jesień w górach

Jesień to idealna pora dla osób lubiących górską ciszę i spokój. Mniejsza ilość turystów sprawia, że wyżynne miejscowości, szczególnie niewielkie miasteczka, nabierają wyjątkowego klimatu. Nie zawsze jednak jest kolorowo. Jesienna pogoda bywa kapryśna, tym samym zamyka turystów w kwaterach. Jednak nie powinno nas to zniechęcić do wyjazdu w góry. Są miejsca, które potrafią zachwycić w każdych warunkach, o każdej porze roku. Jednym z nich jest Ustroń.

Dlaczego warto wybrać się do Ustronia?

Ustroń to malownicza miejscowość uzdrowiskowa znajdująca się w powiecie cieszyńskim, na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Jest to miejsce znane i chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski oraz zagranicy, którzy w miłym otoczeniu pragną podreperować swoje zdrowie. Nic w tym dziwnego, bowiem od lat słynące ze swych właściwości zdrowotnych solanki i borowiny uznawane są za najlepsze w kraju, a wiele ośrodków rehabilitacyjnych i sanatoriów świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Największe atrakcje w Ustroniu

Ustroń to miejsce, w którym, nawet przy niekorzystnej pogodzie, niesprzyjającej wyjściom w góry, można spędzić czas w aktywny sposób. Przykładowe miejsca, które warto zobaczyć to:

Leśny Park Niespodzianek – wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym spotkamy swobodnie biegające sarny, daniele, jelenie oraz przebywające w zagrodach dziki i żubry.

Sokolarnia – ośrodek rehabilitacyjny dzikich ptaków drapieżnych m.in jastrzębi, sokołów, orłów, sów.

Park Zdrojowy – znajduje się w nim nowoczesna, wykonana w szkle i marmurze, Pijalnia Wód oraz fontanna solankowa (tężnia).

Muzeum Ustrońskie – gromadzi eksponaty związane z historią ustrońskiego uzdrowiska i przemysłu.

W Ustroniu i okolicach wytyczonych jest również kilka łatwych tras spacerowych, które zaczynają się na rynku. Poprowadzą nas do innych interesujących zabytków i atrakcji.

Wszystkich atrakcji jest tak dużo, że warto swój pobyt podzielić na kilka dni. Wybór dobrego hotelu w Ustroniu sprawi, że nie będzie to zwykłe miejsce noclegowe. Warto wybrać obiekt, które oferuje dodatkowo wczasy lecznicze i pobyty zdrowotne.

Na szczególną uwagę zasługuje hotel Ziemowit położony w uzdrowiskowej części Ustronia na Skarpie Wiślanej w Zawodziu.

Wczasy lecznicze w Ustroniu

Czas przesilenia jesiennego czyni nas podatnymi na wszelkiego rodzaju infekcje, choroby i bolączki. Niezwykle ważne jest zatem, aby odpowiednio wzmocnić organizm przed nadchodzącą zimą.

Goście hotelu Zimowit mają możliwość skorzystania z różnorodnych masaży dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Doświadczony zespół fizjoterapeutów dba o spersonalizowany dobór zabiegów tak, aby każdy gość poczuł błogość górskiego wypoczynku. Nowoczesne sale zabiegowe cieszą oczy oraz świadczą o profesjonalnym podejściu i szacunku dla zdrowia kuracjuszy.

Ziemowit jest również jednym z ciekawszych hoteli z basenem w Ustroniu. Pobyt w wodzie gwarantuje uczucie zrelaksowania i odprężenia. Hotel z basenem to nie tylko doskonały pomysł dla osób odczuwających długie godziny spędzone za biurkiem, ale również dla seniorów czy rodzin z dziećmi. Bliskość wody z pewnością zmotywuje do zadbania o sylwetkę jeszcze przed nadejściem długich, zimowych wieczorów.  

Pływanie pozwala osiągnąć równowagę psychiczną, poprawia kondycję mięśni, układu krwionośnego oraz odciąża stawy. Jest również doskonałym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii, drzemiącej w najmłodszych gościach hotelu. Dla tych mniej przyjaźnie nastawionych do wody, obiekt oferuje salkę zabaw – miejsce po brzegi wypełnione atrakcjami dla dzieci. 

Gorące sesje w saunie są nie tylko niezwykle przyjemne i relaksujące, ale również mają mnóstwo pozytywnych właściwości zdrowotnych. W krótkim czasie pozwalają zniwelować napięcia mięśniowe i bóle stawów, oraz oczyszczają drogi oddechowe. Zauważymy również, że nasza skóra stanie się miękka, jędrna i elastyczna. Pobyt w gorącej wilgoci zahartuje ciało i ducha, pozwala również na wyciszenie i spojrzenie w głąb siebie.

Hotel Ziemowit nie tylko dba o zdrowie i dobre samopoczucie gości, zabezpiecza również ich codzienne potrzeby. W budynku znajduje się dostęp do Wi-Fi. Podróżni z czworonożnymi pupilami są tutaj zawsze ciepło witani. Infrastruktura hotelu jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tak, aby każdy gość czuł się w tym miejscu swobodnie i bezpiecznie.

Więcej informacji o hotelu Zimowit znajdziecie na stronie: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/hotel-ziemowit-w-ustroniu

materiał zewnętrzny

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo