Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

artykuły, porady, praca

kontener magazynowy

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

W dzisiejszym artykule omówimy czym są kontenery magazynowe, gdzie są najczęściej używane, czym różnią się od klasycznych budynków i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie są używane kontenery magazynowe?

Magazyn kontenerowy składany w uproszczonej definicji to prefabrykowana konstrukcja z metalową ramą, produkowana fabrycznie i służąca do przechowywania towarów oraz ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Nie ma jednego standardowego rozmiaru kontenerów magazynowych, mogą one być zarówno bardzo kompaktowe, jak i ogromne, służące do przechowywania kilkudziesięciu ton towarów.

Nowoczesne kontenerowe kompleksy magazynowe mogą składać się z wielu modułów i zawierać dodatkowe pomieszczenia, takie jak biura, szatnie, punkty pierwszej pomocy, stołówki czy nawet laboratoria.

Ponadto prefabrykowany kontener magazynowy może być wykorzystywany jako:

  • Warsztat dla zakładu;
  • Kotłownia, pomieszczenie energetyczne;
  • Hangar kontenerowy;
  • Pomieszczenie sanitarne.

Atuty magazynów kontenerowych

Szybkość budowy. Nie trzeba czekać miesiącami, gdyż w przypadku klasycznego budownictwa magazyny z kontenerów można postawić w kilka tygodni, a nawet dni;

Mobilność. Główna cecha wszystkich budynków kontenerowych. Mogą być wielokrotnie demontowane i transportowane do nowej lokalizacji, co otwiera wiele możliwości biznesowych;

Przystępna cena. Dzięki materiałom i brakowi konieczności płacenia budowniczym za wieloletnią pracę kontenery magazynowe są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny;

Przyjazne dla środowiska. Dzięki produkcji kontenerów magazynowych składanych w zakładzie góry śmieci nie są gromadzone na placu budowy, poza tym czołowi producenci stosują materiały przyjazne dla środowiska.

Producent kontenerów magazynowych Modulex

Jednym z najlepszych producentów magazynów kontenerowych jest Modulex. Jest to firma, która od 2006 roku zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków. W tym czasie zrealizowano ponad 600 projektów. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie, ceny kontenerów magazynowych Modulex są o około 20% niższe niż u innych producentów.

Pomimo tego, że towary Modulex nie są produkowane na terenie Unii Europejskiej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001. Gwarancja na towary Modulex wynosi aż 20 lat i jest to niezależne od wielokrotnego demontażu i transportu.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Gniazdka i przyłącza elektryczne to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Dlatego musisz zadbać o dobre ich rozmieszczenie, a dzięki temu z pewnością budynek stanie się w pełni funkcjonalny. Przy wyborze gniazdek kieruj się również kilkoma kluczowymi zasadami, a wtedy będziesz zadowolony z ich sposobu działania czy wyglądu.

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Zastanawiasz się nad wynajęciem hali namiotowej? W takim razie w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, do jakiego zastosowania jest ona przystosowana. Dzięki temu znacznie przyspieszysz swoje poszukiwania. Zapewne w swojej okolicy znajdziesz różne hale namiotowe wynajem ich wymaga jednak zwrócenia uwagi na jeszcze wiele innych bardzo ważnych aspektów.

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Chętnie korzystasz z nowoczesnych rozwiązań w domu, biurze lub innym miejscu, gdzie spędzasz sporo czasu? W takim razie na pewno spodobają Ci się dystrybutory do wody. W końcu zapewniają stały dostęp do naprawdę smacznej i czystej wody. Dzięki temu możesz z łatwością zadbać o swoje zdrowie, wysoki poziom koncentracji oraz dobre samopoczucie. Poznaj pozostałe korzyści, jakie zapewnia to urządzenie.

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Nowoczesne, ozdobne, a do tego naprawdę funkcjonalne – właśnie takie są panele akustyczne dekoracyjne, które coraz częściej są wieszane na ścianach. Z ich pomocą możesz jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowość aranżacji salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Weź też pod uwagę inne zalety, jakie wyróżniają tego typu wyposażenie.