Wynajem kampera i wyjazd do Włoch – ile to kosztuje

podróż - porady, wczasy, Włochy

podróż kamperem

Włochy to kraj z bardzo przyjaznym klimatem i doskonałą infrastrukturą. Są tu między innymi liczne kempingi, na których można wynajmować parcele pod kampery. Sprawdziliśmy, ile będą kosztowały takie wakacje.

Dlaczego warto pojechać kamperem do Włoch?

Sezon letni trwa zdecydowanie dłużej niż u nas, są ciekawe miejsca, które warto zobaczyć i pyszna włoska pizza popijana cappuccino albo macchiato. Dzieciom też na pewno spodoba się we Włoszech – na kempingach organizowane są specjalne animacje dla nich, nie brak placów zabaw, aquaparków itp. Największym powodzeniem cieszą się kempingi nad morzem, ale Włochy to też malownicze Alpy, jest w czym wybierać.

Ile kosztuje wynajęcie kampera?

Sam koszt wynajmu kampera nie jest sztywny. Zależy od wielkości pojazdu, jego stanu technicznego i czasu, w którym chcemy go wynająć. Za kampera 5 osobowego z wyższej klasy, w wysokim sezonie zapłacimy nawet 1000 zł za dobę. Za mniejszy i wynajęty poza sezonem zapłacimy w okolicach 300-400zł.

Wszystkie szczegóły i niuanse zostały opisane w artykule: Wynajem kampera krok po kroku.

kamperem do Włoch

Do ceny najmu kampera trzeba od razu doliczyć koszt paliwa, bo ten nie będzie niski. Podróż kamperem do Włoch to konieczność przejechania kilku tysięcy kilometrów. Zakładając, że przeciętny kamper spala 11 – 13 l na 100 km, trzeba zarezerwować w wakacyjnym budżecie przynajmniej 3000 zł. Osobną kwestią są opłaty za autostrady, kolejne kilkaset złotych.

Ile kosztuje wynajęcie parceli pod kamper we Włoszech?

Jak wszędzie, tak i we Włoszech są kempingi o różnym standardzie, więc i ceny nie są jednolite. Czteroosobowa rodzina na ekskluzywnym kempingu może zapłacić nawet 450 zł za dobę. Warto ponieść ten koszt, bo w zamian dostaje się dostęp do pełnej infrastruktury, rozrywek, animacji, basenów itp. jeśli ktoś jednak ma żyłkę globtrotera i obieżyświata, może postawić na ekonomiczną wersję podróży kamperem do Włoch.

wczasy w kamperze

Na co jeszcze wydamy pieniądze we Włoszech?

Nie ma się co oszukiwać – pizza i pasta są obowiązkowe. Do tego kawa i tiramisu. To takie włoskie must have, ale przecież są jeszcze inne dania, których chce się spróbować, rozrywki, za które trzeba zapłacić, bilety, wejściówki, pamiątki z podróży itp. Przez cały pobyt zbierze się okrągła sumka, którą też trzeba zarezerwować w wakacyjnym budżecie.

kamper wczasy

Ile to będzie razem? Zakładając, że kamper wynajmiemy na 10 dni za 500 zł za dobę, a na kempingu uda nam się znaleźć parcelę za 200 zł za dobę, doliczając koszty zmienne, na cały wyjazd trzeba zarezerwować około 15 000 zł.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo