Wyobraźnia bez końca z klockami LEGO® DreamZzz™

dzieci, porady, zabawa

klocki LEGO

Choć dziecięca wyobraźnia potrafi zaskakiwać, to i tak warto ją dodatkowo wesprzeć. Dzięki klockom z serii LEGO® DREAMZzz™ Twoje dziecko odkryje w sobie nowe pokłady kreatywności. Sprawdź pięć niesamowitych zestawów, które robią wrażenie na dzieciach i nastolatkach.

Koszmarny Rekinokręt

Koszmarny Rekinokręt to jeden z największych zestawów z serii LEGO DREAMZzz™, który zawiera aż 1389 elementów. Jest dedykowany wszystkim miłośnikom klocków po ukończeniu 10. roku życia. Pozwala na ułożenie pojazdu o imponujących wielkościach i jeszcze bardziej zjawiskowym wyglądzie. Może on przybrać formę statku lub czołgu. Jeśli Twoje dziecko zdecyduje się ułożyć statek, wówczas do dyspozycji będzie miało czarno-różowe żagle w formie skrzydeł, które pomogą maszynie poruszać się jeszcze szybciej. Natomiast w trybie czołgu – latające gałki oczne. Ale to wciąż nie wszystkie ciekawe funkcje. Rekinokręt składa się m.in. ze szczęki, w której można umieścić minifigurkę, sekretnej skrzyni ze skarbami czy dwóch wieżyczek zaprojektowanych tak, aby można było nimi obracać i strzelać. Doskonałą zabawę będą umilać Mateo, Izzie, Nova i Król Koszmarów – oczywiście w formie minifigurek.

Mateo i robot Z-Blob

Kolejna propozycja z serii LEGO DREAMZzz™ to zestaw Mateo i robot Z-Blob. Jest on dedykowany maluchom po ukończeniu 7. roku życia oraz starszym dzieciom. Składa się z ponad 230 kolorowych elementów. Co z nich powstanie? Przede wszystkim tytułowy robot z wieloma ruchomymi elementami. Dzięki nim maluch będzie mógł z łatwością zmieniać położenie nóg i rąk, modyfikować tułów czy dodawać miotacze. W zestawie znajduje się także odrzutowy plecak i kask. Sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej wciągająca. To jednak wciąż nie wszystko. Wewnątrz opakowania dzieci znajdą dwie minifigurki Mateo i Jaydena oraz… potwora z koszmarów i łóżko Jaydena. Czy Mateo i robotowi Z-Blow uda się powstrzymać tę okropną kreaturę? A może tym razem walka będzie znacznie bardziej zawzięta niż zazwyczaj? Tego dowiesz się tylko wtedy, kiedy podarujesz swojemu dziecku ten zestaw LEGO, a następnie pozwolisz mu puścić wodze wyobraźni.

Izzie i króliczek Bunchu

Dla małych miłośników serii LEGO DREAMZzz™ poleca się także zestaw Izzie i króliczek Bunchu. Składa się on z niespełna 260 elementów i ponownie jest dedykowany dzieciom po ukończeniu 7. roku życia. Maluchy ułożą z klocków niebieskiego króliczka, który ma w pełni ruchomą szyję, ramiona i nogi. To pozwoli im dowolnie zmienić pozycję Bunchu i odgrywać wszelkie możliwe scenki, jakie tylko przyjdą im do głowy. Co więcej, zestaw umożliwia zbudowanie tytułowej postaci na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to wyposażenie króliczka we wrotki i rękawiczki. Drugi pozwala dodać mu żądło pszczoły i skrzydła. Wszystkie te akcesoria pomogą dużemu Bunchu stanąć ramię w ramię z minifigurką Izzie przeciwko Koszmarnikowi, który również został dołączony do opakowania. Dopuścił się on porwania maskotki Izzie, za co zdecydowanie musi odpowiedzieć. Pozwól swojemu dziecku przeżyć ekscytującą zabawę i podaruj mu ten zestaw LEGO.

Fantastyczny domek na drzewie

Duży zestaw to dużo zabawy! Taki właśnie jest Fantastyczny domek na drzewie z serii LEGO DREAMZzz™, składający się z ponad 1200 elementów. Może zostać podarowany dziecku lub nastolatkowi po ukończeniu 9. roku życia. Z kolorowych klocków obdarowana osoba będzie mogła ułożyć magiczny domek – i to na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to budowla w trybie imprezy z wieloma ciekawymi miejscami do spotkań. Drugi natomiast to domek w trybie obronnym wyposażony w stanowiska obronne. W każdej wersji znajdzie się m.in. kuchnia, salon i sypialnia, a także wiele ekscytujących gadżetów, np. toster pani Castillo, który zamienia się w miotacz bajgli lub butelki z farbą. Nie zabraknie także minifigurek, czyli wcześniej wspomnianej już pani Castillo oraz Izzie, Mateo i Nocnego Łowcy. Cały złożony domek ma aż 40 centymetrów wysokości i wiele szczegółów, dzięki czemu zapewni długie godziny kreatywnej, pobudzającej wyobraźnię zabawy.

Latający koń Pegasus

Ostatnia propozycja z serii LEGO DREAMZzz™ to Latający koń Pegasus. Tym razem jest to zestaw dedykowany 8-latkom oraz starszym dzieciom, zawierający ponad 480 elementów. Powstanie z nich zachwycający, czarno-różowy koń z dużymi skrzydłami. Figurka ma ruchome kopyta, ogon, głowę i biodra, co umożliwia ustawienie jej w dowolnej pozycji. Do jej grzbietu można przyczepić ptaka Zoey, który również znajduje się w opakowaniu tych klocków LEGO, oraz tron Króla Koszmarów. Nie zabraknie także minifigurek, czyli Zoey, Novy, Króla Koszmarów i Susan. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło uruchomić pokłady swojej wyobraźni i odegrać scenkę z serialu DREAMZzz™. Zoey znowu ruszy na pomoc swojej przyjaciółce Novie, porwanej przez koszmarną istotę Susan na latającym pegazie. Jak tym razem potoczy się historia? Czy Zoey ponownie uda się uratować Novie? O tym wszystkim zdecyduje Twoje dziecko, a może także i Ty, jeśli zdecydujesz się dołączyć do zabawy i spędzić wspólnie z nim czas.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.