Rodzaje gier planszowych

porady, rozrywka, wolny czas

gry planszowe

Zastanawiasz się, co kupić dziecku pod choinkę? A może szukasz pomysłu na świetną zabawę dla całej rodziny? Wybierz jedną z wielu gier planszowych. Ten artykuł pomoże ci odróżnić poszczególne rodzaje takich gier i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia.

Czy gry planszowe straciły na popularności?

Wprawdzie w ostatnich latach olbrzymią popularność zdobyły gry komputerowe i gry na konsolę. To znak naszych czasów, związany z postępem technologicznym. Niestety, tego rodzaju gry nie mają działania scalającego rodzinę czy grupę przyjaciół. Ponadto osłabiają wzrok i odciągają od kontaktów realnych na rzecz wyimaginowanej, wirtualnej rzeczywistości. Zapewne dlatego obserwuje się systematyczny wzrost sprzedaży gier planszowych. Coraz więcej dorosłych wspomina z sentymentem, jak w czasach dzieciństwa grali z rodzeństwem w Monopol, Scrabble czy w Chińczyka. To była jedna z najpopularniejszych dziecięcych rozrywek, obok gier w Statki czy w Państwa-miasta, do których wystarczyła tylko kartka i długopis. Chcesz przypomnieć sobie, ile frajdy sprawiały takie gry? A przy okazji zjednoczyć bliskich przy wspólnej planszy i rywalizacji o wygraną? Wybierz spośród różnych rodzajów gier dowolną planszówkę i zaproś wszystkich do wspólnej zabawy.

Rodzaje gier planszowych

Najpopularniejsze rodzaje gier planszowych, to:

  • gry edukacyjne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, świetne do nauki historii, języków obcych czy logicznego myślenia;
  • gry familijne, odpowiednie zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych;
  • gry planszowe dla par, doskonałe na urozmaicenie romantycznych wieczorów;
  • gry planszowe strategiczne, związane z np. wojskowością czy sztukami walk wschodnich;
  • gry karciane, czyli w formie kart, w zależności od tematyki, przeznaczone dla różnych grup wiekowych;
  • gry dla dzieci – forma zabawy dla maluchów, związana z motywami z bajek, światem fantastyki, jak również z historią czy poszerzaniem słownictwa.

Więcej na temat poszczególnych rodzajów planszówek przeczytasz na stronie https://shopgracz.pl. Tam też wybierzesz odpowiednią dla swoich potrzeb grę. 

Oferta gier planszowych jest szeroka. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie odpowiednią dla siebie grę. 

materiał zewnętrzny

Powstanie usług streamingowych

Powstanie usług streamingowych

Jak usługi streamingowe w ciągu dekady wywróciły do góry nogami media na całym świecie? Poznaj główne czynniki warunkujące stały postęp w tej dziedzinie.

Roboty kuchenne – niezastąpione narzędzie w profesjonalnej kuchni

Roboty kuchenne – niezastąpione narzędzie w profesjonalnej kuchni

Profesjonalne kuchnie wymagają nie tylko doskonałych umiejętności kulinarnych, ale także odpowiednich narzędzi. Roboty kuchenne są w tej materii niezastąpione, z uwagi na swoją wszechstronność, precyzję i oszczędność czasu. Zastanówmy się wspólnie, dlaczego roboty kuchenne są niezastąpione w profesjonalnych kuchniach oraz jak różne modele i marki, takie jak robot coupe, ułatwiają codzienną pracę szefów kuchni?

Poszerz horyzonty! – zostań opiekunem wycieczek!

Poszerz horyzonty! – zostań opiekunem wycieczek!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka możliwości pozwalających na rozwinięcie swoich umiejętności, poznanie nowych ludzi oraz zwiedzenie ciekawych miejsc. Jedną z takich opcji jest praca jako opiekun wycieczek. To zajęcie, które nie tylko daje szansę na satysfakcjonujące spędzenie czasu, ale również na zdobycie cennych doświadczeń. W artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w Kurs na Kierownika/Opiekuna Wycieczek, jakie korzyści niesie za sobą Kurs na Kierownika/Opiekuna Wycieczek online oraz jakie umiejętności można zdobyć dzięki temu kursowi.

Saszetki dla kota z różnymi smakami – jak wprowadzać nowe smaki do diety?

Saszetki dla kota z różnymi smakami – jak wprowadzać nowe smaki do diety?

Dieta kota powinna być nie tylko zdrowa, ale także różnorodna, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe i smakowe. Wprowadzenie różnorodności smaków w diecie może przynieść liczne korzyści zarówno zdrowotne, jak i psychologiczne. Saszetki to wygodna forma karm mokrych dla kota, która umożliwia łatwe i bezpieczne wprowadzanie nowych smaków do diety zwierzęcia. Kluczowe jest dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb kota, w tym preferencji smakowych oraz wymagań zdrowotnych.