Wyjazd na narty do Włoch – dlaczego warto?

góry, podróż - porady, Włochy

Włochy to nie tylko wspaniały Rzym czy Wenecja. To kraj, który oferuje również znacznie więcej wyjątkowych atrakcji. Doskonałym pomysłem na spędzenie aktywnego urlopu będą narty we Włoszech. Dlaczego warto zaplanować swój wyjazd właśnie w tym kierunku?

Obecnie na narty do Włoch wybiera się coraz więcej osób poszukujących doskonałego miejsca do szusowania po białym puchu. Piękne Alpy co roku wybierane są przez wielu amatorów narciarstwa oraz snowboardu. Co więcej, takie wyjazdy wcale nie muszą być związane z bardzo wysokimi wydatkami.

Zachwycające widoki Alp

Alpy to niezwykłe krajobrazy, które mogą oczarować od pierwszego spojrzenia. Gdy podczas swojego wyjazdu na narty chcesz rozkoszować się niesamowitymi widokami, w takim przypadku warto postawić na Włochy. Największym zainteresowaniem cieszy się region Val Di Sole, czyli Dolina Słońca. To właśnie tam na odwiedzających czekają zachwycające panoramy oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie wraz z rozbudowanymi ośrodkami, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Włochy góry

Kompleksowo przygotowane ośrodki

Celem wyjazdu na narty powinien być nie tylko świetny widok, ale również pod uwagę warto wziąć wtedy odpowiednie zaplecze. Dzięki niemu można uzyskać dostęp do kapitalnie przygotowanych ośrodków, tras, szkółek, więc to świetna propozycja dla osób, którym zależy na wyjeździe w miejsce, gdzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Warto chociażby wskazać na oferty free ski Val Di Sole umożliwiające szusowanie po wielu trasach narciarskich, a także na optymalnie funkcjonujące w tym obszarze środki transportu, które dowożą turystów bezpośrednio pod stoki.

Obsługa również w języku polskim

Aby wyjechać na narty do Włoch, nie trzeba wcale znać języka włoskiego. Na miejscu można dogadać się nie tylko po angielsku, ale nawet… po polsku! W rejonie Val Di Sole działają punkty, w których można bez problemu porozumieć się języku polskim. Są to również szkółki narciarskie dla początkujących, dlatego można wtedy rozkoszować się wyjazdem bez obaw o bariery językowe.

Przystępne ceny wyjazdów last minute

Planując swój wyjazd na narty do Włoch, nie trzeba również przygotowywać się na bardzo wysokie koszty. Warto wskazać, że do wyboru jest wiele ofert typu narty Włochy last minute umożliwiających zaoszczędzenie nawet połowy kosztów na wycieczce. Jeżeli również chcesz wybrać się w tym sezonie na narty do Włoch, w takim przypadku z dostępnymi ofertami wyjazdów organizowanych przez biura podróży można zapoznać się już teraz w internecie. Wybrane biura umożliwiają również internetową rezerwację wycieczek.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.