystarczyła tylko kartka i długopis. Chcesz przypomnieć sobie, ile frajdy sprawiały takie gry? A przy okazji zjednoczyć bliskich przy wspólnej planszy i rywalizacji o wygraną? Wybierz spośród różnych rodzajów gier dowolną planszówkę i zaproś wszystkich do wspólnej zabawy.

Rodzaje gier planszowych

Najpopularniejsze rodzaje gier planszowych, to:

  • gry edukacyjne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, świetne do nauki historii, języków obcych czy logicznego myślenia;
  • gry familijne, odpowiednie zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych;
  • gry planszowe dla par, doskonałe na urozmaicenie romantycznych wieczorów;
  • gry planszowe strategiczne, związane z np. wojskowością czy sztukami walk wschodnich;
  • gry karciane, czyli w formie kart, w zależności od tematyki, przeznaczone dla różnych grup wiekowych;
  • gry dla dzieci – forma zabawy dla maluchów, związana z motywami z bajek, światem fantastyki, jak również z historią czy poszerzaniem słownictwa.

Więcej na temat poszczególnych rodzajów planszówek przeczytasz na stronie https://shopgracz.pl. Tam też wybierzesz odpowiednią dla swoich potrzeb grę. 

Oferta gier planszowych jest szeroka. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie odpowiednią dla siebie grę. 

materiał zewnętrzny

Grywalizacja jako metoda przyciągania graczy kasyna online nomini

Grywalizacja jako metoda przyciągania graczy kasyna online nomini

Grywalizacja jest kluczowym narzędziem w branży kasyn online, pozwalającym przyciągnąć i utrzymać graczy. Metoda ta polega na zastosowaniu elementów gry w kontekście niezwiązanym z grą, stworzeniu systemu nagród oraz zwiększeniu zaangażowania i rozrywki użytkowników. Grywalizacja jest stosowana poprzez różne aspekty, takie jak rankingi, elementy narracyjne, programy lojalnościowe i usługi na żądanie. Ma znaczący wpływ na zwiększenie liczby graczy w kasynie internetowym nomini, odwołując się do ich emocji i oferując natychmiastową informację zwrotną na temat ich osiągnięć i dalszych kroków w kierunku wygrania nagród. W ten sposób grywalizacja wzmacnia efekt gry, czyniąc proces bardziej ekscytującym i przyjemnym.

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo