Na wyprawę z dzieckiem – niezbędny ekwipunek

lip 3, 2023 | dzieci, podróż - porady, Sprzęt turystyczny

wyprawa z dzieckiem

Wyprawa turystyczna może przynieść wiele pożytku dla całej rodziny. Rodzice mogą przecież być aktywni, posiadanie dziecka pod opieką nie oznacza bowiem, że należy odłożyć na później marzenia o różnych wyprawach. Natomiast dziecko będzie zadowolone z wycieczki, ponieważ spędzi czas na zabawie z rodzicem. Aby wyprawa przyniosła pozytywne wspomnienia, należy pamiętać o niezbędnym wycieczkowym ekwipunku.

Ekwipunek dla opiekuna

Opiekun dziecka musi dobrze zaplanować wyprawę. Powinien wziąć pod uwagę długość trasy i ukształtowanie terenu. W dobie internetu nie należy chyba przypominać o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu i powerbanka. Telefon może przydać się do ustalenia trasy wycieczki, ale warto wziąć również ze sobą mapę.
Należy oczywiście spakować odpowiedni prowiant. Z ilością zabranego jedzenia na górską wyprawę nie należy jednak przesadzać. Istotne będzie natomiast wzięcie dość dużej ilości wody, szczególnie podczas upałów. Można w tym celu rozważyć użycie softflasków, które nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Po użyciu softflasków będzie można je zwinąć i zabrać ze sobą. Opiekun powinien pamiętać o ubiorze, właściwym dla danej pory roku. Pogoda w górach bywa kapryśna, warto mieć to na uwadze.
Na wyprawę w trudnym terenie należy zabrać buty, najlepiej z grubą podeszwą. Niezwykle istotnym elementem ubioru opiekuna jest kurtka przeciwdeszczowa, niezależnie od pory roku. Podczas upałów, w czasie wyprawy, warto używać nakrycia głowy oraz filtrów przeciwsłonecznych w celu ochrony skóry. Niezbędny ekwipunek należy spakować w odpowiedni plecak i można ruszać w drogę.

Ekwipunek dla dziecka

Wybierając się na wyprawę z dzieckiem należy pamiętać, że najmłodszy uczestnik wycieczki pierwszy poczuje zmęczenie. Wówczas nie będzie on chciał iść dalej. Podczas marszu, szczególnie w górach, należy mieć nieskrępowane ręce, więc noszenie dziecka na rękach lub “na barana” może być niebezpieczne. Warto więc na wyprawę zabrać nosidełko turystyczne. Będzie ono pomocne właśnie wtedy, gdy konieczne będzie przeniesienie dziecka.
W nosidełku można nosić dziecko już od ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Dobrej jakości nosidełko powinno posiadać regulowane siedzisko, daszek ochronny i stelaż umożliwiający postawienie nosidła. Nosidełko może pełnić też funkcję plecaka, ponieważ najczęściej posiada ono komory, do których można spakować niezbędny ekwipunek na wycieczkę. Dla osób, które nie wiedzą, czy nosidło im się spodoba, może być przydatna wypożyczalnia nosidelek turystycznych dla dzieci. W takim miejscu sprzęt można wypożyczyć i przetestować w terenie.
Pamiętać należy o tym, że dziecko niesione w nosidle, inaczej będzie odczuwać temperaturę, niż osoby maszerujące. Należy więc malucha ubrać w odpowiednią warstwę odzieży. Natomiast starsze dziecko, które samodzielnie przejdzie trasę wycieczki, należy przygotować na wyprawę podobnie, jak osobę dorosłą. Podstawą będzie odpowiednie obuwie i odzież właściwa dla warunków atmosferycznych. Młody uczestnik wyprawy może oczywiście nieść niewielki plecak z niezbędnymi dla siebie rzeczami.

Artykuł sponsorowany

Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci

Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci

Klocki LEGO to marka, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Coraz częściej popularne zestawy klocków są wybierane jako prezent dla bliskich, czy to z okazji urodzin, czy też innej okazji. Budowanie z LEGO to czynność, która pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednocześnie, umożliwia również rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Jakie zestawy mogą ucieszyć zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klocków?

Jak się przygotować na powrót do szkoły?

Jak się przygotować na powrót do szkoły?

Początek roku szkolnego to czas intensywnych zmian i wyzwań zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Sprawdź, o czym należy pamiętać przygotowując się na powrót do szkoły.

Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

Olecko to malowniczo położone miasto, znajdujące się tuż nad jeziorem Oleckim Wielkim. To wspaniałe miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzić wolny czas. Nie masz pomysłu na urlop? Warto wybrać się właśnie tam – do Olecka, gdzie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych podróżników.

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

Barcelona, Wenecja czy Praga wydają Ci się „oklepanymi” destynacjami? Wybierz kierunek, który jest znacznie bardziej oryginalny. Z pewnością zaskoczysz znajomych zdjęciami z podróży, a do tego nie narazisz się na zwiedzanie w tłumie innych turystów. Poznaj trzy propozycje na oryginalny city break.