Wyjazd na narty do Włoch – dlaczego warto?

góry, podróż - porady, Włochy

Włochy to nie tylko wspaniały Rzym czy Wenecja. To kraj, który oferuje również znacznie więcej wyjątkowych atrakcji. Doskonałym pomysłem na spędzenie aktywnego urlopu będą narty we Włoszech. Dlaczego warto zaplanować swój wyjazd właśnie w tym kierunku?

Obecnie na narty do Włoch wybiera się coraz więcej osób poszukujących doskonałego miejsca do szusowania po białym puchu. Piękne Alpy co roku wybierane są przez wielu amatorów narciarstwa oraz snowboardu. Co więcej, takie wyjazdy wcale nie muszą być związane z bardzo wysokimi wydatkami.

Zachwycające widoki Alp

Alpy to niezwykłe krajobrazy, które mogą oczarować od pierwszego spojrzenia. Gdy podczas swojego wyjazdu na narty chcesz rozkoszować się niesamowitymi widokami, w takim przypadku warto postawić na Włochy. Największym zainteresowaniem cieszy się region Val Di Sole, czyli Dolina Słońca. To właśnie tam na odwiedzających czekają zachwycające panoramy oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie wraz z rozbudowanymi ośrodkami, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Włochy góry

Kompleksowo przygotowane ośrodki

Celem wyjazdu na narty powinien być nie tylko świetny widok, ale również pod uwagę warto wziąć wtedy odpowiednie zaplecze. Dzięki niemu można uzyskać dostęp do kapitalnie przygotowanych ośrodków, tras, szkółek, więc to świetna propozycja dla osób, którym zależy na wyjeździe w miejsce, gdzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Warto chociażby wskazać na oferty free ski Val Di Sole umożliwiające szusowanie po wielu trasach narciarskich, a także na optymalnie funkcjonujące w tym obszarze środki transportu, które dowożą turystów bezpośrednio pod stoki.

Obsługa również w języku polskim

Aby wyjechać na narty do Włoch, nie trzeba wcale znać języka włoskiego. Na miejscu można dogadać się nie tylko po angielsku, ale nawet… po polsku! W rejonie Val Di Sole działają punkty, w których można bez problemu porozumieć się języku polskim. Są to również szkółki narciarskie dla początkujących, dlatego można wtedy rozkoszować się wyjazdem bez obaw o bariery językowe.

Przystępne ceny wyjazdów last minute

Planując swój wyjazd na narty do Włoch, nie trzeba również przygotowywać się na bardzo wysokie koszty. Warto wskazać, że do wyboru jest wiele ofert typu narty Włochy last minute umożliwiających zaoszczędzenie nawet połowy kosztów na wycieczce. Jeżeli również chcesz wybrać się w tym sezonie na narty do Włoch, w takim przypadku z dostępnymi ofertami wyjazdów organizowanych przez biura podróży można zapoznać się już teraz w internecie. Wybrane biura umożliwiają również internetową rezerwację wycieczek.

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Jednym z ważniejszych podróżniczych doświadczeń jest spróbowanie kuchni kraju, który się odwiedza. Z przygody tej nie można również zrezygnować w czasie wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Chociaż powszechnie wyspiarska kuchnia nie cieszy się uznaniem i uważana jest za mało wykwintną i wyszukaną, to istnieje kilka potraw wartych spróbowania. Na uwagę zasługują zarówno tradycyjne brytyjskie potrawy, jak i lokalne specjały Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Na jakie dania zwrócić uwagę w menu angielskich restauracji?

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Wyprawa w góry to oprócz wyjazdu nad morze jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Każda osoba wybierająca się na górskie szlaki, powinna być do tego bardzo dobrze przygotowana. Trzeba pamiętać, że dla dzieci jest to duża wyprawa – o wiele większa niż spacer po parku – i może stać się coś nieoczekiwanego. Warto być przygotowanym na różne okoliczności.

Jaki zegarek dla podróżnika wybrać?

Jaki zegarek dla podróżnika wybrać?

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, jednak wybierając się w podróż warto mieć czas pod kontrolą. Zegarki stworzone z myślą o podróżnikach nie służą jedynie do odmierzania czasu, ale również posiada wiele przydatnych funkcji, które pomogą przemierzać najtrudniejsze trasy. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek turystyczny?