Jak rozpoznać astygmatyzm?

Medycyna, zdrowie

astygmatyzm

To trzecia z kolei wada wzroku po krótkowzroczności i dalekowzroczności. Praktycznie ma ją prawie każdy, ale w bardzo niewielkim stopniu. Teoretycznie soczewka oka powinna mieć kształt idealnej kuli. W praktyce tak nie jest – prawie każda soczewka przybiera kształt lekko eliptyczny. Wada ta zwana jest również niezbornością oka. Objawia się w różny sposób. Na początku jest to zmęczenie oczu przypisywane długiej pracy przy komputerze czy zbyt długiemu korzystaniu ze smartfona lub telewizji. Kolejne objawy to rozmyte widzenie niezależnie od odległości, powracający ból głowy. Pojawiają się szczególnie niebezpieczne dla kierowców problemy z oceną odległości. Przy schodzeniu ze schodów zdarzają się zawroty głowy. Wszystkie te objawy mogą świadczyć o postępującym astygmatyźmie. Jak większość wad wzroku niekorygowany może się pogłębiać, dlatego im wcześniej zdecydujemy się na wizytę u okulisty tym lepiej.

Jak leczyć astygmatyzm ?

Nie można ekperymentować z samodzielnym dobieraniem okularów lub soczewek – jest to jeszcze bardziej niebezpieczne niż w przypadku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. Jeżeli nie mamy czasu na kolejne wizyty u lekarza i  w salonach optycznych najlepiej skorzystać z platformy coopervision.pl. Po rejestracji można znaleźć najbliższy gabinet okulistyczny działający wspólnie z salonem optycznym. Bezpośrednio po badaniu lekarz dobierze właściwą moc soczewek, które od ręki można zakupić na miejscu. Coopervision.pl oferuje najnowocześniejsze soczewki na rynku. Osoby, które obawiają się zakładania soczewek mogą na miejscu nauczyć się to robić, a nawet bezpłatnie przetestować soczewki. Dla zarejestrowanych pacjentów Coopervision.pl gwarantuje specjalne, klubowe ceny i liczne promocje.

Jakie soczewki kontaktowe najlepiej wybrać?

Astygmatyzm koryguje się za pomocą specjalnych soczewek zwanych torycznymi. Ich zakładanie jest nieco trudniejsze niż tych przeznaczonych dla krótkowidzów lub dalekowidzów. Posiadają specjalne oznaczenie, które musi znaleźć się w konkretnym miejscu oka – tylko wtedy właściwie spełnią swoją rolę. Soczewki toryczne są nieco droższe, ale i tak znacznie bardziej ekonomiczne od tradycyjnych okularów. W zależności od trybu życia i upodobań można wybrać soczewki do czasowego użytkowania – miesięczne lub dwutygodniowe lub jednorazowe – dzienne lub całodobowe. Soczewki czasowe są nieco tańsze, za to wymagają systematycznej pielęgnacji i specjalnego płynu. Dla osób aktywnych lub nieco roztargnionych lepsze są jednorazowe, które po użyciu po prostu się wyrzuca.

materiał zewnętrzny

Z czym warto łączyć suplementację witaminy C?

Z czym warto łączyć suplementację witaminy C?

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest jednym z niewielu składników odżywczych, które zdobyły status prawdziwej ikony zdrowego stylu życia. To niezwykle ważna substancja, która pełni wiele istotnych funkcji w organizmie. Od wsparcia układu odpornościowego po produkcję kolagenu, witamina C zdobyła uznanie jako „cudowne dziecko” witamin. Niemniej jednak, aby jej działanie było maksymalnie skuteczne, warto dowiedzieć się, z czym warto ją łączyć. W tym artykule odkryjemy fascynujące możliwości synergii witaminy C z innymi składnikami odżywczymi.

Najlepsi urolodzy z Warszawy i okolic – znakomite specjalistyczne usługi

Najlepsi urolodzy z Warszawy i okolic – znakomite specjalistyczne usługi

Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego oraz męskiego układu płciowego. Urolog może pomóc w przypadku problemów z oddawaniem moczu, bólu w okolicy nerek, pęcherza lub prostaty, kamicy nerkowej, nowotworów, infekcji, zaburzeń erekcji, stulejki, nietrzymania moczu i wielu innych dolegliwości.

Tężnia solankowa: Odkryj źródło zdrowia i relaksu w sercu przyrody

Tężnia solankowa: Odkryj źródło zdrowia i relaksu w sercu przyrody

Tężnia solankowa, to miejsce, gdzie siła natury łączy się z dobroczynnym wpływem solanki na zdrowie. Od lat tężnie solankowe cieszą się popularnością jako naturalne ośrodki rekreacji i poprawy kondycji zdrowotnej. W Polsce, tężnie solankowe stają się symbolem harmonii między człowiekiem a przyrodą, oferując unikalne doświadczenia relaksacyjne i korzyści zdrowotne. W tym artykule pragniemy przewodniczyć Cię przez fascynujący świat tężni solankowych, gdzie oddech świeżego powietrza, bogactwo mikroelementów solanki i malownicze otoczenie tworzą doskonałą równowagę dla Twojego ciała i ducha.

Catering dietetyczny dla poprawy libido mężczyzn

Catering dietetyczny dla poprawy libido mężczyzn

Odkryj tajemnice zdrowego życia seksualnego dzięki cateringowi dietetycznemu. Poznaj produkty, które pobudzają libido i poprawiają zdrowie seksualne mężczyzn. Przekonaj się, jakie korzyści niesie ze sobą odpowiednio zbilansowana dieta.