Tatry z nowej perspektywy – poznaj uroki spaceru w koronach drzew

ciekawe miejsca, polskie góry

ścieżka w koronie Tatr

Tatry z nowej perspektywy – poznaj uroki spaceru w koronach drzew

Majestatyczne, piękne, groźne, ale jednocześnie tak wspaniałe, że nie można im się oprzeć. Kiedy raz zasmakujesz ich uroku, ciężko o nich zapomnieć. Tatry, bo o nich mowa to prawdziwe naturalne dobro narodowe. Cudowne krajobrazy, otaczająca przyroda, świeże powietrze i możliwość bliskiego obcowania z naturą każdego roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski, a także Europy. Miłośnicy wspinaczek górskich znajdują tutaj ciekawe i wymagające szlaki na najwyższe szczyty, z kolei ci, którzy nie czują się na siłach, aby wychodzić w wysokie partie gór, również mogą poczuć bliskość przyrody, podczas spaceru jedną z przepięknych dolin. Jakiś czas temu pojawiła się kolejna, zupełnie nowa opcja korzystania z górskich uroków, dostępna dla każdego.

Ścieżka koronami drzew

Drewniany chodnik koronami drzew znajduje się na granicy Pienińskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w miejscowości Zdziar. To zaledwie 40 kilometrów od Zakopanego, dlatego to idealny pomysł, aby zaplanować jednodniową wycieczkę i spędzić dzień na łonie natury. Ścieżka rozpoczyna się na szczycie Magury Spiskiej, a dostać się na nią można na dwa sposoby. Miłośnicy pieszych wędrówek, mogą zdecydować się na 1,5-kilometrowy spacer po dość niełatwym szlaku. Drugim, znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest wyjazd na Magurę Spiską nowopowstałą koleją gondolową.

ścieżka koronami drzew

Ścieżka w koronach drzew Bachledka

Ścieżka w koronie drzew https://ototatry.pl/spacer-w-koronach-drzew umiejscowiona jest w samym środku Doliny Bachledowej na Słowacji. Podczas spaceru możemy podziwiać piękno aż dwóch Parków Narodowych – Pienińskiego i Tatrzańskiego, jednocześnie nie wpływając niekorzystnie na florę i faunę tych wyjątkowych terenów. Drewniany chodnik koronami drzew umiejscowiony jest 24 metry nad ziemią, skąd mamy doskonały widok podczas samego spaceru, który trwa około 2 godzin. Na końcu trasy czeka na nas 32-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się niesamowity widok na panoramę Pienin, Zamagurze oraz szczyty Tatr Bielskich. Na szczycie wierzy widokowej, znajduje się 67-metrowa zjeżdżalnia, która z pewnością spodoba się osobom o mocnych nerwach i pragnących silnych emocji.

Spacer w koronach drzew – niepowtarzalne przeżycia na łonie natury

Ścieżka w koronach drzew to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dala od zgiełku miast i codziennego pośpiechu. Jest ona przystosowana do przejazdu wózków, dlatego mogą z niej korzystać nawet rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne. Niewątpliwą zaletą spaceru ponad drzewami jest prawdziwa bliskość przyrody przy jednoczesnym nieingerowaniu w nią, jest to szczególnie ważne dla zwierzęta oraz rośliny występujące na terenie Parków Narodowych.

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Wyprawa w góry to oprócz wyjazdu nad morze jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Każda osoba wybierająca się na górskie szlaki, powinna być do tego bardzo dobrze przygotowana. Trzeba pamiętać, że dla dzieci jest to duża wyprawa – o wiele większa niż spacer po parku – i może stać się coś nieoczekiwanego. Warto być przygotowanym na różne okoliczności.

Atrakcje turystyczne Podkarpacia

Atrakcje turystyczne Podkarpacia

Województwo podkarpackie ? Jakich atrakcji turystycznych można się spodziewać na terenie Podkarpacia? Jakie miejsca warto odwiedzić? ? Kliknij i sprawdź!

Wakacyjny wyjazd w góry

Wakacyjny wyjazd w góry

Wakacje to czas, na który większość osób czeka z utęsknieniem. Nie ma w tym niczego dziwnego. Jest to bowiem okres urlopowy, który przywodzi na myśl wypoczynek, ucieczkę od problemów dnia codziennego a także możliwość poświęcenie większej uwagi bliskim. Wakacje stanowią również znakomitą okazję do tego, by odkrywać nowe, nieznane miejsca.

Termy Bukovina – bogata oferta SPA&Wellness

Termy Bukovina – bogata oferta SPA&Wellness

Podhale o każdej porze roku kusi wieloma atrakcjami, które związane są głównie z odpoczynkiem. Jednakże serce polskich gór ma do zaoferowania o wiele więcej. Warto zdecydować się na urlop w tej części kraju, gdyż pozwoli to na oderwanie się od codzienności i zrelaksowanie w renomowanym ośrodku SPA Bukovina. Należy również wspomnieć o dodatkowych atrakcjach, które można odnaleźć w pobliżu. Wyśmienita kuchnia, ośnieżone nowoczesne stoki oraz cenna lekcja historii – odkryj Podhale na nowo!