Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

artykuły, podróż - porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

spodenki rowerowe

Odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia na rowerze, stanowi podstawę. Jednym spośród koniecznych elementów wyposażenia, będą spodenki rowerowe. Odznaczają się one specjalnie zaprojektowanym fasonem, który znacznie poprawia komfort podczas jazdy. Jak wybrać odpowiednie spodenki na rower? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Rodzaje spodenek rowerowych 

Spodenki rowerowe, można podzielić na te luźne i dopasowane do ciała. Te pierwsze, przeznaczone są do jazdy rekreacyjnej i dyscyplin zjazdowych w różnorodnym terenie. Spodenki rowerowe w wersji obcisłej, wybierane są przez szosowców, w przypadku których aerodynamiczny opór ma spore znaczenie. Także maratończycy MTB, chcą nowość dobrze dopasowane modele. Kolarskie spodenki przylegające do naszego ciała, można nabyć z szelkami, albo bez nich, jak również w różnych opcjach – ocieplanych albo na wiosnę. Szorty na rower w luźnej wersji, podzielić można na pancerne, zrobione ze sztywnego oraz grubego materiału, który ma chronić cyklistę podczas upadków.

Tego typu spodnie skonstruowano w taki sposób, aby zmieściły pod sobą ochraniacze, dlatego zaleca się je dla osób będących miłośnikami enduro i reszty zjazdowych dyscyplin. Drugą kategorię, stanowią lekkie szorty ze sporą liczbą wentylacyjnych otworów, żeby możliwa była komfortowa jazda, nawet w czasie silnych upałów. Ich zaletę, stanowi cywilny design. Dzięki temu, możemy je nosić w czasie spacerów po lesie albo wycieczek górskich. Także wchodząc do sklepu czy do baru w czasie rowerowych wycieczek, nie trzeba się będzie aż tak rzucać w oczy ,jak miałoby to miejsce w kolarskim, obcisłym trykocie. Spodenki na rower w luźnym wydaniu, zwykle nie mają wkładki, ale możemy za to dokupić do nich bieliźniane spodenki wewnętrzne, które za sprawą konstrukcji siateczkowej, będą świetnie odprowadzały pot i dzięki temu będą przeciwdziałały odparzeniom. Poszukując odpowiednich spodenek na rower, warto zajrzeć na stronę internetową cycleshop.pl, gdzie możemy znaleźć wiele różnych modeli tej części garderoby. 

Spodenki rowerowe z żelową wkładką – co je wyróżnia? 

Podczas jazdy na rowerze, nierzadko dochodzi do powstawania bolesnych odparzeń i otarć. Wówczas warto postawić na zakup specjalnych spodenek rowerowych z żelową wkładką. W tej kategorii, znajdziemy nie tylko damskie spodenki rowerowe, ale także męskie spodenki rowerowe. W sklepach można znaleźć specjalne spodenki rowerowe z wkładką skutecznie odprowadzającą nadmiar wilgoci, a ponadto są w stanie zagwarantować wygodę podczas siedzenia na siodełku, nawet przez dłuższy czas, co jest przydatne szczególnie podczas długich wycieczek rowerowych. 

spodenki rowerowe

Wkładka stanowi ważny wyznacznik komfortu

Można wierzyć, albo nie, iż odpowiednio wybraną wkładka do spodenki rowerowych, może całkowicie odmienić jazdę na lubianym jednośladzie. Zaawansowane pod względem technologicznym wkładki, znacząco odróżniają się od tych jednowarstwowych, tanich pampersów, które można znaleźć w rowerowych spodenkach oferowanych w marketach. Najnowocześniejsze konstrukcje, złożone są z co najmniej kilku warstw mających zmienią gęstość w odpowiednich miejscach. Dzięki temu, można zapobiec otarciom i zagwarantować swobodne przepływanie powietrza, czy też odprowadzanie potu. Tego typu wkładki, zachowują elastyczność, przez co nie krępują ruchów. Wykonuje się je z bakteriostatycznych surowców, celem eliminacji nieprzyjemnej woni. Gęste warstwy w okolicach krocza, jak i na kulszowych guzach, idealnie tłumią drgania i wibracje pochodzące z podłoża, co z kolei eliminuje bóle w obrębie mięśni. 

Podsumowując powyższe warto zauważyć, iż spodenki rowerowe stanowią ważny element ubioru każdego cyklisty. To od ich odpowiedniego wyboru, zależeć będzie komfort podczas jazdy na jednośladzie. Na rynku, dostępne są różne ich modele, zarówno luźne, jak i obcisłe. Dla osób jeżdżących na dłuższe wycieczki, zaleca się specjalne modele spodenek rowerowych z żelową wkładką, która minimalizuje otarcia i odparzenia. 

materiał zewnętrzny

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.