Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

podróż - porady, ubezpieczenie, wczasy

podróż dookoła świata

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Podróż dookoła świata w 30 dni – czy to możliwe?

Chęć wybrania się w podróż dookoła świata najczęściej kojarzona jest z koniecznością zarezerwowania sobie na to kilku miesięcy, acz warto wiedzieć, że nie dla każdego będzie to rozwiązanie idealne. Są osoby, które nie lubią planować, a do tego chciałyby zwiedzić kilka miejsc na świecie lub np. większą część danego kontynentu, bez spędzania w nich np. po dwa tygodnie.

Intensywne zwiedzanie świata, np. 30-dniowe, mogą zaoferować Ci biura podróży. Przygotują za Ciebie wszystko – bilety, wyżywienie, nocleg i dokładny plan, a Ty po prostu będziesz… zwiedzać. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/podroz-dookola-swiata/603.html.

Jak przygotować się na roczną podróż dookoła świata?

Jeśli nie chcesz wsparcia biura podróży, a do tego zależy Ci na porządnych wojażach, dobrym pomysłem będzie zaplanowanie wycieczki na więcej niż kilka miesięcy, czyli np. rok. Dłuższa wyprawa pozwoli Ci dokładnie zwiedzić wybrane miejsca, poznać kulturę oraz nowych ludzi. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą bilety RTW, oferowane przez stowarzyszenie kilku linii lotniczych. Są one ważne 12 miesięcy i pozwalają odbyć 16 lotów lub określoną liczbą mil.

O czym jeszcze warto wiedzieć przy planowaniu rocznej podróży?

  • Zaplanuj dokładnie trasę – zrób to z głową, sprawdź wszystko bardzo dokładnie. Na wielu blogach znajdziesz propozycje tras, a do tego aktualne informacje na temat ich dostępności.
  • Kup bilety – dobrym rozwiązaniem będą wspomniane już bilety RTW, acz kup je dopiero, jak zaplanujesz trasę.
  • Zarezerwuj noclegi – poszukiwanie spontanicznie na miejscu noclegu może nie skończyć się dobrze, a do tego jest ryzykowne. Zrób to wcześniej, a będziesz mieć nie tylko gwarancję spokoju, ale też oszczędzisz.
  • Sprawdź, jak wygląda transport w danym miejscu – czym będziesz się poruszać? Pociągami, autobusem, promem? Warto to dokładnie przemyśleć i również zawczasu kupić bilety.
  • Dowiedz się wszystkich niezbędnych informacji – czy konieczne będą gdzieś szczepienia? Jakie panują warunki pogodowe w danym miejscu? Powinieneś to wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż.

Ubezpieczenie turystyczne – czy jest konieczne?

Dobre ubezpieczenie turystyczne pomoże Ci uzyskać wsparcie w wielu sytuacjach jak np. nagłe zachorowanie. Pamiętaj, że podczas długiej podróży ciężko jest tego uniknąć. Ubezpieczenie zapewni Ci niezbędną pomoc finansową oraz praktyczną, a do tego pokryje ewentualne koszty leczenia za granicą lub zapewni transport do Polski, gdy zajdzie taka konieczność.

Ile kosztuje podróż dookoła świata?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – to zależy. Jeśli planujesz podróżować budżetowo, mocno oszczędzać, a do tego np. podróżować autostopem, korzystać z pomocy innych osób przy noclegu, jak i zwiedzać tylko dostępne za darmo miejsca – koszt nie będzie wysoki i na pewno da się to zorganizować np. za 20 000 zł.

Jeśli planujesz podróże samolotem, a do tego spanie w hotelach i zwiedzanie atrakcji, na pewno konieczna będzie większa kwota. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb, a także czasu trwania wojażu. Jeśli chcesz wybrać się w podróż dookoła świata, która potrwa np. rok, to może Cię to kosztować nawet i 100 tysięcy złotych. Wspomnienia jednak będą bezcenne.

Inny też będzie koszt podróżowania z biurem podróży. Choć wycieczki te są krótsze, to znajdujesz się pod opieką danego operatora, masz zagwarantowane zwiedzanie, noclegi i przeloty. Koszt takiej podróży może wynosić różnie, w zależności od wybranej trasy. Możesz się zamknąć zarówno w 20-40 tysiącach, jak i nawet 70 tys.

Pamiętaj, że warto też mieć zawsze przy sobie odpowiednią ilość gotówki – nigdy nie wiesz, czy nie będzie Ci potrzebna waluta danego państwa, a skorzystanie z karty np. nie będzie możliwe. Biura podróży też często tego wymagają i jest to jeden z warunków, które trzeba spełnić, by wybrać się z daną firmą na wycieczkę dookoła świata.

Podróż dookoła świata na własną rękę czy z agencją?

Wybierając się w podróż samemu, masz pełną swobodę wyboru swojego środku transportu, nocowania, wyżywienia oraz czasu, jaki poświęcisz na dane miejsce. Daje to sporą elastyczność także w przypadku budżetu. Z drugiej jednak strony, oznacza to długie przygotowania, zbieranie informacji oraz samodzielne kupowanie biletów, nie zawsze mając pewność, że będzie to np. mieściło się w określonym wcześniej budżecie.

Oferty biur podróży są dość drogie i do tego mniej elastyczne. Najczęściej trwają do 30 dni, a trasa wybierana jest przez operatora, a nie przez Ciebie. Z pewnością w ten sposób zobaczysz wiele ciekawych miejsc, acz w niektórych z nich nie spędzisz zbyt dużo czasu. Będziesz mieć za to zagwarantowane wszystko – przeloty, komunikację, noclegi itd. Jest to zatem dobra opcja dla osób, które nie mają głowy do planowania.

Artykuł sponsorowany

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.