Siłownik jednostronnego działania – zastosowanie w przemyśle drzewnym

porady

Przemysł drzewny jest niezwykle wymagający. Konieczne jest stosowanie takich rozwiązań, które zapewniają dobrą efektywność pracy. Duże znaczenie ma także ekologia. Nie ma się co oszukiwać przemysł drzewny jest szczególnie wymagający, dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które rzeczywiście przyspieszą pracę, ale nie generują większych zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzą się siłowniki jednostronnego działania.

Siłownik jednostronnego działania – podstawowe informacje

Nim dokładnie przedstawimy Wam, jak szerokie spektrum działania mają te siłowniki pneumatyczne, czas dowiedzieć się więcej o nich samych. Na pewno duże znaczenie ma fakt, iż ich budowa jest niezwykle prosta. Jednym z najważniejszych elementów jest tutaj tłok, który wyposażony jest w dodatkowy magnes. Następnym ważnym elementem jest tłoczysko i to właśnie za sprawą tłoczyska można przenosić energię z tłoku na maszynę, która następnie jest napędzana. Wszystkie te elementy znajdują się w pokrywach. Nie można jeszcze zapominać o uszczelnieniach. Dobre uszczelnienie gwarantuje to, iż siłownik jednostronnego działania posłuży naprawdę przez długi czas. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że praca siłowników w wielu przypadkach odbywa się w naprawdę trudnych warunkach. Są one narażone na działanie kwasów czy skrajnych temperatur. Z tego też powodu, aby zapewnić maksimum efektywności, uszczelka powinna być wykonana z takiego materiału, który jest nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale również skrajne temperatury czy działanie kwasów. Energia wytwarzana jest jak można się domyślić ze sprężonego powietrza. Zawsze po uruchomieniu mechanizmu powietrze jest spychane na jeden z końców. Proste rozwiązania konstrukcyjne i użycie medium jakim jest czyste powietrze gwarantuje naprawdę dobre rezultaty pracy. 

Siłownik jednostronnego działania ciągnący ze sprężyną – oszczędność czasu i kosztów 

Czasami bardzo proste rozwiązania są najlepsze i choć niepozorne dają relatywnie świetne efekty. Nie inaczej jest w przypadku siłowników jednostronnego działania ciągnących ze sprężyną. Trzeba przyznać, że rzeczywiście nie tylko przyspieszają pracę, ale sprawiają, że jeszcze bardziej można obniżyć koszty. Jak już wiecie siłownik jednostronnego działania wykorzystuje medium sprężonego powietrza. Aby jego zużycie było jeszcze mniejsze, do ruchu powrotnego może dochodzić dzięki sprężynie. A więc jak można się domyślić dzięki energii sprężonego powietrza dochodzi do ruchu, natomiast w kolejnym etapie tłok podczas ruchu ściska sprężynę, która następnie pozwala na jego cofnięcie. Trzeba też wiedzieć, że biorąc pod uwagę siłownik pneumatyczny jednostronnego działania ze sprężyną, pozycja tłoczyska może być inna.

siłownik

Siłownik jednostronnego działania pchający zawsze w pozycji wyjściowej ma schowane tłoczysko i właśnie medium je wysuwa, następnie sprężyna powoduje powrót. Nieco inaczej wygląda zasada działania siłownika jednostronnego działania ciągnącego. W jego przypadku tłoczysko jest wysunięte zawsze w pozycji wyjściowej. Dodatkowo sprężone powietrze jest wprowadzane od strony przedniej pokrywy, a dzięki temu dochodzi do wciągnięcia tłoczyska do środka cylindra. 

Dlaczego warto zdecydować się na siłownik pneumatyczny jednostronnego działania ciągnący? 

Siłownik jednostronnego działania ciągnący zapewnia szybkość, powtarzalność i ciągłość w pracy. Niewątpliwie dzięki takim siłownikom można wprowadzić w ruch nawet ciężką maszynę. Do tego celu wykorzystywane jest sprężone powietrze. Takie medium jest tanie, podobnie zresztą jak siłowniki. Do tego użycie sprężonego powietrza jest w pełni bezpieczne, gdyż nie generuje zanieczyszczenia powietrza i można powiedzieć, że wpisuje się w ekologiczny trend. Nie ma również negatywnego wpływu na osoby, które pracują w danym miejscu, gdzie jest wykorzystywany. Dla większego bezpieczeństwa stosuje się amortyzację, a dla jeszcze większego obniżenia kosztów, siłowniki posiadają tak dobre uszczelnienia, że nie dochodzi do wypływu medium. 

Zastosowanie siłowników pneumatycznych jednostronnego działania

Jak już wiecie siłowniki jednostronnego działania sprawdzą się tam, gdzie nie można wykorzystać tych, które pracują wykorzystując energię elektryczną. Wykorzystuje się je w szeroko rozumianym przemyśle drzewnym, a dokładnie w obróbce drewna. Oczywiście to nie jedyne zastosowanie. Można je także stosować w innych gałęziach przemysłu, choćby metalurgicznym, górniczym i hutniczym. Warto więc postawić na siłowniki pneumatyczne jednostronnego działania i wykorzystywać je w wielu branżach przemysłu, tam gdzie zwiększają efektywność pracy. 

materiał zewnętrzny

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski to czas pełen emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, odpowiednie przygotowanie do sezonu jest ważne, aby czerpać z niego maksymalną radość i unikać niepotrzebnych kontuzji. W tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spędzić czas na stoku.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo