Szukasz ciszy i spokoju na Mazurach? Poznaj okolice Puszczy Piskiej

ciekawe miejsca, Mazury, Polska

okolice Puszczy Piskiej

Mazury, znane z największych jezior w Polsce, to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na letni wypoczynek. Giżycko, Mrągowo, Mikołajki – te miasta co roku ściągają rzeszę osób zainteresowanych żeglarstwem i sportami wodnymi. Mazury to jednak nie tylko żagle, szanty i szalona zabawa wieczorami. Jeśli szukacie spokojnego miejsca na letni wyjazd, poznajcie okolice Puszczy Piskiej.

Południowa część Mazur, bliżej granicy z województwami Mazowieckim i Podlaskim to okolica, w której wciąż można znaleźć ciszę i spokój. Znajduje się tam Puszcza Piska – największy mazurski kompleks leśny, którego połowę obejmuje Mazurski Park Krajobrazowy. Jeśli jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, spędzania czasu na łonie natury i wędkowania, będzie to dla was idealne miejsce na letni wypoczynek.

Gdzie nocować na południowych Mazurach?

Puszcza Piska oferuje wiele ciekawych miejsc noclegowych. Na osoby lubiące mieszkać w domkach letniskowych czeka na przykład usytuowany tuż przy jeziorze Wiartel, ukryty w lesie ośrodek wczasowy na mazurach. W tej okolicy można również znaleźć pokój w pensjonacie, kwatery prywatne, jak i miejsca na polach namiotowych. Jeśli interesuje was dobry ośrodek wypoczynkowy, sprawdźcie wcześniej, jakie zapewnia warunki i czy spełniają one wasze potrzeby i wymagania. Rodziny z dziećmi docenią na pewno dostępność placu zabaw i bezpiecznej plaży z łagodnym zejściem do jeziora. Miłośnicy żeglarstwa będą zwracać uwagę na dostęp do przystani, a wędkarze na możliwość skorzystania z legalnego łowiska. Na szczęście Mazury to miejsce, gdzie każdy bez problemu znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Gratka dla miłośników dzikiej przyrody

Decydując się na wypoczynek na terenie Puszczy Piskiej nie trzeba daleko jechać, żeby korzystać z dobrodziejstw aktywności na łonie natury. Warto jednak wybrać się w miejsca, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jednym z nich jest Popielno, gdzie znajduje się Stacja Badawcza PAN, zajmująca się hodowlą i ochroną zwierząt takich jak bobry czy koniki polskie. Kolejną tego typu atrakcją jest Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo – można tam zobaczyć zwierzęta należące do gatunków zagrożonych wyginięciem, m.in. głuszce czy rysie. Natomiast na amatorów wypoczynku na wodzie czekają szlaki kajakowe lokalnej rzeki Krutyni. Są one uważane za jedne z najpiękniejszych w Polsce, a najbardziej niezapomniane widoki rozciągają się właśnie z pokładu kajaka.

Pisz – miasto najbliższe Puszczy Piskiej

Miastem położonym najbliżej Puszczy Piskiej jest Pisz. Warto je odwiedzić przy okazji pobytu nad Jeziorem Wiartel, Brzozolasek czy Jeziorem Nidzkim. Jest to miejscowość o bardzo bogatej historii – warto dowiedzieć się o niej więcej w Muzeum Ziemi Piskiej. Co jeszcze można tam zwiedzić? Bardzo ładnie prezentują się neogotycki Ratusz, rynek, wieża ciśnień z punktem widokowym i wieża kościoła pw. św. Jana Chrzciciela (najstarszy zabytek w Piszu), a także schron Regelbau 502 – jedyny tego typu zabytek w Polsce.

materiał zewnętrzny

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan to jedno z bardziej popularnych i piękniejszych miast Włoch, a może i Europy. Dlatego też, każdego dnia przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Zanim podejmie się decyzję o odwiedzinach w Mediolanie, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w tym właśnie miejscu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Split, położony na malowniczym wybrzeżu Dalmacji, jest jednym z najbardziej fascynujących miast Chorwacji. Z jego bogatą historią, oszałamiającą architekturą i żywiołowym stylem życia, Split oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Polska jak co roku została podzielona już na kilka obszarów, w których dzieci i młodzież, będzie miała okazję skorzystać z zimowego wypoczynku od licznych szkolnych obowiązków. Zastanawiając się jak zagospodarować wolny czas w czasie zimy pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to weekend w SPA w górach.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo