Co warto spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

lip 27, 2023 | porady, wczasy

Wakacje wielu z nas kojarzą się z relaksem i możliwością chwilowej zmiany otoczenia. W tym okresie najmłodsi mają odpoczynek od szkoły, a znakomita część branż usługowych zdaje się zamierać w półśnie, czekając na powrót użytkowników do szarej codzienności. I chociaż cieszymy się na wyjazdy, okazje do poznawania nowych kultur lub, po prostu, do naładowania baterii przed kolejnym wymagającym rokiem, to pewne elementy zniechęcają do podróżowania. Kto lubi zamykać swoje podstawowe potrzeby życiowe w kilku niewielkich walizkach czy torbach? Albo codzienne rytuały pielęgnacyjne ograniczać do kilku niewielkich buteleczek kosmetyków? Ten artykuł powstał, aby nieco ułatwić Wam podejmowanie decyzji w sprawie wyboru środków pielęgnacyjnych.

 

Pielęgnacja ciała i włosów

Kosmetyczka każdego szanującego się podróżnika nie może obejść się bez podstawowych środków higienicznych, jak mydełko, żel pod prysznic czy mały szampon do włosów. Chociaż znaczna część miejsc noclegowych oferuje w ramach pobytu niewielkie zestawy kosmetyczne mogą one być niewystarczająco duże lub narażać użytkowników na niepotrzebne ryzyko uczuleń. Warto więc zaopatrzyć się w wersje mini najpotrzebniejszych produktów linii, które towarzyszą nam każdego dnia i, przede wszystkim, nie szkodzą naszej skórze.

 

Ochrona skóry

Lato obfituje w różnego rodzaju insekty. I o ile znaczna większość nie jest zainteresowana gryzieniem ludzi, o tyle te, które są, potrafią dać do wiwatu. Choć w naszym klimacie komary nie są zazwyczaj szkodliwe, powinniśmy zawsze być zaopatrzeni w spray przeciw ugryzieniom oraz w środek łagodzący swędzenie po ukąszeniu. Należy również zachować ogromną ostrożność w miejscach, gdzie mogą pojawić się kleszcze. One bowiem mogą narazić nas na bardzo groźne konsekwencje zdrowotne, np. boreliozę. Bardzo istotne jest również zaopatrzenie się w odpowiednio mocne kremy z filtrem UV. Nie chcemy przecież, aby nasz wakacyjny wyjazd zakończył się na narzekaniach na ból oraz swędzących bąblach.

 

Relaks i regeneracja

W okresie urlopowych szaleństw możemy pozwolić sobie na spędzenie więcej czasu na przyjemnościach. Warto zatem zorganizować dla siebie, ukochanej osoby czy grona przyjaciół małe SPA. Oliwki do masażu, pachnące balsamy czy wonne olejki eteryczne ukoją zmysły, pogłębią poczucie odprężenia i uspokoją napięte na co dzień nerwy.

 

Podsumowując – pakowanie nie musi być nieprzyjemne. Jak każda czynność, na której należy się skupić wymaga rozplanowania i przygotowania listy niezbędnych rzeczy. Dla nieprzekonanych tym argumentem: dobrze spakowana walizka zaoszczędzi w podróży wielu rozterek i kłopotów, pozwoli oszczędzić pieniądze (nie od dziś wiadomo, że miejsca o wysokim natężeniu ruchu turystycznego nie należą do najtańszych), a przede wszystkim czas. Po więcej wskazówek i pomysłów związanych z wyposażeniem turystycznej kosmetyczki zajrzyj na https://www.apo-discounter.pl/

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!