Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

hotele, podróż - porady, polskie góry

Zawoja atrakcje

Wyjazd w góry to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w zacisznym miejscu i móc odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych pozwalających bliżej poznać Beskid Żywiecki jest Zawoja. To największa, a zarazem najdłuższa wieś w Polsce (rozciąga się na około 18 km długości), która leży w bardzo malowniczym miejscu – u jej krańców wznosi się Babia Góra. Jakie atrakcje kryje Zawoja? Sprawdź nasz artykuł.

 

Babiogórski Park Narodowy na czele z Babią Górą

Bezapelacyjnie największą atrakcją Zawoi jest Babia Góra, zwana także Diablakiem. To najwyższy szczyt w Beskidach (1725 m n.p.m.), który niezmiennie przyciąga miłośników gór, mimo kapryśnej pogody. Nic w tym dziwnego, panorama rozciągająca się ze szczytu jest niesamowita.

 

Na szczyt Diablaka można dostać się kilkoma szlakami – najpopularniejszy z nich to szlak żółty, który odchodzi od schroniska Markowe Szczawiny. Trasa znana jest z tego, że na jednym z jej najtrudniejszych odcinków zamontowane są łańcuchy i klamry. Z kolei najłatwiejszą opcją jest czerwony szlak, który wiedzie z Przełęczy Krowiarki, przez Sokolicę i Kępę. To doskonała opcja dla rodzin lub początkujących piechurów, którzy chcą wejść na szczyt bez większego wysiłku.

 

Zabytki w Zawoi

Babia Góra to jedna z wielu atrakcji, którą warto zwiedzić, będąc w Zawoi. Miejscowość może pochwalić się również paroma zabytkami, w tym między innymi drewnianym kościołem św. Klemensa z 1888 roku, XIX-wieczną kapliczką Zbójnicką, skansenem im. Józefa Żaka, w którym możesz podziwiać tradycyjne drewniane budownictwo Babiogórców, czy skansenem utworzonym przez PTTK na Markowych Rówienkach.

 

Doskonałym celem podróży jest także Hala Barankowa. W szczególności najmłodsi podróżnicy docenią możliwość spotkania się z bacą oraz spróbowania oscypka.

 

Hotel Zawoja – spędź weekend w wyjątkowym miejscu

Wpisujesz w wyszukiwarce „hotel Zawoja” i szukasz miejsca na pobyt w pobliżu tej miejscowości? Jeśli szukasz dobrego hotelu położonego w malowniczym miejscu, koniecznie sprawdź Hotel Klaudia. To hotel blisko Zawoi – znajduje się konkretnie w Juszczynie, w kotlinie, która otoczona jest lasami. Wybierając ten obiekt, masz szansę odpocząć od zgiełku miasta i choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. 

 

W hotelu czeka na Ciebie masa atrakcji. Wśród nich można wymienić m.in.: strefę SPA, basen, restaurację, czy możliwość skorzystania ze stadniny koni. Hotel Klaudia oferuje także szereg rozrywek dla najmłodszych, mogą oni skorzystać z placu lub pokoju zabaw, bilarda, piłkarzyków bądź zagrać na konsoli PS 3.

materiał zewnętrzny

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Wyjazd w góry to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w zacisznym miejscu i móc odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych pozwalających bliżej poznać Beskid Żywiecki jest Zawoja. To największa, a zarazem najdłuższa wieś w Polsce (rozciąga się na około 18 km długości), która leży w bardzo malowniczym miejscu – u jej krańców wznosi się Babia Góra. Jakie atrakcje kryje Zawoja? Sprawdź nasz artykuł

Jesienny wypoczynek w górach

Jesienny wypoczynek w górach

Jesień to idealna pora dla osób lubiących górską ciszę i spokój. Mniejsza ilość turystów sprawia, że wyżynne miejscowości, szczególnie niewielkie miasteczka, nabierają wyjątkowego klimatu. Nie zawsze jednak jest kolorowo. Jesienna pogoda bywa kapryśna, tym samym zamyka turystów w kwaterach. Jednak nie powinno nas to zniechęcić do wyjazdu w góry. Są miejsca, które potrafią zachwycić w każdych warunkach, o każdej porze roku. Jednym z nich jest Ustroń.

Gdzie sprawdzą się buty trekkingowe?

Gdzie sprawdzą się buty trekkingowe?

Buty trekkingowe są często nazywane również butami turystycznymi. Nazwa mówi sama za siebie. Jest to obuwie najczęściej stosowane podczas różnego rodzaju podróży. Jakość użytkowania takich butów jest znacznie wyższa niż w przypadku wielu innych modeli ze sklepowych półek, które nie są przystosowane do danych warunków, jakie możemy spotkać w terenie. Podczas niejednej wyprawy buty tego typu zapewnią nam ochronę, która pozwoli nam w pełni cieszyć się danym wypadem.

Jak znaleźć tani parking przy Lotnisku Modlin?

Jak znaleźć tani parking przy Lotnisku Modlin?

Wybierając się na wakacje samolotem, wybierając np. lotnisko Modlin (lotnisko Warszawa Modlin), czasem nie możemy liczyć na profesjonalny dojazd firmy wycieczkowej lub komunikacją. Transport na lotnisko często spędza sen z powiek wielu pasażerów, którzy muszą wybrać własny samochód jako środek podróży na i z lotniska. W takiej sytuacji zazwyczaj szukamy tani parking, który zaoferuje nam niską cenę za postój samochodu na dobę. Dzięki Next Park parking lotniskowy Modlin to opcja dostępna dla każdego kierowcy.