Baśń o twoich podróżach: sześć sposobów na utrwalenie wspomnień

podróż - porady, Sprzęt turystyczny, wczasy

mapa

Wspomnienia to pierwsza i najistotniejsza rzecz, z którą możesz powrócić ze swoich podróży. Każda błyskotka, mieszcząca się w twojej kieszeni jest, przede wszystkim, sposobem na odświeżanie wspomnień. Wydawanie fortuny na suweniry nie zawsze jest w opcji, co można zatem zrobić, żeby zachować swą odyseję w pamięci?
Istnieje tysiące kreatywnych trików do stworzenia pamiątek, chwytających i przechowujących ulotne chwile odbywanych w pośpiechu podróży. Podzielimy się tutaj klikoma z nich.

Jak przechowywać wspomnienia z wypraw

1. Zapisz wszystko

“Ten, kto zapisuje, czyta dwa razy” – mówi przysłowie. Mówiąc prościej – cokolwiek zapiszesz ręcznie, głębiej zapada w pamięć. Dlaczego więc nie weźmiesz zeszytu i nie zanotujesz wszystkiego co widzisz, czujesz lub myślisz?

A sam zeszyt może posłużyć jako porządna pamiątka, bo istnieją setki opcji na indywidualne ozdabianie go. Kiedy twoja przygoda się skończy, możesz ją ponownie przeżyć przewracając strony pamiętnika w wygodnym fotelu. Poza tym, prowadzenie dziennika jest dobrym nawykiem, a zapis twoich opowieści z podróży stanie się doskonałym pretekstem, żeby zacząć.

2. Wyślij kartkę przyszłemu sobie

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się założyć zimową kurtkę po raz pierwszy w sezonie i znaleźć drobne, które tam pozostały? A teraz wyobraź sobie, że dostajesz kartkę od siebie samego, ale z innego kraju – cóż to byłaby za niespodzianka! Nie wspominając o doskonałym bodźcu dla pamięci. Jednak, w zależności od kraju, który odwiedzasz, wysyłanie czegokolwiek może być zawiłe. Weź również pod uwagę, że w przyszłości będzie przyjemniej otrzymać kolorową i estetyczną kartkę, nie przeciętną.

3. Włóż więcej wysiłku w swoje zdjęcia

Zrobić płaskie i nudne zdjęcia przed jakimś majestatycznym zabytkiem jest relatywnie łatwo. Zrobić godne zapamiętania zdjęcie w przypadkowym miejscu jest dużo trudniej.
Jeśli chcesz, aby twoje fotografie lepiej zapadały w pamięć i wywoływały ekscytację – przyłóż się!
Na przykład: możesz użyć aparatu analogowego, pobawić się kompozycja strzału i przyjąć pozy czy miny, o jakich nikt by nie pomyślał w danym miejscu i czasie. Takie zdjęcia można później wywołać i stworzyć z nich unikatowy kolaż, doskonały do ozdobienia wnętrza.

4. Przygotuj prezentację

Cyfrowe wersje twoich zdjęć mogą również być ciekawie użyte. Na przykład, możesz z nich stworzyć pokaz slajdów lub video. Z nowoczesnym program do prezentacji zdjęć, edytowanie zajmie minutę.

Możesz łatwo podzielić się materiałem ze swoich podróży z ludźmi w sieci. Może nie jest to najbardziej autentyczna czy szczera forma przechowywania wspomnień, ale na pewno jest dobrą kopią zapasową czy materiałem na Instagram.

5. Zachowaj drobne

Waluta jest unikalnym atrybutem większości krajów na świecie. Poza ewidentną znaczeniem ekonomicznym, różnorodne monety oraz banknoty mają wartość sentymentalną, szczególnie jeśli miesiącami podróżują w twoich kieszeniach.
Jeśli masz jakieś luźne drobne na koniec podróży, zatrzymaj je.

6. Przypraw tę historię!

Jedzenie, zapachy i smaki mogą wspomóc twoje wspomnienia – tak mówi nauka. Jeśli chcesz przywoływać retrospekcje z wypraw przywieź ze sobą przyprawy i przepisy z miejsc, które odwiedziłeś.
Ta metoda ma jednak swoje ciemne strony – przyprawy zachowują swój pierwotny smak maksymalnie przez kilka lat. Jeśli znajdziesz lokalną mieszankę, którą pokochasz – dowiedz się o proporcje i spróbuj przyrządzić własną.

Oto nasze propozycje. Jest wiele innych twórczych metod na przechowywanie wspomnieć z wojaży świeżo w pamięci. Tutaj nie ma złych rozwiązań. Twoje pomysły będą równie cenne.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Najpiękniejsze miejsca na ziemi, do których warto polecieć

Najpiękniejsze miejsca na ziemi, do których warto polecieć

Podróżowanie samolotem pozwala na szybkie i wygodne przemieszczanie się między odległymi miejscami na ziemi. Dzięki temu mamy możliwość odkrywania niezwykłych zakątków naszej planety. W tym artykule przedstawiamy przegląd najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, do których warto polecieć samolotem.

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Kołobrzeg to idealne miejsce na urlop. Jego uroki docenią w szczególności miłośnicy nadmorskich klimatów, którzy chętnie spędzają wolny czas nad Bałykiem. Jest to popularny od lat kurort, w którym zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Oprócz plaży i morza, na turystów czeka tu wiele interesujących atrakcji, spośród których wiele jest dostępnych przez okrągły rok. Nie każdy bowiem wie, ale Kołobrzeg możemy odwiedzić nie tylko w lecie, ale zagościć w jego progach przez cały rok, czemu dodatkowo sprzyja rozbudowana baza noclegowa o całorocznym charakterze.