Dlaczego spędzenie wakacji na jachcie jest ciekawszą opcją niż hotel?

porady, Rekreacja, wczasy

wczasy na jachcie

Choć w tym roku wakacje nieubłaganie dobiegają końca, wiele osób już intensywnie myśli o tym, gdzie wybiorą się na urlop w przyszłym roku. Polacy wciąż uwielbiają kilka kierunków w Europie. Chętnie odwiedzamy Chorwację, Włochy, wyspy greckie i hiszpańskie.

A co powiesz na to, by odwiedzić kilka z nich w ciągu jednego wyjazdu? Taką możliwość daje spędzenie wakacji na łodzi. Czarter jachtu to doskonały sposób na spełnienie marzenia o nietuzinkowych i spontanicznych wakacjach!

Możliwość spędzenia wakacji w wielu miejscach

Czarter jachtów to coraz popularniejsza forma spędzania wakacji w Europie. Ta forma cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród miłośników żeglowania, jak i osób, które po prostu chcą wypoczywać i cieszyć się wspaniałymi widokami na otwartym morzu.

Wakacje na jachcie to doskonała okazja na zwiedzenie wielu miejsc w nieco spontaniczny sposób. To od nas zależy, czy spędzimy czas pływając po morzu czy możemy zacumujemy w porcie, by zwiedzić ląd.

Sami decydujemy, gdzie pozostaniemy na dłużej, a gdzie podpłyniemy tylko na chwilę. Nie jesteśmy ograniczeni ani rezerwacją w hotelu, ani komunikacją lądową. Mamy możliwość spędzić niezapomniane wakacje dokładnie tam, gdzie chcemy. I jeśli w jakimś miejscu nam się nie spodoba, po prostu możemy płynąć dalej.

jacht

Sprawdź ofertę czarteru jachtów w Hiszpanii: https://czartery.pro-skippers.com/destination/124293/hiszpania

Nietypowy sposób spędzania wakacji

Spędzanie wakacji na jachcie to bez wątpienia nietypowy sposób na urlop. Możemy nim dotrzeć do wielu miejsc niedostępnych dla turysty poruszającego się po lądzie. Mamy okazje zobaczyć najsławniejsze atrakcje turystyczne danego regionu z zupełnie innej perspektywy!

Nie musimy ograniczać się do pozostania na jednej wyspie – mając do dyspozycji łódź z łatwością uda nam się zwiedzić kilka lub nawet kilkanaście wysepek w ciągu paru dni.

To zdecydowanie bardziej interesujące niż po prostu leżenie przy hotelowym basenie czy korzystanie z wycieczek organizowanych przez naszych opiekunów, podczas których tak naprawdę niewiele można zobaczyć ze względu na ograniczony czas. Podróżując jachtem, jesteśmy całkowicie wolni. Sami decydujemy, gdzie i jak spędzimy urlop.

Decydując się na wakacje na łodzi, z pewnością też wyróżnimy się wśród znajomych. To wciąż bardzo oryginalna i odważna forma spędzania urlopu, na którą nie każdy by się zdobył. Z pewnością więc wśród przyjaciół wzbudzimy entuzjazm, a może nawet nutkę zazdrości, opowiadając o swoich wrażeniach.

Zyskamy niezapomniane wspomnienia, które uwiecznimy na zdjęciach. Bez wątpienia nieraz wrócimy pamięcią do tych chwil i z chęcią będziemy o nich opowiadać bliskim.

Dla zapalonych żeglarzy wakacje na łodzi to także wyjątkowa okazja do zmierzenia się z żywiołem, spróbowania swoich sił na morzu i ćwiczenia hartu ducha oraz charakteru.

rejs jachtem

Sprawdź ofertę czarteru jachtów w Grecji: https://czartery.pro-skippers.com/destination/34757/grecja

Jakie kierunki do spędzenia wakacji na jachcie wybrać? 

Zastanawiając się, gdzie i jak wyczarterować jacht na wakacje, warto sprawdzić ofertę Pro-Skippers. To miejsce w sieci, w którym możesz znaleźć najlepsze oferty wynajmu jachtów – i to w różnych miejscach na świecie! – od sprawdzonych armatorów.

Możesz wynająć jacht, łódź motorową, żaglówkę lub katamaran dostosowany do Twoich potrzeb, z różnymi udogodnieniami, a także ze sternikiem lub bez.

Polecamy w szczególności Morze Śródziemne, Adriatyk czy Karaiby. Możesz w ten sposób zwiedzić najpiękniejsze zakątki Grecji, Hiszpanii, Włoch oraz Chorwacji, do których trudno dotrzeć od strony lądu. Z łatwością trafisz do miejsc oddalonych od największych kurortów turystycznych. Będziesz mógł napawać się ciszą, spokojem, być bliżej natury i z dala od tłumów ludzi.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak spędzić wakacje w przyszłym roku i marzysz o czymś zupełnie nowym i oryginalnym, zdecyduj się na czarter jachtu. Z pewnością nie będziesz żałować!

materiał zewnętrzny

Rejs statkiem – jak to zorganizować i kiedy warto się wybrać?

Rejs statkiem – jak to zorganizować i kiedy warto się wybrać?

Przygotowanie romantycznej randki, atrakcji dla znajomych lub rodziny albo po prostu wycieczki, która zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że zdecydujesz się na rejs statkiem. To wyjątkowo ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, szczególnie w otoczeniu pięknej, wodnej okolicy.

Ochrona psa przed kleszczami – skuteczne metody

Ochrona psa przed kleszczami – skuteczne metody

Ochrona psa przed kleszczami należy do jednych z obowiązków każdego opiekuna. Choć samo ukąszenie przez pasożyta nie należy do szczególnie dotkliwych, prawdziwym problemem są choroby odkleszczowe. Co roku babeszjoza zbiera krwawe żniwa wśród czworonogów. Jak więc skutecznie zabezpieczyć psa przed kleszczami?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo