Wakacje na Mazurach nad jeziorem Kisajno – raj dla żeglarzy i rodzin z dziećmi

ciekawe miejsca, Mazury, Polska

Mazury

Jezioro Kisajno stanowi część imponującego kompleksu jeziora Mamry, które położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jego niezwykłe walory przyrodnicze i bogactwo żeglarskich atrakcji przyciągają turystów od wielu lat.

Kisajno to miejsce, gdzie Roman Polański nakręcił swój słynny „Nóż w wodzie”. Jezioro oferuje więc nie tylko mnóstwo aktywności wodnych, ale także wspaniałą scenerię do filmowania i przestrzeń do wypoczynku z dziećmi. Spędź wakacje na Mazurach i przeczytaj, co jeszcze można znaleźć w tej okolicy?

Atrakcje turystyczne w okolicy

Kisajno to możliwość doświadczenia wspaniałej wodniackiej przygody. Przez jezioro płynie ruchliwy, w sezonie letnim, szlak żeglugowy między Giżyckiem a Sztynortem lub Węgorzewem. Drugi szlak, zwany Łabędzim Szlakiem, oferuje mniejszy tłok oraz malownicze zatoczki, miejsca do cumowania i urozmaiconą linię brzegową.

Kisajno jest najbardziej popularnym jeziorem w północnej części Wielkich Jezior, które stanowi popularny cel turystyczno-rekreacyjny. Jezioro typu leszczowego obfituje w ryby: leszcza, płoć, szczupaka i okoń. Wędkarze szczególnie cenią to miejsce ze względu na jego bogactwo.

Kisajno jest rozległym i tajemniczym jeziorem, które swoim rozmiarem zdaje się zwodzić swoich odwiedzających. Jego południowa część to archipelag wysp, które są rezerwatami przyrody i domem dla wielu rzadkich gatunków ptaków, m.in. bociana czarnego, czapli siwej, kormorana, łyski czy perkoza. Wpłynięcie motorówką na te wyspy jest zabronione, a turyści powinni szanować ich spokój i nie wchodzić na nie. Ten piękny obraz swobodnie płynących po niebie ptaków zachwyci zarówno miłośników przyrody, jak i laików.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Okolice jeziora Kisajno to dobre miejsce wypadowe do pieszych i rowerowych wędrówek, ale także okazja, aby odwiedzić Giżycko, Twierdze Boyen czy Piękną Górę.

Giżycko, położone na głównym szlaku mazurskim, jest zabytkowym miastem, które z powodzeniem konkuruje z Mikołajkami o miano nieoficjalnej stolicy Krainy Wielkich Jezior. Przyciąga turystów swoją piękną Wodną Wieżą – 25-metrową konstrukcją wieży ciśnień, która przez prawie cały XX wiek zaopatrywała mieszkańców miasta w wodę. Obecnie służy jako punkt widokowy na jezioro Niegocin, a jej wnętrze zostało zaadaptowane na muzeum, sklep z pamiątkami oraz kawiarnię. Warto odwiedzić także krzyżacki zamek, który powstał w połowie XIV wieku. Przyciąga też intrygującym mostem obrotowym na kanale Giżyckim – jedynym w Europie, który wciąż działa i jest obsługiwany ręcznie. Został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku.

Twierdza Boyen — gwiaździsta forteca mieszcząca się pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, chroniąca wschodnie granice Prus Wschodnich — wyposażona była w 3000 żołnierzy.

Wakacje na Mazurach? Tak! Jezioro Kisajno to doskonałe miejsce na wakacje dla miłośników żeglarstwa, wędkarstwa, turystyki pieszej i rowerowej oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji turystów są urozmaicone szlaki wodne, zabytkowa Twierdza Boyen, piękna Wodna Wieża w Giżycku i najwyższy szczyt Mazur – Piękna Góra. Tutaj wypoczniesz.

materiał zewnętrzny

Bełchatów – jakie atrakcje powinno się zwiedzić w tej miejscowości?

Bełchatów – jakie atrakcje powinno się zwiedzić w tej miejscowości?

Bełchatów to miasteczko znajdujące się w obszarze łódzkim. Jest to centrum powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Przemysłowa metropolia kojarzy się głównie z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu narysowanego przemysłową aktywnością człowieka. Dlatego dla wielu podróżnych Bełchatów to nic więcej niż ogromna wyrwa w ziemi w Polsce. W miejscowości następują jednak zmiany i unowocześnienia, za których sprawą z czasem przyjeżdża tam coraz więcej turystów. W gronie odwiedzających bardzo często dostrzec można właścicieli firm, którzy zawierają umowy z miejscowymi firmami. Bełchatów jest więc świetnym celem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i rekinów biznesu. Zobacz, jak możesz bez problemu znaleźć najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale także znane w swojej branży firmy, które oferują najwyższej jakości produkty.

Odwiedź Paryż

Odwiedź Paryż

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i nie bez powodu. Miasto światła ma mnóstwo niesamowitych atrakcji do odkrycia, od ikonicznych punktów orientacyjnych, takich jak wieża Eiffla i katedra Notre Dame, do światowej klasy muzeów i galerii z...

5 ciekawych pomysłów na zwiedzanie Europy

5 ciekawych pomysłów na zwiedzanie Europy

Pierwsze skojarzenie z letnim wypoczynkiem to plaża, morze, palmy i krem do opalania. Na zagraniczne wakacje Polacy bardzo chętnie wybierają Chorwację, Grecję czy Bułgarię. Częstym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych jest również Turcja. Chyba każdy odwiedził już choć...

Wakacje w Polsce? Daj się zabrać do domku nad Bałtykiem!

Wakacje w Polsce? Daj się zabrać do domku nad Bałtykiem!

Polskie wybrzeże skrywa urokliwe nadmorskie miasteczka przepełnione lekką, luźną, wakacyjną atmosferą. Skrywa lokalne bary i tawerny z pysznym jedzeniem. Skrywa piękne, szerokie, długie piaszczyste plaże, niejednokrotnie wyróżnione certyfikatem Błękitna Flaga. Skrywa też fantastyczne domki nad morzem, w których znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do udanego urlopu.