Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

dzieci, porady

zabawki dla niemowląt

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Zabawka dla niemowlaka:

  • Odkryj cechy charakterystyczne zabawek dla niemowlaka
  • Poznaj bliżej zabawki sensoryczne dla najmłodszych
  • Wybierz idealną przytulankę i gryzak dla niemowlaka
  • Zapoznaj się z zabawkami ułatwiającymi zasypianie

Czym powinny się cechować zabawki dla niemowlaka?

Pluszak, książka, a może kolorowa piłka? Na rynku dostępnych jest wiele produktów dopasowanych do potrzeb niemowlaków. Zanim sięgniesz po konkretną zabawkę, sprawdź, czy spełnia następujące kryteria:

  • bezpieczeństwo – to podstawowa cecha zabawek dla niemowlaków. Materiały użyte do produkcji zabawek muszą być nietoksyczne i spełniać standardy bezpieczeństwa. Sama zabawka nie może też mieć małych części, które dziecko mogłoby połknąć,
  • certyfikaty bezpieczeństwa – wybieraj te zabawki, które wyposażono w certyfikaty bezpieczeństwa, np. CE obowiązujący w Europie,
  • dopasowanie do wieku – zabawka dla niemowlaka powinna być odpowiednia dla wieku niemowlęcia – nie może być zbyt skomplikowana lub trudna w obsłudze,
  • stymulacja sensoryczna – idealna zabawka dla niemowlaka musi też rozwijać zmysły dziecka, czyli słuch, dotyk, wzrok czy węch. Dlatego tak mile widziane są zabawki o różnych kolorach, fakturach i kształtach,
  • stymulacja motoryczna – odpowiednie dla maluszka okażą się też zabawki, które pomogą mu rozwinąć umiejętności motoryczne, czyli na przykład chwytanie, ściskanie czy ruszanie ramionami i nogami,
  • trwałość – zabawka dla niemowlaka powinna być wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Liczy się higiena, zwłaszcza że dziecko często wkłada zabawkę do ust, więc istotne jest, by można było ją łatwo czyścić.

Zabawki sensoryczne dla najmłodszych

Jednym z najlepszych rozwiązań dla maluszków jest zakup zabawek sensorycznych. To przedmioty wspierające rozwój zmysłów dziecka dzięki stymulowaniu wzroku, słuchu, dotyku, smaku czy węchu. Zabawki tego typu to świetne narzędzia zabawy i nauki.

W sklepie Bebe Concept znajdziesz między innymi sensoryczną zawieszkę do łóżeczka z kolekcji Sailors Bay wykonaną z miłych i przyjaznych dla dziecka materiałów wyróżniających się różnymi fakturami. Dziecko znajdzie tu także małą grzechotkę i gryzak oraz sporo frajdy w odkrywaniu bohaterów tej serii marynistycznej.

Ciekawym pomysłem dla malucha jest także miękka mini mata sensoryczna, w której można znaleźć wiele szczegółów interesujących dla dziecka. Biedronka z małym dzwoneczkiem, poruszający się ptaszek, mała chmurka jako nietłukące lusterko czy zielony listek do gryzienia w trakcie ząbkowania – ta mata przyniesie maluchowi całą masę uciechy!

Pierwsze przytulanki i gryzaki – najchętniej wybierane zabawki dla niemowląt

Miękki miś czy przytulanka w formie innego zwierzątka to nieodzowny towarzysz każdego dziecka. Pozwala odgonić koszmary senne, przytulić się do miękkiego materiału, czy wysłuchać pierwszych sekretów kilkulatka. W tej roli świetnie sprawdzi się przytulanka Hvid Tokki wytworzona z miękkiej wełny merino. Miś Tikki jest miękki, daje poczucie bezpieczeństwa i przyjemnie będzie maluchowi zasnąć w jego objęciach. Nadaje się dla dzieci od pierwszego dnia życia. Wełna merino to antybakteryjny, antyalergiczny i naturalny materiał, który nie podrażni nawet delikatnej skóry noworodka.

Jako przytulanka sprawdzi się również miękka grzechotka wyposażona w dodatkowy dzwoneczek. Jej odgłos jest przyjemny i delikatny, pozwoli stymulować zmysł słuchu u dziecka. Puszysta maskotka wykonana jest z bawełny z certyfikatem oekotex.

Zabawki ułatwiające zasypianie

Nieodzowną zabawką dla niemowlaka są również te, które pomagają mu komfortowo zasnąć. W tej roli sprawdzi się idealnie szumiący miś organic z lampką nocną. Miła w dotyku maskotka pełni funkcję przytulanki, lampki nocnej oraz kojącego zmysły towarzysza. Dźwięk szumiącego króliczka to odgłos bicia serca – prawdziwe nagranie szumu z wnętrza brzucha mamy! To pozwoli dziecku uspokoić się i poczuć bezpiecznie wśród doskonale znanych brzmień. Dźwięki emitowane przez zabawkę to tak zwane różowe szumy. Maluszki jeszcze w brzuchu mamy są otoczone przez tony o niskich częstotliwościach i właśnie takie są emitowane przez uroczą zabawkę. Dla dziecka to dźwięki kojące, a dla dorosłego odgłosy prawie niesłyszalne.

Artykuł sponsorowany

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.