Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

artykuły, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

kajak dmuchany

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych wiedzą doskonale jaki sprzęt pływacki mają do wyboru, z pewnością znają standardowe kajaki twarde i słyszeli o kajakach dmuchanych. Jeżeli stoimy przed wyborem nowego sprzętu kajakarskiego, warto, abyśmy poznali wszystkie za i przeciw dotyczące kajaka twardego i kajaka pompowanego. Obecnie w każdym sklepie sportowym znajdziemy oba te produkty, a każdy z producentów będzie zachwalał swój jako najlepszy i najwygodniejszy kajak do pływania po różnego rodzaju akwenach wodnych. Warto zatem zastanowić się, czy różnią się poszczególne modele kajaków twardych od ich młodszych konkurentów, czyli kajaków pompowanych.

Kajak twardy i jego charakterystyka

Do najstarszych, a tym samym najbardziej znanych kajaków wodnych, zaliczamy wciąż i niezmiennie kajaki twarde. Są one oceniane jako wyjątkowo mocne i niezawodne, a to wszystko za sprawą surowca, z którego zostały wykonane. Kajaki twarde produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, zwanego polietylenem. Te kajaki mają wysoką renomę i cieszą się niesłabnącą popularnością, albowiem są wykonane z tworzywa odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, mimo tego, że są to kajaki twarde, nie są one zbyt ciężkie. Standardowo kajak twardy może ważyć od 25 do 30 kilogramów.

Jak sama nazwa wskazuje, kajaki twarde są sztywne i tym samym równie sztywno i stabilnie utrzymują się na wodzie. Dzięki odpowiedniej budowie zyskują dużą prędkość i zwrotność, co dodatkowo dodaje im atutów i sprawia, że są wyjątkowo chętnie wybierane przez zawodowych kajakarzy.

Ze względu na swoje zalety i praktycznie żadne wady, kajak twardy jest wyjątkowo popularny wśród wszystkich kajakarzy. Jego jedyną, ale niepodważalną wadą jest utrudniony transport. Aby przewieźć kajak twardy nad zbiornik wodny, potrzebujemy samochodu wyposażonego w specjalny bagażnik, na którym będziemy mieli możliwość umieścić konstrukcję o długości około 5 metrów.

Jakie zalety posiada kajak dmuchany Aqua – Marina Tomahawk?

Jak sama nazwa wskazuje, kajak pneumatyczny jest konstrukcją dmuchaną, toteż dużo osób sądzi, że jest on przez to mniej stabilny oraz zdecydowanie mniej wytrzymały na uszkodzenia. Tutaj trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości i powiedzieć jasno, że kajak Aqua – Marina Tomahawk to najwyższej jakości sprzęt pływacki, który dzięki posiadaniu kilku warstw oraz zwartej konstrukcji jest tak samo zwrotny i wytrzymały, jak jego starszy odpowiednik, jakim jest kajak twardy. Mimo że kajak dmuchany jest produkowany z PVC, jego kilku warstwowość sprawia, że jest elastyczny i wytrzymały na wiele uszkodzeń. Nawet jeżeli zostanie uszkodzony, to kolejne warstwy pozostaną bez szwanku i spokojnie będzie można w nim płynąć dalej. Odpowiednio pompowany kajak pneumatyczny jest tak samo sztywny i mocny jak kajak twardy, osiągając przy tym równie dużą prędkość i dobrą zwrotność.

Dlaczego kajak pompowany jest lepszy od kajaka twardego?

Jeżeli zdecydujemy się na kajak pompowany i wyposażymy się w dobrą pompkę oraz plecak do jego przenoszenia, będziemy mogli niemalże z każdego punktu brzegowego rzeki bądź jeziora rozpocząć swój spływ. Transport kajaka pompowanego jest zdecydowanie mniej skomplikowany, tutaj wystarczy tylko porządny bagażnik. Dodatkowo możemy liczyć na równie dobry produkt, co tradycyjny kajak twardy. Kajaki pneumatyczne, szczególnie kajak typu Aqua – Marina Tomahawk, osiągają dobrą szybkość, są bezpieczne i zwrotne, ale nie wywrotne. Dzięki właściwej konstrukcji i profesjonalnej budowie kajaki pompowane poradzą sobie z najtrudniejszymi odcinkami rzecznymi, gdzie trzeba wykazać się dobrą zwinnością i sprytem.

Jak widzimy kajaki twarde i kajaki pompowane mają podobną jakość i mimo iż starsze ich odpowiedniki mają tradycję i bogatą historię, kajaki pompowane równie dobrze sprawują się na każdym zbiorniku wodnym, dorównując szybkością i równie dobrą sterownością. Dodatkowo kajaki pompowane są praktyczniejsze, można je przewozić w każdym rodzaju bagażniku, a nawet w odpowiednim plecaku, dzięki czemu pozwala pływać po niezbadanych terenach, gdzie samochód osobowy nie da rady wjechać.

materiał zewnętrzny

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Stan zapalny w obrębie spojówki oka powoduje nie tylko łzawienie, ale także i duży dyskomfort. Niestety, jest to bardzo częsta dolegliwość, która spowodowana jest wieloma, różnorodnymi czynnikami. Jednak czym jest stan zapalny spojówki i jak można go uniknąć podczas noszenia szkieł kontaktowych?

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Czy marzysz o zgrabnej sylwetce bez wyrzeczeń? Poznaj tajemnicę sukcesu – dietę pudełkową! W tym artykule dowiesz się, dlaczego dieta pudełkowa jest tak popularna, jak działa, i jakie są jej korzyści. Przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie!