Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

artykuły, porady, praca

kontener magazynowy

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

W dzisiejszym artykule omówimy czym są kontenery magazynowe, gdzie są najczęściej używane, czym różnią się od klasycznych budynków i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie są używane kontenery magazynowe?

Magazyn kontenerowy składany w uproszczonej definicji to prefabrykowana konstrukcja z metalową ramą, produkowana fabrycznie i służąca do przechowywania towarów oraz ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Nie ma jednego standardowego rozmiaru kontenerów magazynowych, mogą one być zarówno bardzo kompaktowe, jak i ogromne, służące do przechowywania kilkudziesięciu ton towarów.

Nowoczesne kontenerowe kompleksy magazynowe mogą składać się z wielu modułów i zawierać dodatkowe pomieszczenia, takie jak biura, szatnie, punkty pierwszej pomocy, stołówki czy nawet laboratoria.

Ponadto prefabrykowany kontener magazynowy może być wykorzystywany jako:

  • Warsztat dla zakładu;
  • Kotłownia, pomieszczenie energetyczne;
  • Hangar kontenerowy;
  • Pomieszczenie sanitarne.

Atuty magazynów kontenerowych

Szybkość budowy. Nie trzeba czekać miesiącami, gdyż w przypadku klasycznego budownictwa magazyny z kontenerów można postawić w kilka tygodni, a nawet dni;

Mobilność. Główna cecha wszystkich budynków kontenerowych. Mogą być wielokrotnie demontowane i transportowane do nowej lokalizacji, co otwiera wiele możliwości biznesowych;

Przystępna cena. Dzięki materiałom i brakowi konieczności płacenia budowniczym za wieloletnią pracę kontenery magazynowe są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny;

Przyjazne dla środowiska. Dzięki produkcji kontenerów magazynowych składanych w zakładzie góry śmieci nie są gromadzone na placu budowy, poza tym czołowi producenci stosują materiały przyjazne dla środowiska.

Producent kontenerów magazynowych Modulex

Jednym z najlepszych producentów magazynów kontenerowych jest Modulex. Jest to firma, która od 2006 roku zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków. W tym czasie zrealizowano ponad 600 projektów. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie, ceny kontenerów magazynowych Modulex są o około 20% niższe niż u innych producentów.

Pomimo tego, że towary Modulex nie są produkowane na terenie Unii Europejskiej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001. Gwarancja na towary Modulex wynosi aż 20 lat i jest to niezależne od wielokrotnego demontażu i transportu.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo