Jak spakować się na podróż tanimi liniami lotniczymi?

lip 27, 2023 | porady, Sprzęt turystyczny, wczasy

podróż

Podróże tanimi liniami lotniczymi cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje mocne oraz słabe strony, ale posiadając odrobinę wiedzy i doświadczenia, można zorganizować komfortową wyprawę. Wiele osób, które decydują się na skorzystanie z usług taniego przewoźnika zastanawia się, jaki bagaż ze sobą zabrać? Spróbujmy rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na tego typu pytania!

Jak spakować się na podróż z tanimi liniami lotniczymi? 

Planując jakąkolwiek podróż zagraniczną, należy pomyśleć j zarówno o zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia, rezerwacji noclegu, jak i też przygotowaniu bagażu, który będzie spełniać standardy określone przez linie lotnicze. Jakie rzeczy spakować, jeśli zamierzamy lecieć samolotem, jakie wymiary powinien mieć bagaż i na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! 

Podróż zagraniczna – co ze sobą zabrać?

Podstawowym bagażem, jaki można zabrać ze sobą na pokład samolotu jest bagaż podręczny, który musi spełniać konkretne kryteria. Chodzi zarówno o jego zawartość, jak i wymiary i dopuszczalną wagę. Co do zasady, w większości linii lotniczych bagaż podręczny może mieć postać plecaka lub walizki o wymiarach 50x40x20 cm wraz z uchwytami i kółkami. Jest to jeden ze standardów tanich linii lotniczych, ale mimo to przed wylotem należy zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika. Limit wagowy wynosi zazwyczaj maksymalnie 8-10 kg, niektóre linie wyrażają ponadto zgodę na wzięcie ze sobą, poza bagażem podręcznym, niewielkiej torby ze sprzętem fotograficznym, laptopem, książką itp, ale jest to rzadka sytuacja.  

Jak spakować się na urlop – sprawdzone sposoby 

Bagaż podręczny powinien zawierać wyłącznie przedmioty, które są niezbędne w samolocie, pozostałe rzeczy należy umieścić w głównym bagażu. W większości przypadków na pokład samolotu można zabrać kosmetyki zapakowane w niewielkie buteleczki do 100 ml, żywność oraz napoje w buteleczkach do 100 ml, sprzęty medyczne, leki, a nawet alkohol – także w buteleczkach do 100 ml, które można umieścić w przezroczystej torbie o pojemności do 1 litra. Obecnie jednak wiele linii zwiększa limity płynów do nawet 2 litrów, ale należy to dokładnie sprawdzić, aby nie mieć problemów podczas odprawy. Bagaż podręczny warto spakować w taki sposób, aby na dnie znalazły się przedmioty, które być może nie przydadzą nam się podczas lotu, na wierzchu z kolei lekarstwa, żywność, napoje, kosmetyki czy sprzęt elektroniczny, z których będziemy korzystać. 

Organizacja podróży – jak do tego podejść? 

Do organizacji każdego rodzaju wyjazdu trzeba podejść w sposób kompleksowy, dzięki czemu zwiększamy szansę na to, że wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami. Oprócz samego bagażu, warto przemyśleć także oczywiście  inne aspekty, takie jak choćby rezerwację biletów lotniczych i to w najlepszych cenach na rynku. Przydatna w tym przypadku będzie wyszukiwarka lotów od eSky.pl, w której dostępne są miliony połączeń na całym świecie. Tanie loty do Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, ale też do Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów – warto zapoznać się z aktualnymi ofertami, w tym sprawdzić zakładkę “Okazje”, gdzie można znaleźć atrakcyjne propozycje na każdą kieszeń. Poza tym, że w grę wchodzą m.in. tanie loty do Barcelony i innych miejsc, warto od razu dokonać rezerwacji noclegu oraz kupić ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Wszystko to w prosty, szybki i intuicyjny sposób za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji mobilnej. 

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!