Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

artykuły, porady, praca

kontener magazynowy

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

W dzisiejszym artykule omówimy czym są kontenery magazynowe, gdzie są najczęściej używane, czym różnią się od klasycznych budynków i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie są używane kontenery magazynowe?

Magazyn kontenerowy składany w uproszczonej definicji to prefabrykowana konstrukcja z metalową ramą, produkowana fabrycznie i służąca do przechowywania towarów oraz ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Nie ma jednego standardowego rozmiaru kontenerów magazynowych, mogą one być zarówno bardzo kompaktowe, jak i ogromne, służące do przechowywania kilkudziesięciu ton towarów.

Nowoczesne kontenerowe kompleksy magazynowe mogą składać się z wielu modułów i zawierać dodatkowe pomieszczenia, takie jak biura, szatnie, punkty pierwszej pomocy, stołówki czy nawet laboratoria.

Ponadto prefabrykowany kontener magazynowy może być wykorzystywany jako:

  • Warsztat dla zakładu;
  • Kotłownia, pomieszczenie energetyczne;
  • Hangar kontenerowy;
  • Pomieszczenie sanitarne.

Atuty magazynów kontenerowych

Szybkość budowy. Nie trzeba czekać miesiącami, gdyż w przypadku klasycznego budownictwa magazyny z kontenerów można postawić w kilka tygodni, a nawet dni;

Mobilność. Główna cecha wszystkich budynków kontenerowych. Mogą być wielokrotnie demontowane i transportowane do nowej lokalizacji, co otwiera wiele możliwości biznesowych;

Przystępna cena. Dzięki materiałom i brakowi konieczności płacenia budowniczym za wieloletnią pracę kontenery magazynowe są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny;

Przyjazne dla środowiska. Dzięki produkcji kontenerów magazynowych składanych w zakładzie góry śmieci nie są gromadzone na placu budowy, poza tym czołowi producenci stosują materiały przyjazne dla środowiska.

Producent kontenerów magazynowych Modulex

Jednym z najlepszych producentów magazynów kontenerowych jest Modulex. Jest to firma, która od 2006 roku zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków. W tym czasie zrealizowano ponad 600 projektów. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie, ceny kontenerów magazynowych Modulex są o około 20% niższe niż u innych producentów.

Pomimo tego, że towary Modulex nie są produkowane na terenie Unii Europejskiej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001. Gwarancja na towary Modulex wynosi aż 20 lat i jest to niezależne od wielokrotnego demontażu i transportu.

materiał zewnętrzny

Na co zwracać uwagę, wybierając apartament na wynajem?

Na co zwracać uwagę, wybierając apartament na wynajem?

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości zwykle oznaczają dobrze ulokowane pieniądze. Posiadasz oszczędności i podjąłeś decyzję o inwestowaniu w lokale na wynajem? Podpowiadamy, czym warto kierować się podczas poszukiwań odpowiedniego apartamentu!

Najważniejsze informacje na temat pierwszej miesiączki

Najważniejsze informacje na temat pierwszej miesiączki

Pierwsza miesiączka to wielkie wydarzenie dla dziewczynki, która wchodzi w okres dorastania. To moment, kiedy staje się kobietą, a jej ciało przygotowuje się do nowej roli. Pierwsza menstruacja może przerazić, jednak wystarczy świadomie i spokojnie podejść do tematu, aby tego uniknąć. Czym charakteryzuje się pierwsza miesiączka? W jakim wieku się ona pojawia? Sprawdź poniżej!

Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci

Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci

Klocki LEGO to marka, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Coraz częściej popularne zestawy klocków są wybierane jako prezent dla bliskich, czy to z okazji urodzin, czy też innej okazji. Budowanie z LEGO to czynność, która pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednocześnie, umożliwia również rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Jakie zestawy mogą ucieszyć zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klocków?

Wybór odpowiednich słów kluczowych w procesie pozycjonowania

Wybór odpowiednich słów kluczowych w procesie pozycjonowania

Słowa kluczowe są jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania strony internetowej. Wybór właściwych fraz jest kluczowy nie tylko dla globalnej widoczności strony, ale również w kontekście lokalnym, jak np. pozycjonowanie Bydgoszcz. Te krótkie wyrażenia tekstowe są podstawą, na której wyszukiwarki jak Google budują rankingi. Dlatego też warto zrozumieć, jakie słowa kluczowe są dla Twojej strony najkorzystniejsze. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór popularnych fraz, ale o takie, które są najbardziej związane z Twoją działalnością, produktami czy usługami.