Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w hiszpańskiej Andaluzji?

ciekawe miejsca, Hiszpania

Andaluzja

Hiszpańska Andaluzja idealnie nadaje się na udany wypoczynek zagraniczny ze względu na liczne atrakcje. Można liczyć na przyjemne ciepło, zapierające dech w piersiach widoki, morskie plaże, sjesty, pyszne trunki i lokalne przysmaki. Andaluzja zachęca swoimi różnorodnymi krajobrazami, regionalną kulturą. Jest wiele urokliwych zakątków, które warto odwiedzić.

Co warto zobaczyć w Andaluzji?

Stolicą Andaluzji jest z Sewilla, czyli największe miasto w tym kraju. Już na samej starówce znajduje się kilka zabytków, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, czyli katedra z wieżą La Giralda, zespół pałacowy Real Alcazar i Archiwum Indii. Warto odwiedzić Park Marii Luizy, przejść się placem hiszpańskim, zwiedzić pałac Casa Pilatos. Ciekawym miejsce będzie stara fabryka cygar i papierosów.

riwera Costa del Sol

Za największą aglomerację Andaluzji uznaje się Malagę. Każdego roku do hiszpańskiej riwery Costa del Sol przybywają rzesze turystów. Z zabytków można wymienić między innymi zamek Castillo De Gibralfaro, pałac Alcazaba, muzeum Pabla Picassa, teatr rzymski. W przypadku Costa del Sol infrastruktura wypoczynkowa jest na bardzo wysokim poziomie.

Jakie atrakcje są godne uwagi?

Polecieć można również pobyt w mieście Granada. Wiele osób przybywa w celu zobaczenia przepięknego arabskiego pałacu La Alhambra. Jest zabytkiem wpisanym na listę UNESCO, otoczonym przepięknym kompleksem ogrodowym Generalife. Miłośnicy sportu powinni wybrać się w góry Sierra Nevada do narciarskiego kurortu Pradollano. Na liście miejsc wartych odwiedzenia znajduje się Kadyks, czyli najstarsze miasto w całej Hiszpanii. Przypomina wyspę ze względu na to, że otaczają je z każdej strony wody. Jedyne połączenie pełni dzika plaża.

Granada

Oczywiście nie brakuje ciekawych zabytków typu teatr rzymski, zamek San Sebastian, zamek Catalina. Wiele atrakcji oferuje również Kordoba. Zaliczyć można do nich między innymi efektowny meczet Mezquita oraz rezydencję królów katolickich Alcazar De Los Reyes Cristianos, starą dzielnicę żydowską Juderię. Z kolei w mieście Guadix znajdują się efektowne domy jaskiniowe.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o Hiszpanii to zapraszamy na dlaczegohiszpania.pl

materiał zewnętrzny

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Split, położony na malowniczym wybrzeżu Dalmacji, jest jednym z najbardziej fascynujących miast Chorwacji. Z jego bogatą historią, oszałamiającą architekturą i żywiołowym stylem życia, Split oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Wycieczka w bajkowe rejony – co można zwiedzić w Transylwanii?

Wycieczka w bajkowe rejony – co można zwiedzić w Transylwanii?

Transylwania, położona w środkowej Rumunii, to region wprost jak z bajki. Od wiekowych zamków i starożytnych legend, przez malownicze krajobrazy, aż po bogatą kulturę oraz gościnność mieszkańców – to miejsce z pewnością ma wiele do zaoferowania. Dlatego przedstawiamy kilka atrakcji, które z pewnością umilą pobyt w tym fascynującym regionie.

Okolice wsi Chotowa – poznaj miejsca niezwykłe

Okolice wsi Chotowa – poznaj miejsca niezwykłe

Polska obfituje w malownicze wioski i wsie, które skrywają wiele niezwykłych miejsc. Jednym z takich magicznych zakątków jest Chotowa, położona w województwie podkarpackim. Okolice Chotowej to miejsce, które zachwyca swoją urodą i kulturowym bogactwem, a Grand Chotowa Hotel Spa & Resort staje się doskonałą bazą wypadową do odkrywania tych niezwykłych okolic.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo