Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

podróż - porady, ubezpieczenie, wczasy

podróż dookoła świata

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Podróż dookoła świata w 30 dni – czy to możliwe?

Chęć wybrania się w podróż dookoła świata najczęściej kojarzona jest z koniecznością zarezerwowania sobie na to kilku miesięcy, acz warto wiedzieć, że nie dla każdego będzie to rozwiązanie idealne. Są osoby, które nie lubią planować, a do tego chciałyby zwiedzić kilka miejsc na świecie lub np. większą część danego kontynentu, bez spędzania w nich np. po dwa tygodnie.

Intensywne zwiedzanie świata, np. 30-dniowe, mogą zaoferować Ci biura podróży. Przygotują za Ciebie wszystko – bilety, wyżywienie, nocleg i dokładny plan, a Ty po prostu będziesz… zwiedzać. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/podroz-dookola-swiata/603.html.

Jak przygotować się na roczną podróż dookoła świata?

Jeśli nie chcesz wsparcia biura podróży, a do tego zależy Ci na porządnych wojażach, dobrym pomysłem będzie zaplanowanie wycieczki na więcej niż kilka miesięcy, czyli np. rok. Dłuższa wyprawa pozwoli Ci dokładnie zwiedzić wybrane miejsca, poznać kulturę oraz nowych ludzi. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą bilety RTW, oferowane przez stowarzyszenie kilku linii lotniczych. Są one ważne 12 miesięcy i pozwalają odbyć 16 lotów lub określoną liczbą mil.

O czym jeszcze warto wiedzieć przy planowaniu rocznej podróży?

  • Zaplanuj dokładnie trasę – zrób to z głową, sprawdź wszystko bardzo dokładnie. Na wielu blogach znajdziesz propozycje tras, a do tego aktualne informacje na temat ich dostępności.
  • Kup bilety – dobrym rozwiązaniem będą wspomniane już bilety RTW, acz kup je dopiero, jak zaplanujesz trasę.
  • Zarezerwuj noclegi – poszukiwanie spontanicznie na miejscu noclegu może nie skończyć się dobrze, a do tego jest ryzykowne. Zrób to wcześniej, a będziesz mieć nie tylko gwarancję spokoju, ale też oszczędzisz.
  • Sprawdź, jak wygląda transport w danym miejscu – czym będziesz się poruszać? Pociągami, autobusem, promem? Warto to dokładnie przemyśleć i również zawczasu kupić bilety.
  • Dowiedz się wszystkich niezbędnych informacji – czy konieczne będą gdzieś szczepienia? Jakie panują warunki pogodowe w danym miejscu? Powinieneś to wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż.

Ubezpieczenie turystyczne – czy jest konieczne?

Dobre ubezpieczenie turystyczne pomoże Ci uzyskać wsparcie w wielu sytuacjach jak np. nagłe zachorowanie. Pamiętaj, że podczas długiej podróży ciężko jest tego uniknąć. Ubezpieczenie zapewni Ci niezbędną pomoc finansową oraz praktyczną, a do tego pokryje ewentualne koszty leczenia za granicą lub zapewni transport do Polski, gdy zajdzie taka konieczność.

Ile kosztuje podróż dookoła świata?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – to zależy. Jeśli planujesz podróżować budżetowo, mocno oszczędzać, a do tego np. podróżować autostopem, korzystać z pomocy innych osób przy noclegu, jak i zwiedzać tylko dostępne za darmo miejsca – koszt nie będzie wysoki i na pewno da się to zorganizować np. za 20 000 zł.

Jeśli planujesz podróże samolotem, a do tego spanie w hotelach i zwiedzanie atrakcji, na pewno konieczna będzie większa kwota. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb, a także czasu trwania wojażu. Jeśli chcesz wybrać się w podróż dookoła świata, która potrwa np. rok, to może Cię to kosztować nawet i 100 tysięcy złotych. Wspomnienia jednak będą bezcenne.

Inny też będzie koszt podróżowania z biurem podróży. Choć wycieczki te są krótsze, to znajdujesz się pod opieką danego operatora, masz zagwarantowane zwiedzanie, noclegi i przeloty. Koszt takiej podróży może wynosić różnie, w zależności od wybranej trasy. Możesz się zamknąć zarówno w 20-40 tysiącach, jak i nawet 70 tys.

Pamiętaj, że warto też mieć zawsze przy sobie odpowiednią ilość gotówki – nigdy nie wiesz, czy nie będzie Ci potrzebna waluta danego państwa, a skorzystanie z karty np. nie będzie możliwe. Biura podróży też często tego wymagają i jest to jeden z warunków, które trzeba spełnić, by wybrać się z daną firmą na wycieczkę dookoła świata.

Podróż dookoła świata na własną rękę czy z agencją?

Wybierając się w podróż samemu, masz pełną swobodę wyboru swojego środku transportu, nocowania, wyżywienia oraz czasu, jaki poświęcisz na dane miejsce. Daje to sporą elastyczność także w przypadku budżetu. Z drugiej jednak strony, oznacza to długie przygotowania, zbieranie informacji oraz samodzielne kupowanie biletów, nie zawsze mając pewność, że będzie to np. mieściło się w określonym wcześniej budżecie.

Oferty biur podróży są dość drogie i do tego mniej elastyczne. Najczęściej trwają do 30 dni, a trasa wybierana jest przez operatora, a nie przez Ciebie. Z pewnością w ten sposób zobaczysz wiele ciekawych miejsc, acz w niektórych z nich nie spędzisz zbyt dużo czasu. Będziesz mieć za to zagwarantowane wszystko – przeloty, komunikację, noclegi itd. Jest to zatem dobra opcja dla osób, które nie mają głowy do planowania.

Artykuł sponsorowany

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Niezależnie od pory roku, wiele osób decyduje się na możliwość wyjazdu za granicę. Jest to związane z możliwością zakupu wycieczek typu Last Minute bez konieczności wychodzenia z domu. Portal trigodi.com zapewnia możliwość skorzystania z innowacyjnej wyszukiwarki wczasów, z możliwością sprawdzenia aktualnych propozycji w różnych kurortach i miejscach na świecie. Bez względu na swoje oczekiwania można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wycieczki na ostatnią chwilę pozwalają na zaoszczędzenie zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Wycieczka do USA

Wycieczka do USA

Wycieczka do USA jest wspaniałą przygodą, więc warto wybrać się do Los Angeles, San Francisco, Miami Beach, San Diego, Arizona czy na Alaskę. Z Prestige Tours można zwiedzać wyjątkowe miejsca z polskim przewodnikiem, w małych grupach. Dodatkowym atutem jest pokonywanie sporych odległości w komfortowych warunkach.

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Podróżowanie grupowe zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, a jednym z kluczowych aspektów jest znalezienie efektywnego i ekonomicznego środka transportu. Grupowe bilety lotnicze stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy podróżują w większym gronie, oferując szereg korzyści zarówno finansowych, jak i logistycznych. Dlaczego grupowe bilety lotnicze są atrakcyjną opcją dla podróżujących? Jakie korzyści dają i dlaczego warto zdecydować się na taki sposób podróży? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.