Wynajem kampera i wyjazd do Włoch – ile to kosztuje

podróż - porady, wczasy, Włochy

podróż kamperem

Włochy to kraj z bardzo przyjaznym klimatem i doskonałą infrastrukturą. Są tu między innymi liczne kempingi, na których można wynajmować parcele pod kampery. Sprawdziliśmy, ile będą kosztowały takie wakacje.

Dlaczego warto pojechać kamperem do Włoch?

Sezon letni trwa zdecydowanie dłużej niż u nas, są ciekawe miejsca, które warto zobaczyć i pyszna włoska pizza popijana cappuccino albo macchiato. Dzieciom też na pewno spodoba się we Włoszech – na kempingach organizowane są specjalne animacje dla nich, nie brak placów zabaw, aquaparków itp. Największym powodzeniem cieszą się kempingi nad morzem, ale Włochy to też malownicze Alpy, jest w czym wybierać.

Ile kosztuje wynajęcie kampera?

Sam koszt wynajmu kampera nie jest sztywny. Zależy od wielkości pojazdu, jego stanu technicznego i czasu, w którym chcemy go wynająć. Za kampera 5 osobowego z wyższej klasy, w wysokim sezonie zapłacimy nawet 1000 zł za dobę. Za mniejszy i wynajęty poza sezonem zapłacimy w okolicach 300-400zł.

Wszystkie szczegóły i niuanse zostały opisane w artykule: Wynajem kampera krok po kroku.

kamperem do Włoch

Do ceny najmu kampera trzeba od razu doliczyć koszt paliwa, bo ten nie będzie niski. Podróż kamperem do Włoch to konieczność przejechania kilku tysięcy kilometrów. Zakładając, że przeciętny kamper spala 11 – 13 l na 100 km, trzeba zarezerwować w wakacyjnym budżecie przynajmniej 3000 zł. Osobną kwestią są opłaty za autostrady, kolejne kilkaset złotych.

Ile kosztuje wynajęcie parceli pod kamper we Włoszech?

Jak wszędzie, tak i we Włoszech są kempingi o różnym standardzie, więc i ceny nie są jednolite. Czteroosobowa rodzina na ekskluzywnym kempingu może zapłacić nawet 450 zł za dobę. Warto ponieść ten koszt, bo w zamian dostaje się dostęp do pełnej infrastruktury, rozrywek, animacji, basenów itp. jeśli ktoś jednak ma żyłkę globtrotera i obieżyświata, może postawić na ekonomiczną wersję podróży kamperem do Włoch.

wczasy w kamperze

Na co jeszcze wydamy pieniądze we Włoszech?

Nie ma się co oszukiwać – pizza i pasta są obowiązkowe. Do tego kawa i tiramisu. To takie włoskie must have, ale przecież są jeszcze inne dania, których chce się spróbować, rozrywki, za które trzeba zapłacić, bilety, wejściówki, pamiątki z podróży itp. Przez cały pobyt zbierze się okrągła sumka, którą też trzeba zarezerwować w wakacyjnym budżecie.

kamper wczasy

Ile to będzie razem? Zakładając, że kamper wynajmiemy na 10 dni za 500 zł za dobę, a na kempingu uda nam się znaleźć parcelę za 200 zł za dobę, doliczając koszty zmienne, na cały wyjazd trzeba zarezerwować około 15 000 zł.

materiał zewnętrzny

Najpiękniejsze miejsca na ziemi, do których warto polecieć

Najpiękniejsze miejsca na ziemi, do których warto polecieć

Podróżowanie samolotem pozwala na szybkie i wygodne przemieszczanie się między odległymi miejscami na ziemi. Dzięki temu mamy możliwość odkrywania niezwykłych zakątków naszej planety. W tym artykule przedstawiamy przegląd najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, do których warto polecieć samolotem.

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Kołobrzeg to idealne miejsce na urlop. Jego uroki docenią w szczególności miłośnicy nadmorskich klimatów, którzy chętnie spędzają wolny czas nad Bałykiem. Jest to popularny od lat kurort, w którym zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Oprócz plaży i morza, na turystów czeka tu wiele interesujących atrakcji, spośród których wiele jest dostępnych przez okrągły rok. Nie każdy bowiem wie, ale Kołobrzeg możemy odwiedzić nie tylko w lecie, ale zagościć w jego progach przez cały rok, czemu dodatkowo sprzyja rozbudowana baza noclegowa o całorocznym charakterze.

Jak wyrobić patent sternika motorowodnego?

Jak wyrobić patent sternika motorowodnego?

Łodzie, kajaki i pontony świetnie sprawdzą się do przemierzania wód, gdy nie jesteś pod presją czasu. Taka forma aktywności stanowi również doskonałe źródło odprężenia. Nietrudno wskazać jednak ograniczenia wynikające z wiosłowania. W pewnym momencie może pojawić się...