Bełchatów – jakie atrakcje powinno się zwiedzić w tej miejscowości?

ciekawe miejsca, Polska

Bełchatów

Bełchatów to miasteczko znajdujące się w obszarze łódzkim. Jest to centrum powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Przemysłowa metropolia kojarzy się głównie z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu narysowanego przemysłową aktywnością człowieka. Dlatego dla wielu podróżnych Bełchatów to nic więcej niż ogromna wyrwa w ziemi w Polsce. W miejscowości następują jednak zmiany i unowocześnienia, za których sprawą z czasem przyjeżdża tam coraz więcej turystów. W gronie odwiedzających bardzo często dostrzec można właścicieli firm, którzy zawierają umowy z miejscowymi firmami. Bełchatów jest więc świetnym celem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i rekinów biznesu. Zobacz, jak możesz bez problemu znaleźć najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale także znane w swojej branży firmy, które oferują najwyższej jakości produkty.

Lista najważniejszych firm w Bełchatowie

W powiecie bełchatowskim ogromne znaczenie dla pracy tego wielkiego terenu ma największe w państwie zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest fundamentem energetycznym. Niemniej jednak mocno powiększają się inne części gospodarki. Zwiększającą się popularnością cechuje się branża transportowa i motoryzacyjna, a w szczególności mechanika samochodowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rośnie w siłę także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak  piekarnie bary czy też restauracje serwujące specjały z wszystkich stron świata. Pełną listę firm działających w Bełchatowie z łatwością możesz znaleźć pod linkiem: https://ebelchatow24.pl/. Wyróżnione są tam zarówno wszelkie sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać interesujące oferty i wybrać tę najlepszą Przede wszystkim warto zaznajomić się z kategorią apteki Bełchatów. Te firmy mogą być potrzebne w wielu sytuacjach.

Które atrakcje warto zwiedzić w Bełchatowie?

Na terenie gminy Bełchatów jest wiele parków, terenów zielonych oraz miejsc codziennego odpoczynku. Przez Bełchatów przepływa niewielka rzeka Rakówka. Spotkać można też wiele innych akwenów, wśród których są cudowne stawy i oczka wodne. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w wyjątkowo interesujący sposób przekazuje wiedzę o produkowaniu energii elektrycznej. Posiadłość rodziny Olszewskich to prześliczny, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy zbudowany w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich zrobiona została tzw. ścieżka geologiczna. Części skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy głazy narzutowe zostały dostarczone przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla amatorów historii naturalnej ważnym punktem na mapie Bełchatowa będzie też wystawa z szczątkami mamuta włochatego. Można ją zobaczyć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Kultura i sport w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są cykliczne wydarzenia, które zachęcają do odwiedzenia miasta mnóstwo zainteresowanych z całego regionu. Do najbardziej znanych zaliczyć można konkursy poetyckie, Festiwal Młodej Sztuki czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”. Bełchatów jest też kluczowym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w powiecie. Poważanie zyskał przede wszystkim z pomocą drużyny siatkarskiej Skra Bełchatów. Siatkarze dużo razy zdobywali najbardziej istotne puchary.

Miłośnicy sportu przez pewien okres mogli też śledzić mecze drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów w najlepszej lidze w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, boisk treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, sal gimnastycznych i boisk szkolnych.

materiał zewnętrzny

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!