Mistrzowie logistyki – Belgia w kontekście transportu aut

sie 18, 2023 | porady, samochody, transport

Belgia

Posiadanie pięknego i praktycznego pojazdu to marzenie tysięcy Polaków. Na naszym rodzimym rynku można znaleźć wiele ciekawych okazów, jednak jeszcze więcej interesujących aut da się znaleźć za granicą. W tym kontekście szczególnie popularne jest importowanie pojazdów z Belgii. Kraj ten cieszy się dużą popularnością wśród polskich kupców, którzy szukają jakościowych, a zarazem relatywnie tanich aut.  

Sprowadzanie aut z Belgii – dlaczego jest tak popularne?

Wiele osób niemających doświadczenia w branży motoryzacyjnej zapewne zdziwiłoby się, widząc popularność transportu aut z zagranicy. Duża część społeczeństwa nie zdaje sobie bowiem sprawy z bardzo długiej listy walorów, jaki matransport aut z Belgii. Główną zaletą importowania aut jest aspekt finansowy. Dzięki sprowadzaniu można bowiem zaoszczędzić dużo pieniędzy, gdyż zagraniczni sprzedawcy nierzadko oferują bardzo przystępne ceny.  

Co więcej, na zagranicznych rynkach można znaleźć zdecydowanie więcej aut niż na rodzimym podwórku. Jeżeli więc ktoś kupuje auta jako ich kolekcjoner, to zdecydowanie łatwiej jest mu znajdować nowe okazy poza granicami Polski. Ważną zaletą importu samochodów jest również względnie niewielka liczba obligatoryjnych formalności związanych z zakupem pojazdu. W efekcie proces rejestracji auta nie pochłania zbyt wiele czasu i w mgnieniu oka można cieszyć się nową zabawką na czterech kółkach. 

Czemu Polacy sięgają po pojazdy z Belgii? 

Choć Belgia nie zalicza się do przesadnie dużych państw, to zna się ją z tego, iż jest prawdziwym potentatem na rynku motoryzacyjnym. Polacy bardzo mocno cenią sobie belgijskie pojazdy nie tylko za ich piękny wygląd, ale również za świetny stan techniczny. W Polsce znalezienie kilkunastoletniego auta, które jest utrzymane w niezłej kondycji, przeważnie jest karkołomnym zadaniem, jednak w Krajach Beneluksu tego typu ofert jest cała masa.  

Samochody od belgijskich sprzedawców są rekomendowane również ze względu na dużą liczbę nowinek technologicznych i szeroko pojętych gadżetów, dzięki którym kierowanie jest istną przyjemnością. Osoby ceniące sobie pojazdy z wysokiej półki z pewnością powinny więc wnikliwie przeanalizować belgijski rynek

Transport auta z Belgii – jak się odbywa? 

Choć zakup auta z zagranicy wygląda bardzo atrakcyjnie, to trzeba mieć na uwadze, że zakupiony pojazd musi również zostać przetransportowany do docelowego kraju. Dla wielu osób przewóz auta do Polski jest niemałą zagwozdką, która sprawia, że rezygnuje się z wymarzonego pojazdu. W praktyce transport auta z Belgii nie musi być jednak przesadnie skomplikowany.  

Oczywiście istnieje możliwość samodzielnego powrotu do Polski zakupionym autem, jednak dla dużej liczby ludzi opcja ta jest niezbyt atrakcyjna. O wiele lepszym wyborem jest skorzystanie z pomocy przewoźnika, który dysponuje profesjonalną lawetą i może szybko oraz tanio przewieźć auto do Polski. Skorzystanie z pomocy takiego usługodawcy daje gwarancję, że auto dotrze na miejsce w nienagannym stanie. Co więcej, przewoźnicy: 

  • oferują ubezpieczenie auta;
  • gwarantują terminowość;
  • zapewniają monitoring sprowadzanego auta;
  • oferują przystępne ceny.

Czy warto transportować auta z Belgii? 

Jeśli marzy Ci się piękny i funkcjonalny samochód, lecz nie umiesz znaleźć niczego ciekawego na rodzimym rynku, to nie musisz załamywać rąk. Za granicą można bowiem dostać wiele zapierających dech w piersi aut, które zawrócą w głowie wszystkich fanom motoryzacji. W ostatnich latach szczególnie popularny stał się transport samochodów z Belgii. Kraj ten dysponuje bowiem tak wieloma ciekawymi pojazdami, że nawet szczególnie wymagający konsumenci znajdą w nim coś dla siebie. 

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!