Najlepsze trasy wakacji na jachcie w południowej Europie: odkryj piękno południowych wybrzeży Europy

porady, wczasy

wakacje na jachcie

Źródło zdjęcia: kudla / Shutterstock.com

Basen morza śródziemnego jest bogata w wiele pięknych miejsc idealnych na rejs jachtem. Podczas rejsu można poznać tamtejszą kulturę oraz zrelaksować się na pięknych plażach. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba zaplanować trasę rejsu. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka przykładowych tras, które mogą być ciekawą inspiracją.

Z Rzymu na wyspy Greckie 

Nasza przykładowa trasa rejsu zaczyna się w Rzymie. W tym wariancie korzystamy z czarteru jachtów we Włoszech. Następnie będziemy się płynąć wzdłuż wybrzeża Włoch przy okazji cumując w Neapolu i na Sycylii. Potem płyniemy w stronę Grecji, a dokładniej na wyspę Kefalonia, która zachwyca skalistym wybrzeżem. Kolejnym przystankiem jest Zakynthos, gdzie odkryjemy piękne plaże i urokliwe zatoczki. Następnie płyniemy na górzystą wyspę Korfu. Ostatnim przystankiem jest słynne Santorini, gdzie będziemy mogli rozkoszować się przepiękną architekturą. Po zakończeniu wycieczki można wrócić do Neapolu w celu zwrócenia wyczarterowanej jednostki.

Oczywiście alternatywą jest wynajęcie jachtu w Grecji. Wówczas trasa rejsu jest znacznie krótsza, ale nie uda się odwiedzić Sycylii. 

Kolejną ciekawą alternatywą jest wynajem jachtu w Chorwacji i rozpoczęcie rejsu z Dalmacji zamiast z półwyspu Apenińskiego. W takim wariancie wycieczka zaczyna się od Morza Adriatyckiego i oczywiście omija Sycylię, ale za to można zwiedzić liczne wyspy w Dalmacji. 

Z Barcelony na Baleary

Kolejną ciekawą propozycją jest rejs z Barcelony na Baleary. Taka trasa pozwala najpierw zapoznać się z wybrzeżem Katalonii. A potem należy udać się na południe, aby podziwiać piękne tętniące życiem wysepki należące do Balearów. Największe wyspy do Majorka, Minorka oraz Ibiza. Jest to zdecydowanie krótsza trasa od tej pomiędzy Rzymem a wyspami Greckimi. Jednak wakacyjny hiszpański klimat sprawia, że na pewno nie jest to propozycja mniej atrakcyjna. 

Kilka słów podsumowania

Powyższe opisy tras są niezłą dawką inspiracji. Pamiętaj jednak, że marzenia o rejsie same się nie spełniają. Dlatego żeby trasy odbywane przysłowiowym palcem po mapie urzeczywistnić trzeba przejść do organizacji takiej wycieczki. Udanych wakacji!

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.