Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

artykuły, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

kajak dmuchany

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych wiedzą doskonale jaki sprzęt pływacki mają do wyboru, z pewnością znają standardowe kajaki twarde i słyszeli o kajakach dmuchanych. Jeżeli stoimy przed wyborem nowego sprzętu kajakarskiego, warto, abyśmy poznali wszystkie za i przeciw dotyczące kajaka twardego i kajaka pompowanego. Obecnie w każdym sklepie sportowym znajdziemy oba te produkty, a każdy z producentów będzie zachwalał swój jako najlepszy i najwygodniejszy kajak do pływania po różnego rodzaju akwenach wodnych. Warto zatem zastanowić się, czy różnią się poszczególne modele kajaków twardych od ich młodszych konkurentów, czyli kajaków pompowanych.

Kajak twardy i jego charakterystyka

Do najstarszych, a tym samym najbardziej znanych kajaków wodnych, zaliczamy wciąż i niezmiennie kajaki twarde. Są one oceniane jako wyjątkowo mocne i niezawodne, a to wszystko za sprawą surowca, z którego zostały wykonane. Kajaki twarde produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, zwanego polietylenem. Te kajaki mają wysoką renomę i cieszą się niesłabnącą popularnością, albowiem są wykonane z tworzywa odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, mimo tego, że są to kajaki twarde, nie są one zbyt ciężkie. Standardowo kajak twardy może ważyć od 25 do 30 kilogramów.

Jak sama nazwa wskazuje, kajaki twarde są sztywne i tym samym równie sztywno i stabilnie utrzymują się na wodzie. Dzięki odpowiedniej budowie zyskują dużą prędkość i zwrotność, co dodatkowo dodaje im atutów i sprawia, że są wyjątkowo chętnie wybierane przez zawodowych kajakarzy.

Ze względu na swoje zalety i praktycznie żadne wady, kajak twardy jest wyjątkowo popularny wśród wszystkich kajakarzy. Jego jedyną, ale niepodważalną wadą jest utrudniony transport. Aby przewieźć kajak twardy nad zbiornik wodny, potrzebujemy samochodu wyposażonego w specjalny bagażnik, na którym będziemy mieli możliwość umieścić konstrukcję o długości około 5 metrów.

Jakie zalety posiada kajak dmuchany Aqua – Marina Tomahawk?

Jak sama nazwa wskazuje, kajak pneumatyczny jest konstrukcją dmuchaną, toteż dużo osób sądzi, że jest on przez to mniej stabilny oraz zdecydowanie mniej wytrzymały na uszkodzenia. Tutaj trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości i powiedzieć jasno, że kajak Aqua – Marina Tomahawk to najwyższej jakości sprzęt pływacki, który dzięki posiadaniu kilku warstw oraz zwartej konstrukcji jest tak samo zwrotny i wytrzymały, jak jego starszy odpowiednik, jakim jest kajak twardy. Mimo że kajak dmuchany jest produkowany z PVC, jego kilku warstwowość sprawia, że jest elastyczny i wytrzymały na wiele uszkodzeń. Nawet jeżeli zostanie uszkodzony, to kolejne warstwy pozostaną bez szwanku i spokojnie będzie można w nim płynąć dalej. Odpowiednio pompowany kajak pneumatyczny jest tak samo sztywny i mocny jak kajak twardy, osiągając przy tym równie dużą prędkość i dobrą zwrotność.

Dlaczego kajak pompowany jest lepszy od kajaka twardego?

Jeżeli zdecydujemy się na kajak pompowany i wyposażymy się w dobrą pompkę oraz plecak do jego przenoszenia, będziemy mogli niemalże z każdego punktu brzegowego rzeki bądź jeziora rozpocząć swój spływ. Transport kajaka pompowanego jest zdecydowanie mniej skomplikowany, tutaj wystarczy tylko porządny bagażnik. Dodatkowo możemy liczyć na równie dobry produkt, co tradycyjny kajak twardy. Kajaki pneumatyczne, szczególnie kajak typu Aqua – Marina Tomahawk, osiągają dobrą szybkość, są bezpieczne i zwrotne, ale nie wywrotne. Dzięki właściwej konstrukcji i profesjonalnej budowie kajaki pompowane poradzą sobie z najtrudniejszymi odcinkami rzecznymi, gdzie trzeba wykazać się dobrą zwinnością i sprytem.

Jak widzimy kajaki twarde i kajaki pompowane mają podobną jakość i mimo iż starsze ich odpowiedniki mają tradycję i bogatą historię, kajaki pompowane równie dobrze sprawują się na każdym zbiorniku wodnym, dorównując szybkością i równie dobrą sterownością. Dodatkowo kajaki pompowane są praktyczniejsze, można je przewozić w każdym rodzaju bagażniku, a nawet w odpowiednim plecaku, dzięki czemu pozwala pływać po niezbadanych terenach, gdzie samochód osobowy nie da rady wjechać.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Gniazdka i przyłącza elektryczne to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Dlatego musisz zadbać o dobre ich rozmieszczenie, a dzięki temu z pewnością budynek stanie się w pełni funkcjonalny. Przy wyborze gniazdek kieruj się również kilkoma kluczowymi zasadami, a wtedy będziesz zadowolony z ich sposobu działania czy wyglądu.

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Zastanawiasz się nad wynajęciem hali namiotowej? W takim razie w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, do jakiego zastosowania jest ona przystosowana. Dzięki temu znacznie przyspieszysz swoje poszukiwania. Zapewne w swojej okolicy znajdziesz różne hale namiotowe wynajem ich wymaga jednak zwrócenia uwagi na jeszcze wiele innych bardzo ważnych aspektów.

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Chętnie korzystasz z nowoczesnych rozwiązań w domu, biurze lub innym miejscu, gdzie spędzasz sporo czasu? W takim razie na pewno spodobają Ci się dystrybutory do wody. W końcu zapewniają stały dostęp do naprawdę smacznej i czystej wody. Dzięki temu możesz z łatwością zadbać o swoje zdrowie, wysoki poziom koncentracji oraz dobre samopoczucie. Poznaj pozostałe korzyści, jakie zapewnia to urządzenie.

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Nowoczesne, ozdobne, a do tego naprawdę funkcjonalne – właśnie takie są panele akustyczne dekoracyjne, które coraz częściej są wieszane na ścianach. Z ich pomocą możesz jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowość aranżacji salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Weź też pod uwagę inne zalety, jakie wyróżniają tego typu wyposażenie.