Na wyprawę z dzieckiem – niezbędny ekwipunek

dzieci, podróż - porady, Sprzęt turystyczny

wyprawa z dzieckiem

Wyprawa turystyczna może przynieść wiele pożytku dla całej rodziny. Rodzice mogą przecież być aktywni, posiadanie dziecka pod opieką nie oznacza bowiem, że należy odłożyć na później marzenia o różnych wyprawach. Natomiast dziecko będzie zadowolone z wycieczki, ponieważ spędzi czas na zabawie z rodzicem. Aby wyprawa przyniosła pozytywne wspomnienia, należy pamiętać o niezbędnym wycieczkowym ekwipunku.

Ekwipunek dla opiekuna

Opiekun dziecka musi dobrze zaplanować wyprawę. Powinien wziąć pod uwagę długość trasy i ukształtowanie terenu. W dobie internetu nie należy chyba przypominać o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu i powerbanka. Telefon może przydać się do ustalenia trasy wycieczki, ale warto wziąć również ze sobą mapę.
Należy oczywiście spakować odpowiedni prowiant. Z ilością zabranego jedzenia na górską wyprawę nie należy jednak przesadzać. Istotne będzie natomiast wzięcie dość dużej ilości wody, szczególnie podczas upałów. Można w tym celu rozważyć użycie softflasków, które nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Po użyciu softflasków będzie można je zwinąć i zabrać ze sobą. Opiekun powinien pamiętać o ubiorze, właściwym dla danej pory roku. Pogoda w górach bywa kapryśna, warto mieć to na uwadze.
Na wyprawę w trudnym terenie należy zabrać buty, najlepiej z grubą podeszwą. Niezwykle istotnym elementem ubioru opiekuna jest kurtka przeciwdeszczowa, niezależnie od pory roku. Podczas upałów, w czasie wyprawy, warto używać nakrycia głowy oraz filtrów przeciwsłonecznych w celu ochrony skóry. Niezbędny ekwipunek należy spakować w odpowiedni plecak i można ruszać w drogę.

Ekwipunek dla dziecka

Wybierając się na wyprawę z dzieckiem należy pamiętać, że najmłodszy uczestnik wycieczki pierwszy poczuje zmęczenie. Wówczas nie będzie on chciał iść dalej. Podczas marszu, szczególnie w górach, należy mieć nieskrępowane ręce, więc noszenie dziecka na rękach lub „na barana” może być niebezpieczne. Warto więc na wyprawę zabrać nosidełko turystyczne. Będzie ono pomocne właśnie wtedy, gdy konieczne będzie przeniesienie dziecka.
W nosidełku można nosić dziecko już od ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Dobrej jakości nosidełko powinno posiadać regulowane siedzisko, daszek ochronny i stelaż umożliwiający postawienie nosidła. Nosidełko może pełnić też funkcję plecaka, ponieważ najczęściej posiada ono komory, do których można spakować niezbędny ekwipunek na wycieczkę. Dla osób, które nie wiedzą, czy nosidło im się spodoba, może być przydatna wypożyczalnia nosidelek turystycznych dla dzieci. W takim miejscu sprzęt można wypożyczyć i przetestować w terenie.
Pamiętać należy o tym, że dziecko niesione w nosidle, inaczej będzie odczuwać temperaturę, niż osoby maszerujące. Należy więc malucha ubrać w odpowiednią warstwę odzieży. Natomiast starsze dziecko, które samodzielnie przejdzie trasę wycieczki, należy przygotować na wyprawę podobnie, jak osobę dorosłą. Podstawą będzie odpowiednie obuwie i odzież właściwa dla warunków atmosferycznych. Młody uczestnik wyprawy może oczywiście nieść niewielki plecak z niezbędnymi dla siebie rzeczami.

Artykuł sponsorowany

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.