Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w hiszpańskiej Andaluzji?

ciekawe miejsca, Hiszpania

Andaluzja

Hiszpańska Andaluzja idealnie nadaje się na udany wypoczynek zagraniczny ze względu na liczne atrakcje. Można liczyć na przyjemne ciepło, zapierające dech w piersiach widoki, morskie plaże, sjesty, pyszne trunki i lokalne przysmaki. Andaluzja zachęca swoimi różnorodnymi krajobrazami, regionalną kulturą. Jest wiele urokliwych zakątków, które warto odwiedzić.

Co warto zobaczyć w Andaluzji?

Stolicą Andaluzji jest z Sewilla, czyli największe miasto w tym kraju. Już na samej starówce znajduje się kilka zabytków, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, czyli katedra z wieżą La Giralda, zespół pałacowy Real Alcazar i Archiwum Indii. Warto odwiedzić Park Marii Luizy, przejść się placem hiszpańskim, zwiedzić pałac Casa Pilatos. Ciekawym miejsce będzie stara fabryka cygar i papierosów.

riwera Costa del Sol

Za największą aglomerację Andaluzji uznaje się Malagę. Każdego roku do hiszpańskiej riwery Costa del Sol przybywają rzesze turystów. Z zabytków można wymienić między innymi zamek Castillo De Gibralfaro, pałac Alcazaba, muzeum Pabla Picassa, teatr rzymski. W przypadku Costa del Sol infrastruktura wypoczynkowa jest na bardzo wysokim poziomie.

Jakie atrakcje są godne uwagi?

Polecieć można również pobyt w mieście Granada. Wiele osób przybywa w celu zobaczenia przepięknego arabskiego pałacu La Alhambra. Jest zabytkiem wpisanym na listę UNESCO, otoczonym przepięknym kompleksem ogrodowym Generalife. Miłośnicy sportu powinni wybrać się w góry Sierra Nevada do narciarskiego kurortu Pradollano. Na liście miejsc wartych odwiedzenia znajduje się Kadyks, czyli najstarsze miasto w całej Hiszpanii. Przypomina wyspę ze względu na to, że otaczają je z każdej strony wody. Jedyne połączenie pełni dzika plaża.

Granada

Oczywiście nie brakuje ciekawych zabytków typu teatr rzymski, zamek San Sebastian, zamek Catalina. Wiele atrakcji oferuje również Kordoba. Zaliczyć można do nich między innymi efektowny meczet Mezquita oraz rezydencję królów katolickich Alcazar De Los Reyes Cristianos, starą dzielnicę żydowską Juderię. Z kolei w mieście Guadix znajdują się efektowne domy jaskiniowe.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o Hiszpanii to zapraszamy na dlaczegohiszpania.pl

materiał zewnętrzny

Odwiedź Paryż

Odwiedź Paryż

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i nie bez powodu. Miasto światła ma mnóstwo niesamowitych atrakcji do odkrycia, od ikonicznych punktów orientacyjnych, takich jak wieża Eiffla i katedra Notre Dame, do światowej klasy muzeów i galerii z...

Murcja ciekawostki

Murcja ciekawostki

Murcja to siódme największe miasto w Hiszpanii. Znajduje się w południowo-wschodniej części kraju. Założone zostało przez Abd ar-Rahmana II w 825 roku.

5 ciekawych pomysłów na zwiedzanie Europy

5 ciekawych pomysłów na zwiedzanie Europy

Pierwsze skojarzenie z letnim wypoczynkiem to plaża, morze, palmy i krem do opalania. Na zagraniczne wakacje Polacy bardzo chętnie wybierają Chorwację, Grecję czy Bułgarię. Częstym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych jest również Turcja. Chyba każdy odwiedził już choć...

Atrakcje Bieszczad na każdą kieszeń. Sprawdź najlepsze propozycje!

Atrakcje Bieszczad na każdą kieszeń. Sprawdź najlepsze propozycje!

Bieszczady to niewątpliwie miejsce pełne uroku, owiane legendą i cieszące się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników sportu, ale przede wszystkim turystów. To oni bez względu na sezon odwiedzają górskie szlaki, zwiedzają pobliskie miasteczka i cieszą się z pobytu w mekce podróżników. Jakie atrakcje Bieszczad są warte uwagi? Czy można zwiedzić ten górski zakątek bez względu na zasób portfela?