Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

artykuły, podróże, porady, ubezpieczenie, wczasy

zagraniczne wakacje

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Nieprzewidywalne warunki atmosferyczne

Dla niektórych osób wadą jesiennych podróży może być nieco niższa temperatura, panująca o tej porze roku w wielu krajach oraz częstsze opady deszczu. Jednak wciąż bez problemu można znaleźć europejską destynację, w której przez wiele dni września, października, a nawet listopada przeważa przyjemne ciepło i bezchmurne niebo. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka pogoda może zastać nas jesienią w danym kraju czy regionie, można posłużyć się długoterminowymi lub historycznymi prognozami pogody. Na ich podstawie łatwo oszacujemy prawdopodobne warunki atmosferyczne. Warto także na wyjazd spakować cieplejszą bluzę, długie spodnie i kurtkę. Wtedy nie zaskoczy nas żadna aura.

Przemyślany plan zwiedzania

Jesień to idealny moment na to, by zobaczyć miejsca, których zwiedzanie latem z powodu upałów zwykle jest dość niekomfortowe. Mowa tutaj o zabytkowych centrach miast, wszelkiego rodzaju historycznych budowlach czy otwartych naturalnych przestrzeniach, w których brakuje cienia. Należy pamiętać, że jesienią w danym kraju może szybciej zapadać zmrok. Dlatego też warto odpowiednio zaplanować zwiedzanie – w pierwszej kolejności danego dnia odwiedzając miejsca na otwartej przestrzeni, a na wieczory zostawiać atrakcje, które ogląda się przy sztucznym świetle. Jesienne wieczory to także doskonała okazja do poznawania uroków lokalnej kuchni.

Dobre ubezpieczenie turystyczne

Gdy już spakujemy cieplejsze rzeczy do walizki i ułożymy plan wyjazdu, nie zapominajmy o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/). Dobra polisa to nie tylko gwarancja zwrotu kosztów za leczenie spowodowane nieprzewidzianym zdarzeniem, ale także pomoc w wielu trudnych sytuacjach oraz mentalny komfort przed i w trakcie jesiennego wypoczynku. Ubezpieczenie turystyczne może pokrywać wspomniane koszty leczenia, transportu, NNW, ratownictwa, zgubienia lub zniszczenia bagażu i zawierać przydatne wsparcie Assistance. Zakres ochrony łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb, przygotowując się na wszelkie niespodzianki.

10 ciekawostek o sporcie na Litwie

10 ciekawostek o sporcie na Litwie

Zbiór informacji i ciekawostek o sportach na Litwie (popularne sporty, drużyny, największe sukcesy itd.). Czy wiecie, że… Litewski bokser Algirdas Šocikas aż 6 razy zdobył tytuł mistrza Europy w wadze ciężkiej.

17 ciekawostek o świętach w Belgii

17 ciekawostek o świętach w Belgii

21 lipca to najważniejsze święto narodowe w Belgii. Upamiętnia ono przysięgę pierwszego króla Belgii, Leopolda I, który w 1831 roku objął tron po uzyskaniu przez kraj niepodległości. Zbiór informacji i ciekawostek o świętach w Belgii.

26 ciekawostek o edukacji w Stanach Zjednoczonych

26 ciekawostek o edukacji w Stanach Zjednoczonych

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Stanach Zjednoczonych (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Czy wiecie, że… W szkołach stosuje się oceny literowe: A (najlepsza), B, C, D i F (niedostateczna).