Za ciemno? Latarka szperacz oświetli Ci drogę!

porady, Sprzęt turystyczny

latarka w lesie

Z racji wykonywanego zawodu często pracujesz nocą w trudnych warunkach? A może lubisz biwakować z przyjaciółmi? W takim razie wiesz, że są takie noce, podczas których panują iście egipskie ciemności. Szczególnie gdy księżyc zasłonią ciężkie chmury, a ognisko zgasi deszcz. Jak wtedy w ogóle znaleźć drogę do namiotu!? Nie mówiąc już o zaginionych, rannych ludziach, którym trzeba szybko pomóc. Strażacy, ratownicy GOPR i policjanci na pewno wiedzą jak bardzo liczy się czas w takich sytuacjach. Dlatego, tak ważne jest profesjonalne, mobilne źródło światła – dobra latarka szperacz. Na jakie funkcje powinieneś zwrócić uwagę, zanim kupisz taką dla siebie? Sprawdź.

Czym jest latarka szperacz? Zastosowanie

Szperacze to specjalistyczny rodzaj latarek wykorzystywany przede wszystkim podczas misji ratunkowych. Mocuje się je na różnych pojazdach — samochodach, łodziach, a nawet śmigłowcach. Stanowią ważną część wyposażenia służb ratowniczych, wojska, straży granicznej oraz policji lądowej i wodnej. Ich najważniejszą rolą jest zapewnienie dużej ilości światła o dalekim zasięgu. Bardzo ważną cechą jest też odporność na uszkodzenia mechaniczne i zdolność do pracy w trudnych warunkach pogodowych.

Latarki szperacz bardzo przydatne bywają też w zwykłych gospodarstwach domowych. Czasem zdarza się, że zabraknie prądu, a koniecznie trzeba odnaleźć ważną rzecz na ciemnym strychu. Cenią je sobie też dozorcy, pracownicy magazynów, ochrony i wszystkich miejsc trwale lub chwilowo odciętych od elektryczności. Latarki tego typu idealnie sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych, gdy konieczne jest oświetlenie dużego terenu.

Jak wybrać szperacza? 4 najważniejsze cechy

Latarka szperacz musi być mocna, solidna, wygodna do przenoszenia i w pełni funkcjonalna. Koniecznie zwróć uwagę na te jej cechy:

Zasięg – powinien wynosić kilkaset metrów – im więcej, tym lepiej.

Moc strumienia świetlnego – czyli jego natężenie wyrażone w lumenach (lm). Wyższa wartość oznacza, że urządzenie wytwarza więcej światła.

Źródło światła – z reguły w latarkach typu szperacz stosuje się diody LED. To rozwiązanie zapewnia większą moc i energooszczędność.

Pojemność baterii – parametr ten wpływa bezpośrednio na czas pracy latarki. Ten powinien wynosić kilkanaście godzin.

Sprawdź też, z czego zostało wykonane urządzenie. Powinno być odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dobrze sprawdzą się tu materiały syntetyczne, takie jak ABS, plastik czy guma.

latarka szperacz

Dodatkowe funkcje

Przed zakupem warto przyjrzeć się bliżej funkcjom, jakie oferuje urządzenie. Sprawdź, czy dany model akumulatorowej latarki szperacz będziesz mógł podłączyć do zapalniczki samochodowej. Zwróć uwagę czy wyposażona jest w panele boczne LED. Dzięki temu będziesz w stanie oświetlać pomieszczenia światłem rozproszonym, np. wnętrze namiotu. Niektóre modele dają nam możliwość wyboru temperatury barwowej – światła zimnego lub ciepłego. Ponadto mogą służyć, jako powerbanki do ładowania choćby smartfona.

Szperacze to świetna propozycja! Szczególnie dla tych, którzy od latarki oczekują niezawodności i wielofunkcyjności!

Czym powinien wyróżniać się sklep internetowy z kawą?

Czym powinien wyróżniać się sklep internetowy z kawą?

Sklep internetowy z kawą to miejsce, w którym nawet najbardziej wymagający miłośnik kawy powinien znaleźć swoją ulubioną mieszankę. Na rynku dostępnych jest wiele ofert i każda z nich próbuje na skusić czymś innym. Zastanówmy się, co takiego powinien mieć dobry sklep internetowy, abyśmy chcieli zrobić w nim zakupy.

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Praca zdalna odcisnęła niemałe piętno nie tylko na naszej psychice, ale również na naszym wyglądzie. Okres pandemii sam w sobie nie sprzyjał utrzymaniu smukłej sylwetki, a miało na to wpływ przede wszystkim zamknięcie siłowni, klubów fitness, czy też basenów. Praca w domu nie wymagała od nas zbyt wiele ruchu, przez co wiele osób, niestety, przybrało na wadze. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać piękną, szczupłą sylwetkę.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Bardzo wiele osób jest zmuszonych do zaciągnięcia pożyczki. Nie ma się temu, co dziwić, bo praca na etacie nie każdemu daje wystarczający zarobek. Nie zawsze więc mamy z czego odłożyć na nasze potrzeby. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą wspomniane już pożyczki. Czasami tracimy nad nimi kontrolę, ale nawet wtedy istnieje rozwiązanie. Jest nim kredyt konsolidacyjny.

Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

Pojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.