Siłownik jednostronnego działania – zastosowanie w przemyśle drzewnym

porady

Przemysł drzewny jest niezwykle wymagający. Konieczne jest stosowanie takich rozwiązań, które zapewniają dobrą efektywność pracy. Duże znaczenie ma także ekologia. Nie ma się co oszukiwać przemysł drzewny jest szczególnie wymagający, dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które rzeczywiście przyspieszą pracę, ale nie generują większych zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzą się siłowniki jednostronnego działania.

Siłownik jednostronnego działania – podstawowe informacje

Nim dokładnie przedstawimy Wam, jak szerokie spektrum działania mają te siłowniki pneumatyczne, czas dowiedzieć się więcej o nich samych. Na pewno duże znaczenie ma fakt, iż ich budowa jest niezwykle prosta. Jednym z najważniejszych elementów jest tutaj tłok, który wyposażony jest w dodatkowy magnes. Następnym ważnym elementem jest tłoczysko i to właśnie za sprawą tłoczyska można przenosić energię z tłoku na maszynę, która następnie jest napędzana. Wszystkie te elementy znajdują się w pokrywach. Nie można jeszcze zapominać o uszczelnieniach. Dobre uszczelnienie gwarantuje to, iż siłownik jednostronnego działania posłuży naprawdę przez długi czas. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że praca siłowników w wielu przypadkach odbywa się w naprawdę trudnych warunkach. Są one narażone na działanie kwasów czy skrajnych temperatur. Z tego też powodu, aby zapewnić maksimum efektywności, uszczelka powinna być wykonana z takiego materiału, który jest nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale również skrajne temperatury czy działanie kwasów. Energia wytwarzana jest jak można się domyślić ze sprężonego powietrza. Zawsze po uruchomieniu mechanizmu powietrze jest spychane na jeden z końców. Proste rozwiązania konstrukcyjne i użycie medium jakim jest czyste powietrze gwarantuje naprawdę dobre rezultaty pracy. 

Siłownik jednostronnego działania ciągnący ze sprężyną – oszczędność czasu i kosztów 

Czasami bardzo proste rozwiązania są najlepsze i choć niepozorne dają relatywnie świetne efekty. Nie inaczej jest w przypadku siłowników jednostronnego działania ciągnących ze sprężyną. Trzeba przyznać, że rzeczywiście nie tylko przyspieszają pracę, ale sprawiają, że jeszcze bardziej można obniżyć koszty. Jak już wiecie siłownik jednostronnego działania wykorzystuje medium sprężonego powietrza. Aby jego zużycie było jeszcze mniejsze, do ruchu powrotnego może dochodzić dzięki sprężynie. A więc jak można się domyślić dzięki energii sprężonego powietrza dochodzi do ruchu, natomiast w kolejnym etapie tłok podczas ruchu ściska sprężynę, która następnie pozwala na jego cofnięcie. Trzeba też wiedzieć, że biorąc pod uwagę siłownik pneumatyczny jednostronnego działania ze sprężyną, pozycja tłoczyska może być inna.

siłownik

Siłownik jednostronnego działania pchający zawsze w pozycji wyjściowej ma schowane tłoczysko i właśnie medium je wysuwa, następnie sprężyna powoduje powrót. Nieco inaczej wygląda zasada działania siłownika jednostronnego działania ciągnącego. W jego przypadku tłoczysko jest wysunięte zawsze w pozycji wyjściowej. Dodatkowo sprężone powietrze jest wprowadzane od strony przedniej pokrywy, a dzięki temu dochodzi do wciągnięcia tłoczyska do środka cylindra. 

Dlaczego warto zdecydować się na siłownik pneumatyczny jednostronnego działania ciągnący? 

Siłownik jednostronnego działania ciągnący zapewnia szybkość, powtarzalność i ciągłość w pracy. Niewątpliwie dzięki takim siłownikom można wprowadzić w ruch nawet ciężką maszynę. Do tego celu wykorzystywane jest sprężone powietrze. Takie medium jest tanie, podobnie zresztą jak siłowniki. Do tego użycie sprężonego powietrza jest w pełni bezpieczne, gdyż nie generuje zanieczyszczenia powietrza i można powiedzieć, że wpisuje się w ekologiczny trend. Nie ma również negatywnego wpływu na osoby, które pracują w danym miejscu, gdzie jest wykorzystywany. Dla większego bezpieczeństwa stosuje się amortyzację, a dla jeszcze większego obniżenia kosztów, siłowniki posiadają tak dobre uszczelnienia, że nie dochodzi do wypływu medium. 

Zastosowanie siłowników pneumatycznych jednostronnego działania

Jak już wiecie siłowniki jednostronnego działania sprawdzą się tam, gdzie nie można wykorzystać tych, które pracują wykorzystując energię elektryczną. Wykorzystuje się je w szeroko rozumianym przemyśle drzewnym, a dokładnie w obróbce drewna. Oczywiście to nie jedyne zastosowanie. Można je także stosować w innych gałęziach przemysłu, choćby metalurgicznym, górniczym i hutniczym. Warto więc postawić na siłowniki pneumatyczne jednostronnego działania i wykorzystywać je w wielu branżach przemysłu, tam gdzie zwiększają efektywność pracy. 

materiał zewnętrzny

Zasady wjazdu do Norwegii

Zasady wjazdu do Norwegii

Nie tylko przepisy, ale i ostatnie wydarzenia związane z pandemią regulowały zasady wjazdu do Norwegii. Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Posiadanie kilku kredytów jednocześnie może być bardzo problematyczne. Z jednej strony pojawiają się bowiem kłopoty natury finansowej, gdyż każde zobowiązanie trzeba spłacać w ustalonym terminie, z drugiej zaś kredytobiorca może zwyczajnie zapomnieć o konieczności zapłaty kolejnej raty, gdy ma ich do uregulowania kilka. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Czym dokładnie jest?

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Współcześni ludzie potrzebują więcej czasu na naładowanie baterii. Stres gromadzi się w ich życiu jak nadprogramowy bagaż – magazynuje się, narasta, staje się wszechobecny. Popularnym pomysłem na odpoczynek i odskocznię od codziennych trudów jest kontakt z naturą. Jednak dla pokoleń hołdujących zasadzie multitaskingu, łączenie “przyjemnego z pożytecznym” jest ogromną wartością. Sprawdźmy, jak można tworzyć wypoczynkowe kombinacje ku pokrzepieniu ducha i ciała!

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?