Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

artykuły, hotele, podróż - porady, polskie góry

Zawoja atrakcje

Wyjazd w góry to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w zacisznym miejscu i móc odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych pozwalających bliżej poznać Beskid Żywiecki jest Zawoja. To największa, a zarazem najdłuższa wieś w Polsce (rozciąga się na około 18 km długości), która leży w bardzo malowniczym miejscu – u jej krańców wznosi się Babia Góra. Jakie atrakcje kryje Zawoja? Sprawdź nasz artykuł.

 

Babiogórski Park Narodowy na czele z Babią Górą

Bezapelacyjnie największą atrakcją Zawoi jest Babia Góra, zwana także Diablakiem. To najwyższy szczyt w Beskidach (1725 m n.p.m.), który niezmiennie przyciąga miłośników gór, mimo kapryśnej pogody. Nic w tym dziwnego, panorama rozciągająca się ze szczytu jest niesamowita.

 

Na szczyt Diablaka można dostać się kilkoma szlakami – najpopularniejszy z nich to szlak żółty, który odchodzi od schroniska Markowe Szczawiny. Trasa znana jest z tego, że na jednym z jej najtrudniejszych odcinków zamontowane są łańcuchy i klamry. Z kolei najłatwiejszą opcją jest czerwony szlak, który wiedzie z Przełęczy Krowiarki, przez Sokolicę i Kępę. To doskonała opcja dla rodzin lub początkujących piechurów, którzy chcą wejść na szczyt bez większego wysiłku.

 

Zabytki w Zawoi

Babia Góra to jedna z wielu atrakcji, którą warto zwiedzić, będąc w Zawoi. Miejscowość może pochwalić się również paroma zabytkami, w tym między innymi drewnianym kościołem św. Klemensa z 1888 roku, XIX-wieczną kapliczką Zbójnicką, skansenem im. Józefa Żaka, w którym możesz podziwiać tradycyjne drewniane budownictwo Babiogórców, czy skansenem utworzonym przez PTTK na Markowych Rówienkach.

 

Doskonałym celem podróży jest także Hala Barankowa. W szczególności najmłodsi podróżnicy docenią możliwość spotkania się z bacą oraz spróbowania oscypka.

 

Hotel Zawoja – spędź weekend w wyjątkowym miejscu

Wpisujesz w wyszukiwarce „hotel Zawoja” i szukasz miejsca na pobyt w pobliżu tej miejscowości? Jeśli szukasz dobrego hotelu położonego w malowniczym miejscu, koniecznie sprawdź Hotel Klaudia. To hotel blisko Zawoi – znajduje się konkretnie w Juszczynie, w kotlinie, która otoczona jest lasami. Wybierając ten obiekt, masz szansę odpocząć od zgiełku miasta i choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. 

 

W hotelu czeka na Ciebie masa atrakcji. Wśród nich można wymienić m.in.: strefę SPA, basen, restaurację, czy możliwość skorzystania ze stadniny koni. Hotel Klaudia oferuje także szereg rozrywek dla najmłodszych, mogą oni skorzystać z placu lub pokoju zabaw, bilarda, piłkarzyków bądź zagrać na konsoli PS 3.

materiał zewnętrzny

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.