Jesienny wypoczynek w górach

ciekawe miejsca, hotele, podróż - porady, polskie góry

jesień w górach

Jesień to idealna pora dla osób lubiących górską ciszę i spokój. Mniejsza ilość turystów sprawia, że wyżynne miejscowości, szczególnie niewielkie miasteczka, nabierają wyjątkowego klimatu. Nie zawsze jednak jest kolorowo. Jesienna pogoda bywa kapryśna, tym samym zamyka turystów w kwaterach. Jednak nie powinno nas to zniechęcić do wyjazdu w góry. Są miejsca, które potrafią zachwycić w każdych warunkach, o każdej porze roku. Jednym z nich jest Ustroń.

Dlaczego warto wybrać się do Ustronia?

Ustroń to malownicza miejscowość uzdrowiskowa znajdująca się w powiecie cieszyńskim, na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Jest to miejsce znane i chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski oraz zagranicy, którzy w miłym otoczeniu pragną podreperować swoje zdrowie. Nic w tym dziwnego, bowiem od lat słynące ze swych właściwości zdrowotnych solanki i borowiny uznawane są za najlepsze w kraju, a wiele ośrodków rehabilitacyjnych i sanatoriów świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Największe atrakcje w Ustroniu

Ustroń to miejsce, w którym, nawet przy niekorzystnej pogodzie, niesprzyjającej wyjściom w góry, można spędzić czas w aktywny sposób. Przykładowe miejsca, które warto zobaczyć to:

Leśny Park Niespodzianek – wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym spotkamy swobodnie biegające sarny, daniele, jelenie oraz przebywające w zagrodach dziki i żubry.

Sokolarnia – ośrodek rehabilitacyjny dzikich ptaków drapieżnych m.in jastrzębi, sokołów, orłów, sów.

Park Zdrojowy – znajduje się w nim nowoczesna, wykonana w szkle i marmurze, Pijalnia Wód oraz fontanna solankowa (tężnia).

Muzeum Ustrońskie – gromadzi eksponaty związane z historią ustrońskiego uzdrowiska i przemysłu.

W Ustroniu i okolicach wytyczonych jest również kilka łatwych tras spacerowych, które zaczynają się na rynku. Poprowadzą nas do innych interesujących zabytków i atrakcji.

Wszystkich atrakcji jest tak dużo, że warto swój pobyt podzielić na kilka dni. Wybór dobrego hotelu w Ustroniu sprawi, że nie będzie to zwykłe miejsce noclegowe. Warto wybrać obiekt, które oferuje dodatkowo wczasy lecznicze i pobyty zdrowotne.

Na szczególną uwagę zasługuje hotel Ziemowit położony w uzdrowiskowej części Ustronia na Skarpie Wiślanej w Zawodziu.

Wczasy lecznicze w Ustroniu

Czas przesilenia jesiennego czyni nas podatnymi na wszelkiego rodzaju infekcje, choroby i bolączki. Niezwykle ważne jest zatem, aby odpowiednio wzmocnić organizm przed nadchodzącą zimą.

Goście hotelu Zimowit mają możliwość skorzystania z różnorodnych masaży dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Doświadczony zespół fizjoterapeutów dba o spersonalizowany dobór zabiegów tak, aby każdy gość poczuł błogość górskiego wypoczynku. Nowoczesne sale zabiegowe cieszą oczy oraz świadczą o profesjonalnym podejściu i szacunku dla zdrowia kuracjuszy.

Ziemowit jest również jednym z ciekawszych hoteli z basenem w Ustroniu. Pobyt w wodzie gwarantuje uczucie zrelaksowania i odprężenia. Hotel z basenem to nie tylko doskonały pomysł dla osób odczuwających długie godziny spędzone za biurkiem, ale również dla seniorów czy rodzin z dziećmi. Bliskość wody z pewnością zmotywuje do zadbania o sylwetkę jeszcze przed nadejściem długich, zimowych wieczorów.  

Pływanie pozwala osiągnąć równowagę psychiczną, poprawia kondycję mięśni, układu krwionośnego oraz odciąża stawy. Jest również doskonałym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii, drzemiącej w najmłodszych gościach hotelu. Dla tych mniej przyjaźnie nastawionych do wody, obiekt oferuje salkę zabaw – miejsce po brzegi wypełnione atrakcjami dla dzieci. 

Gorące sesje w saunie są nie tylko niezwykle przyjemne i relaksujące, ale również mają mnóstwo pozytywnych właściwości zdrowotnych. W krótkim czasie pozwalają zniwelować napięcia mięśniowe i bóle stawów, oraz oczyszczają drogi oddechowe. Zauważymy również, że nasza skóra stanie się miękka, jędrna i elastyczna. Pobyt w gorącej wilgoci zahartuje ciało i ducha, pozwala również na wyciszenie i spojrzenie w głąb siebie.

Hotel Ziemowit nie tylko dba o zdrowie i dobre samopoczucie gości, zabezpiecza również ich codzienne potrzeby. W budynku znajduje się dostęp do Wi-Fi. Podróżni z czworonożnymi pupilami są tutaj zawsze ciepło witani. Infrastruktura hotelu jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tak, aby każdy gość czuł się w tym miejscu swobodnie i bezpiecznie.

Więcej informacji o hotelu Zimowit znajdziecie na stronie: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/hotel-ziemowit-w-ustroniu

materiał zewnętrzny

10 najwyższych szczytów w Polsce

10 najwyższych szczytów w Polsce

10. Świnica (wysokość: 2 302 m),
9. Żabia Turnia Mięguszowiecka (wysokość: 2 335 m),
8. Hińczowa Turnia (wysokość: 2 372 m)

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Uważnie wybierasz buty trekkingowe — sprawdzasz podeszwę, materiał, dopasowanie do stopy. A co bierzesz pod uwagę, wybierając buty dla dziecka w podróż? Sprawdź, jakim elementom warto się przyjrzeć.