Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

artykuły, porady, praca

kontener magazynowy

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

W dzisiejszym artykule omówimy czym są kontenery magazynowe, gdzie są najczęściej używane, czym różnią się od klasycznych budynków i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie są używane kontenery magazynowe?

Magazyn kontenerowy składany w uproszczonej definicji to prefabrykowana konstrukcja z metalową ramą, produkowana fabrycznie i służąca do przechowywania towarów oraz ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Nie ma jednego standardowego rozmiaru kontenerów magazynowych, mogą one być zarówno bardzo kompaktowe, jak i ogromne, służące do przechowywania kilkudziesięciu ton towarów.

Nowoczesne kontenerowe kompleksy magazynowe mogą składać się z wielu modułów i zawierać dodatkowe pomieszczenia, takie jak biura, szatnie, punkty pierwszej pomocy, stołówki czy nawet laboratoria.

Ponadto prefabrykowany kontener magazynowy może być wykorzystywany jako:

  • Warsztat dla zakładu;
  • Kotłownia, pomieszczenie energetyczne;
  • Hangar kontenerowy;
  • Pomieszczenie sanitarne.

Atuty magazynów kontenerowych

Szybkość budowy. Nie trzeba czekać miesiącami, gdyż w przypadku klasycznego budownictwa magazyny z kontenerów można postawić w kilka tygodni, a nawet dni;

Mobilność. Główna cecha wszystkich budynków kontenerowych. Mogą być wielokrotnie demontowane i transportowane do nowej lokalizacji, co otwiera wiele możliwości biznesowych;

Przystępna cena. Dzięki materiałom i brakowi konieczności płacenia budowniczym za wieloletnią pracę kontenery magazynowe są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny;

Przyjazne dla środowiska. Dzięki produkcji kontenerów magazynowych składanych w zakładzie góry śmieci nie są gromadzone na placu budowy, poza tym czołowi producenci stosują materiały przyjazne dla środowiska.

Producent kontenerów magazynowych Modulex

Jednym z najlepszych producentów magazynów kontenerowych jest Modulex. Jest to firma, która od 2006 roku zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków. W tym czasie zrealizowano ponad 600 projektów. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie, ceny kontenerów magazynowych Modulex są o około 20% niższe niż u innych producentów.

Pomimo tego, że towary Modulex nie są produkowane na terenie Unii Europejskiej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001. Gwarancja na towary Modulex wynosi aż 20 lat i jest to niezależne od wielokrotnego demontażu i transportu.

materiał zewnętrzny

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Pamiętasz mroźne, śnieżne zimy? Z uśmiechem wspominasz lepienie bałwana, kuligi i bitwy na śnieżki? Nasze dzieci mają coraz mniejsze szanse na to, żeby bawić się w 20-centymetrowym śniegu. Na szczęście są miejsca, w których zima nie daje za wygraną. Dlatego organizowane są obozy zimowe dla dzieci – by każdy mógł zakosztować uroków tej pory roku, dobrze się przy tym bawiąc. A dlaczego warto postawić akurat na taki wyjazd zorganizowany? Sprawdź!

Patent żeglarza jachtowego – jak go zdobyć?

Patent żeglarza jachtowego – jak go zdobyć?

Żegluga jest bardzo popularną dyscypliną, jaka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Widać to chociażby po zwiększającej się ilości wypożyczalni, jakie powstają m.in. na Mazurach, czy też nad Morzem Bałtyckim. Coraz większa ilość osób wykorzystuje również czarter jachtów, aby móc spędzić wolne chwile na jeziorach, czy też na innych akwenach wodnych.

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Wino, jak niemalże każdy napój alkoholowy, powinno być podawane w odpowiedniej temperaturze, która zapewnia najlepsze doznania smakowe. Problemem w tym wypadku będzie odpowiednie schłodzenie trunku, gdyż lodówki służące do przechowywania żywności, nie są najlepszym miejscem do trzymania wina. Temperatura, która się tam utrzymuje jest najczęściej za niska zarówno dla czerwonej jak i białej odmiany, tego epickiego napoju. W takim razie co powinniśmy zrobić, aby móc kosztować wino optymalnie ciepłe? Koniecznie powinniśmy zainwestować w chłodziarkę do wina.

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Każdy może mieć ochotę rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem turystycznym. Ta dyscyplina może nieść wiele radości, zwłaszcza że w Polsce nie brakuje miejsc, w których można żeglować. Zanim jednak wsiądziemy na pokład, trzeba się dobrze przygotować do tej wyprawy. Odpowiedni sprzęt to podstawa i nie może zabraknąć takich rzeczy jak kapok dla dziecka.