Tatry z nowej perspektywy – poznaj uroki spaceru w koronach drzew

ciekawe miejsca, polskie góry

ścieżka w koronie Tatr

Tatry z nowej perspektywy – poznaj uroki spaceru w koronach drzew

Majestatyczne, piękne, groźne, ale jednocześnie tak wspaniałe, że nie można im się oprzeć. Kiedy raz zasmakujesz ich uroku, ciężko o nich zapomnieć. Tatry, bo o nich mowa to prawdziwe naturalne dobro narodowe. Cudowne krajobrazy, otaczająca przyroda, świeże powietrze i możliwość bliskiego obcowania z naturą każdego roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski, a także Europy. Miłośnicy wspinaczek górskich znajdują tutaj ciekawe i wymagające szlaki na najwyższe szczyty, z kolei ci, którzy nie czują się na siłach, aby wychodzić w wysokie partie gór, również mogą poczuć bliskość przyrody, podczas spaceru jedną z przepięknych dolin. Jakiś czas temu pojawiła się kolejna, zupełnie nowa opcja korzystania z górskich uroków, dostępna dla każdego.

Ścieżka koronami drzew

Drewniany chodnik koronami drzew znajduje się na granicy Pienińskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w miejscowości Zdziar. To zaledwie 40 kilometrów od Zakopanego, dlatego to idealny pomysł, aby zaplanować jednodniową wycieczkę i spędzić dzień na łonie natury. Ścieżka rozpoczyna się na szczycie Magury Spiskiej, a dostać się na nią można na dwa sposoby. Miłośnicy pieszych wędrówek, mogą zdecydować się na 1,5-kilometrowy spacer po dość niełatwym szlaku. Drugim, znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest wyjazd na Magurę Spiską nowopowstałą koleją gondolową.

ścieżka koronami drzew

Ścieżka w koronach drzew Bachledka

Ścieżka w koronie drzew https://ototatry.pl/spacer-w-koronach-drzew umiejscowiona jest w samym środku Doliny Bachledowej na Słowacji. Podczas spaceru możemy podziwiać piękno aż dwóch Parków Narodowych – Pienińskiego i Tatrzańskiego, jednocześnie nie wpływając niekorzystnie na florę i faunę tych wyjątkowych terenów. Drewniany chodnik koronami drzew umiejscowiony jest 24 metry nad ziemią, skąd mamy doskonały widok podczas samego spaceru, który trwa około 2 godzin. Na końcu trasy czeka na nas 32-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się niesamowity widok na panoramę Pienin, Zamagurze oraz szczyty Tatr Bielskich. Na szczycie wierzy widokowej, znajduje się 67-metrowa zjeżdżalnia, która z pewnością spodoba się osobom o mocnych nerwach i pragnących silnych emocji.

Spacer w koronach drzew – niepowtarzalne przeżycia na łonie natury

Ścieżka w koronach drzew to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dala od zgiełku miast i codziennego pośpiechu. Jest ona przystosowana do przejazdu wózków, dlatego mogą z niej korzystać nawet rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne. Niewątpliwą zaletą spaceru ponad drzewami jest prawdziwa bliskość przyrody przy jednoczesnym nieingerowaniu w nią, jest to szczególnie ważne dla zwierzęta oraz rośliny występujące na terenie Parków Narodowych.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!