Wakacje na Mazurach nad jeziorem Kisajno – raj dla żeglarzy i rodzin z dziećmi

ciekawe miejsca, Mazury, Polska

Mazury

Jezioro Kisajno stanowi część imponującego kompleksu jeziora Mamry, które położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jego niezwykłe walory przyrodnicze i bogactwo żeglarskich atrakcji przyciągają turystów od wielu lat.

Kisajno to miejsce, gdzie Roman Polański nakręcił swój słynny „Nóż w wodzie”. Jezioro oferuje więc nie tylko mnóstwo aktywności wodnych, ale także wspaniałą scenerię do filmowania i przestrzeń do wypoczynku z dziećmi. Spędź wakacje na Mazurach i przeczytaj, co jeszcze można znaleźć w tej okolicy?

Atrakcje turystyczne w okolicy

Kisajno to możliwość doświadczenia wspaniałej wodniackiej przygody. Przez jezioro płynie ruchliwy, w sezonie letnim, szlak żeglugowy między Giżyckiem a Sztynortem lub Węgorzewem. Drugi szlak, zwany Łabędzim Szlakiem, oferuje mniejszy tłok oraz malownicze zatoczki, miejsca do cumowania i urozmaiconą linię brzegową.

Kisajno jest najbardziej popularnym jeziorem w północnej części Wielkich Jezior, które stanowi popularny cel turystyczno-rekreacyjny. Jezioro typu leszczowego obfituje w ryby: leszcza, płoć, szczupaka i okoń. Wędkarze szczególnie cenią to miejsce ze względu na jego bogactwo.

Kisajno jest rozległym i tajemniczym jeziorem, które swoim rozmiarem zdaje się zwodzić swoich odwiedzających. Jego południowa część to archipelag wysp, które są rezerwatami przyrody i domem dla wielu rzadkich gatunków ptaków, m.in. bociana czarnego, czapli siwej, kormorana, łyski czy perkoza. Wpłynięcie motorówką na te wyspy jest zabronione, a turyści powinni szanować ich spokój i nie wchodzić na nie. Ten piękny obraz swobodnie płynących po niebie ptaków zachwyci zarówno miłośników przyrody, jak i laików.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Okolice jeziora Kisajno to dobre miejsce wypadowe do pieszych i rowerowych wędrówek, ale także okazja, aby odwiedzić Giżycko, Twierdze Boyen czy Piękną Górę.

Giżycko, położone na głównym szlaku mazurskim, jest zabytkowym miastem, które z powodzeniem konkuruje z Mikołajkami o miano nieoficjalnej stolicy Krainy Wielkich Jezior. Przyciąga turystów swoją piękną Wodną Wieżą – 25-metrową konstrukcją wieży ciśnień, która przez prawie cały XX wiek zaopatrywała mieszkańców miasta w wodę. Obecnie służy jako punkt widokowy na jezioro Niegocin, a jej wnętrze zostało zaadaptowane na muzeum, sklep z pamiątkami oraz kawiarnię. Warto odwiedzić także krzyżacki zamek, który powstał w połowie XIV wieku. Przyciąga też intrygującym mostem obrotowym na kanale Giżyckim – jedynym w Europie, który wciąż działa i jest obsługiwany ręcznie. Został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku.

Twierdza Boyen — gwiaździsta forteca mieszcząca się pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, chroniąca wschodnie granice Prus Wschodnich — wyposażona była w 3000 żołnierzy.

Wakacje na Mazurach? Tak! Jezioro Kisajno to doskonałe miejsce na wakacje dla miłośników żeglarstwa, wędkarstwa, turystyki pieszej i rowerowej oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji turystów są urozmaicone szlaki wodne, zabytkowa Twierdza Boyen, piękna Wodna Wieża w Giżycku i najwyższy szczyt Mazur – Piękna Góra. Tutaj wypoczniesz.

materiał zewnętrzny

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo