Najlepsze trasy wakacji na jachcie w południowej Europie: odkryj piękno południowych wybrzeży Europy

porady, wczasy

wakacje na jachcie

Źródło zdjęcia: kudla / Shutterstock.com

Basen morza śródziemnego jest bogata w wiele pięknych miejsc idealnych na rejs jachtem. Podczas rejsu można poznać tamtejszą kulturę oraz zrelaksować się na pięknych plażach. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba zaplanować trasę rejsu. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka przykładowych tras, które mogą być ciekawą inspiracją.

Z Rzymu na wyspy Greckie 

Nasza przykładowa trasa rejsu zaczyna się w Rzymie. W tym wariancie korzystamy z czarteru jachtów we Włoszech. Następnie będziemy się płynąć wzdłuż wybrzeża Włoch przy okazji cumując w Neapolu i na Sycylii. Potem płyniemy w stronę Grecji, a dokładniej na wyspę Kefalonia, która zachwyca skalistym wybrzeżem. Kolejnym przystankiem jest Zakynthos, gdzie odkryjemy piękne plaże i urokliwe zatoczki. Następnie płyniemy na górzystą wyspę Korfu. Ostatnim przystankiem jest słynne Santorini, gdzie będziemy mogli rozkoszować się przepiękną architekturą. Po zakończeniu wycieczki można wrócić do Neapolu w celu zwrócenia wyczarterowanej jednostki.

Oczywiście alternatywą jest wynajęcie jachtu w Grecji. Wówczas trasa rejsu jest znacznie krótsza, ale nie uda się odwiedzić Sycylii. 

Kolejną ciekawą alternatywą jest wynajem jachtu w Chorwacji i rozpoczęcie rejsu z Dalmacji zamiast z półwyspu Apenińskiego. W takim wariancie wycieczka zaczyna się od Morza Adriatyckiego i oczywiście omija Sycylię, ale za to można zwiedzić liczne wyspy w Dalmacji. 

Z Barcelony na Baleary

Kolejną ciekawą propozycją jest rejs z Barcelony na Baleary. Taka trasa pozwala najpierw zapoznać się z wybrzeżem Katalonii. A potem należy udać się na południe, aby podziwiać piękne tętniące życiem wysepki należące do Balearów. Największe wyspy do Majorka, Minorka oraz Ibiza. Jest to zdecydowanie krótsza trasa od tej pomiędzy Rzymem a wyspami Greckimi. Jednak wakacyjny hiszpański klimat sprawia, że na pewno nie jest to propozycja mniej atrakcyjna. 

Kilka słów podsumowania

Powyższe opisy tras są niezłą dawką inspiracji. Pamiętaj jednak, że marzenia o rejsie same się nie spełniają. Dlatego żeby trasy odbywane przysłowiowym palcem po mapie urzeczywistnić trzeba przejść do organizacji takiej wycieczki. Udanych wakacji!

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo