Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

porady, praca

kontener magazynowy

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

W dzisiejszym artykule omówimy czym są kontenery magazynowe, gdzie są najczęściej używane, czym różnią się od klasycznych budynków i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie są używane kontenery magazynowe?

Magazyn kontenerowy składany w uproszczonej definicji to prefabrykowana konstrukcja z metalową ramą, produkowana fabrycznie i służąca do przechowywania towarów oraz ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Nie ma jednego standardowego rozmiaru kontenerów magazynowych, mogą one być zarówno bardzo kompaktowe, jak i ogromne, służące do przechowywania kilkudziesięciu ton towarów.

Nowoczesne kontenerowe kompleksy magazynowe mogą składać się z wielu modułów i zawierać dodatkowe pomieszczenia, takie jak biura, szatnie, punkty pierwszej pomocy, stołówki czy nawet laboratoria.

Ponadto prefabrykowany kontener magazynowy może być wykorzystywany jako:

  • Warsztat dla zakładu;
  • Kotłownia, pomieszczenie energetyczne;
  • Hangar kontenerowy;
  • Pomieszczenie sanitarne.

Atuty magazynów kontenerowych

Szybkość budowy. Nie trzeba czekać miesiącami, gdyż w przypadku klasycznego budownictwa magazyny z kontenerów można postawić w kilka tygodni, a nawet dni;

Mobilność. Główna cecha wszystkich budynków kontenerowych. Mogą być wielokrotnie demontowane i transportowane do nowej lokalizacji, co otwiera wiele możliwości biznesowych;

Przystępna cena. Dzięki materiałom i brakowi konieczności płacenia budowniczym za wieloletnią pracę kontenery magazynowe są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny;

Przyjazne dla środowiska. Dzięki produkcji kontenerów magazynowych składanych w zakładzie góry śmieci nie są gromadzone na placu budowy, poza tym czołowi producenci stosują materiały przyjazne dla środowiska.

Producent kontenerów magazynowych Modulex

Jednym z najlepszych producentów magazynów kontenerowych jest Modulex. Jest to firma, która od 2006 roku zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków. W tym czasie zrealizowano ponad 600 projektów. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie, ceny kontenerów magazynowych Modulex są o około 20% niższe niż u innych producentów.

Pomimo tego, że towary Modulex nie są produkowane na terenie Unii Europejskiej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001. Gwarancja na towary Modulex wynosi aż 20 lat i jest to niezależne od wielokrotnego demontażu i transportu.

materiał zewnętrzny

Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych wiedzą doskonale jaki sprzęt pływacki mają do wyboru, z pewnością znają standardowe kajaki twarde i słyszeli o kajakach dmuchanych. Jeżeli stoimy przed wyborem nowego sprzętu kajakarskiego, warto, abyśmy poznali wszystkie za i przeciw dotyczące kajaka twardego i kajaka pompowanego. Obecnie w każdym sklepie sportowym znajdziemy oba te produkty, a każdy z producentów będzie zachwalał swój jako najlepszy i najwygodniejszy kajak do pływania po różnego rodzaju akwenach wodnych. Warto zatem zastanowić się, czy różnią się poszczególne modele kajaków twardych od ich młodszych konkurentów, czyli kajaków pompowanych.

Studia za granicą – obalamy mity

Studia za granicą – obalamy mity

Czy przez Twoją głowę przemknęła kiedyś myśl o studiowaniu za granicą, ale od razu została zgaszona i zakopana w dalekiej podświadomości argumentami na temat tego, że “się nie da”? Wiele osób myśli, że studia za granicą są możliwe tylko dla nielicznych, wybranych i uprzywilejowanych. Tak wcale nie jest! W tym artykule obalimy mity, które zostały zbudowane wokół aplikacji na studia za granicą i pokażemy, że można!