Fajne konkursy dla ludzi ciekawych świata

konkursy, porady

konkursy grafika1

Organizatorzy konkursów prześcigają się w wymyślaniu sposobów w jaki sposób przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców. „Wyjazd do Portugalii”, „Wiosna w Paryżu”, „Wycieczka do Australii”. Czyż to nie brzmi kusząco? Każdy, kto kocha podróżowanie z przyjemnością skorzystałby z okazji darmowego wyjazdu w najpiękniejsze miejsca świata.

To brzmi zbyt pięknie żeby mogło być prawdziwe?

Codziennie słyszymy o nagrodach wartych ogromne pieniądze. Gdzie nie spojrzeć, nasze oczy atakują reklamy: „Do zgarnięcia 10 000 zł”, „Wygraj 100 000 zł”, „Pół miliona czeka właśnie na ciebie!”. Myślisz sobie… Pewnie zwykła ściema, za darmo to nic nie dadzą… Poniekąd jest to prawda. Jak to mówią, w dzisiejszych czasach tylko naiwni wierzą, że coś za darmo można otrzymać.

Dana marka, dzięki konkursom przyciąga uwagę wielu nowych klientów oraz zachęca ich do dokładnie zaplanowanych aktywności. Częstym wymogiem wzięcia udziału jest zakup konkretnego produkty. Mając dokładne dane ile po odliczeniu kosztów produkcji, transportu, marży itd. firma otrzymuje na czysto zarobku za dany produkt, można łatwo policzyć ile osób musi wziąć udział w konkursie, aby inwestycja się zwróciła.

Tego typu działania marketingowe wbrew pozorom są o wiele tańsze i skuteczniejsze od zwykłej reklamy. Przykładowo, mamy ochotę na batonika… Po jakiego chętniej sięgniemy? Zwykłego, czy takiego, dzięki któremu możemy wygrać 300 000zł na mieszkanie? I tak mieliśmy zamiar kupić batonika. Dlaczego nie dać sobie szansy? Dzięki ciekawej ofercie konkursowej, wybieramy często produkty, które w normalnych okolicznościach pewnie nigdy byśmy nie przetestowali. Nie ma w tym nic złego. Swoją jakością mogą przekonać nas do pozostania przy danej marce na dłużej.

Co w takiej sytuacji muszą zrobić inne firmy z batonikami? Opracować jeszcze lepsze konkursy, kusić jeszcze ciekawszymi nagrodami. W ten prosty sposób wszystko się nakręca. Podsumowując nie ma sensu doszukiwać się oszustwa w konkursach, tylko dokładnie zapoznać się z regulaminem i jeżeli ustalone warunki nam odpowiadają, pozostaje tylko dobrze się bawić.

Aby znaleźć aktualne konkury z nagrodami najwygodniej odwiedzić jedną ze stron, która gromadzi w jednym miejscu wiele ciekawych konkursów np. fajnekonkursy.pl. Może to właśnie do Ciebie uśmiechnie się szczęście. Koniecznie pochwal się tym w komentarzu:)

Czemu nigdy nic nie wygrywam!?

Dużo osób nie wygrywa z bardzo prostego powodu. Nie bierze udziału w konkursach. Szczęściu trzeba pomagać. Ważne tylko, żeby jak ze wszystkim w życiu, zachować umiar. Ile ludzi, tyle najróżniejszych sposobów na zwiększenie szczęścia. Jedni zbierają czterolistne koniczynki, inni trzymają kciuki, jeszcze inni mają swój szczęśliwy kamień. Kto wie, może i Ty znajdziesz swój indywidualny sposób, dzięki któremu i do Ciebie szczęście się uśmiechnie. Warto przyciągać pozytywną energię, mieć optymistyczne nastawienie i wierzyć w to, że się uda. Wiara czyni cuda.

Pozwolić dziecku wziąć udział w konkursie?

Wszystko zależy od rodzaju konkursu. Nie wszystkie nadają się dla dzieci. Od konkursów typu „wyślij milion SMSów”, również dorośli powinni trzymać się z daleka. Jest dużo konkursów przygotowanych specjalnie dla dzieci. Możliwość zdobycia np. profesjonalnego zestawu do rysowania można porównać do wygrania przez nas samochodu. Dlatego warto korzystać z tego typu okazji, nawet wtedy, gdy dla nas nagroda może wydawać się mało atrakcyjna.

Większość konkursów skierowanych do najmłodszych polega na własnoręcznym stworzeniu jakiejś pracy. Nie dość że daje to olbrzymia radość to jeszcze rozwija u dziecka kreatywność.

konkursy grafika2

Lista zalet jakie daje dzieciom udział w konkursach:

  • Wzrasta zapał do pracy,
  • uczy postępowania według wyznaczonych zasad,
  • rozwija kreatywność,
  • uczy wyciągania wniosków,
  • poprawia samoocenę,
  • uczy radzenia sobie ze stresem i niepowodzeniami.

Każdy kto jest negatywnie nastawiony do takiej formy zabawy musi pamiętać o tym, że dziecko zachęcane z każdej strony konkursami może próbować samodzielnie coś wygrać, generując często bardzo wysokie koszty. Dlatego lepiej samemu pokazać, wytłumaczyć i mieć pełną kontrolę nad wyborem odpowiednich konkursów.

Podsumowując, żyjemy w czasach w których każdy ma możliwość wybrać konkurs idealnie pasujący do swoich potrzeb, zainteresowań, umiejętności. Nie ważne ile masz lat. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

materiał zewnętrzny

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.