Najlepsze trasy wakacji na jachcie w południowej Europie: odkryj piękno południowych wybrzeży Europy

porady, wczasy

wakacje na jachcie

Źródło zdjęcia: kudla / Shutterstock.com

Basen morza śródziemnego jest bogata w wiele pięknych miejsc idealnych na rejs jachtem. Podczas rejsu można poznać tamtejszą kulturę oraz zrelaksować się na pięknych plażach. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba zaplanować trasę rejsu. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka przykładowych tras, które mogą być ciekawą inspiracją.

Z Rzymu na wyspy Greckie 

Nasza przykładowa trasa rejsu zaczyna się w Rzymie. W tym wariancie korzystamy z czarteru jachtów we Włoszech. Następnie będziemy się płynąć wzdłuż wybrzeża Włoch przy okazji cumując w Neapolu i na Sycylii. Potem płyniemy w stronę Grecji, a dokładniej na wyspę Kefalonia, która zachwyca skalistym wybrzeżem. Kolejnym przystankiem jest Zakynthos, gdzie odkryjemy piękne plaże i urokliwe zatoczki. Następnie płyniemy na górzystą wyspę Korfu. Ostatnim przystankiem jest słynne Santorini, gdzie będziemy mogli rozkoszować się przepiękną architekturą. Po zakończeniu wycieczki można wrócić do Neapolu w celu zwrócenia wyczarterowanej jednostki.

Oczywiście alternatywą jest wynajęcie jachtu w Grecji. Wówczas trasa rejsu jest znacznie krótsza, ale nie uda się odwiedzić Sycylii. 

Kolejną ciekawą alternatywą jest wynajem jachtu w Chorwacji i rozpoczęcie rejsu z Dalmacji zamiast z półwyspu Apenińskiego. W takim wariancie wycieczka zaczyna się od Morza Adriatyckiego i oczywiście omija Sycylię, ale za to można zwiedzić liczne wyspy w Dalmacji. 

Z Barcelony na Baleary

Kolejną ciekawą propozycją jest rejs z Barcelony na Baleary. Taka trasa pozwala najpierw zapoznać się z wybrzeżem Katalonii. A potem należy udać się na południe, aby podziwiać piękne tętniące życiem wysepki należące do Balearów. Największe wyspy do Majorka, Minorka oraz Ibiza. Jest to zdecydowanie krótsza trasa od tej pomiędzy Rzymem a wyspami Greckimi. Jednak wakacyjny hiszpański klimat sprawia, że na pewno nie jest to propozycja mniej atrakcyjna. 

Kilka słów podsumowania

Powyższe opisy tras są niezłą dawką inspiracji. Pamiętaj jednak, że marzenia o rejsie same się nie spełniają. Dlatego żeby trasy odbywane przysłowiowym palcem po mapie urzeczywistnić trzeba przejść do organizacji takiej wycieczki. Udanych wakacji!

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.