Najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa

ciekawe miejsca, hotele, podróż - porady, Polska

Kraków

Jednym z najciekawszych i najbogatszych historycznie miejsc na mapie Polski jest Kraków. Stanowi idealny przystanek w drodze w góry, a większość dużych miast jest z nim doskonale skomunikowana liniami kolejowymi i lotniczymi. Każdy, nawet najbardziej wymagający podróżny znajdzie tutaj coś dla siebie, zważywszy na mnogość atrakcji godnych zobaczenia.  

Kraków, jako pierwsze polskie miasto został wybrany Europejską Stolicą Kultury. Rocznie dawna stolica gości nawet 15 milionów turystów, a poniżej przedstawimy dowody na to, że to doskonały wybór!

5 najciekawszych atrakcji w Krakowie

1. Zamek Królewski na Wawelu

Jest niekwestionowanym symbolem i znakiem rozpoznawczym Krakowa, a także jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na nieocenioną wartość historyczną. Idąc z duchem czasu oferuje zwiedzającym również mnogość atrakcji, począwszy od oferty edukacyjnej i muzealnej, po festiwale i inne wydarzenia kulturalne.

2. Rynek Główny Starego Miasta

Rynek Główny jest jednym z największych rynków w Europie. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to średniowieczni wójtowie miasta wytyczyli go dla wygody kupców i mieszkańców. Pozostałością po bogatej tradycji handlowej są Sukiennice, do tej pory będące miejscem wymiany handlowej. Rynek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1978 roku.

3.Kościół Mariacki

Przechadzając się o godzinie 12:00 po krakowskim rynku z charakterystycznego kościoła z dwiema wieżami usłyszymy melodię, którą każdy z nas zna – hejnał. Monumentalna bazylika z mroczną legendą i wspaniałym widokiem na całe miasto przyciągnie niejednego podróżnika!

4. Podziemia Rynku w Krakowie

To jedno z najciekawszych muzeów multimedialnych w Polsce. Znajduje się we wschodniej części rynku, pod płytą. Wejście prowadzi przez sukiennice. Muzeum, poza eksponatami, takimi jak monety, środki higieniczne czy wyroby ceramiczne, wykorzystuje nowoczesne technologie (wyświetlacze, projektory, dotykowe ekrany) do przybliżania historii miasta.

5. Krakowski aquapark

W wakacyjnych wyjazdach, szczególnie z dziećmi, bardzo ważne jest zapewnienie czasu i miejsca do rozładowania pokładów energii. A co jest lepszego w parne, upalne dni, niż kąpiele?

Krakowski aquapark jest największym obiektem rozrywki wodnej w Polsce. Zapewnia moc atrakcji i dla pewnych siebie pływaków, i dla początkujących “rekinów” basenowych. W okolicy znajduje się luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel Swing w Krakowie, tworzący wraz z parkiem wodnym kompleks hotelowo-rekreacyjny, co ułatwia rozłożenie zwiedzania i innych rozrywek na więcej, niż dobę. To miejsce ma dodatkową wartość dodaną – obsługa pomoże zaplanować pobyt i podpowie, jakie wybrać atrakcje dla całej rodziny.

Nie są to oczywiście jedyne miejsca, jakie warto zwiedzić, odpoczywając w Krakowie. Zabytkowe pozostałości murów obronnych, czyli Brama Floriańska i Barbakan, Kopiec Kościuszki, upamiętniający postać wielkiego bohatera, Smocza Jama, będąca gratką i dla brzdąców, i dla niegdysiejszych czytelników Stanisława Pagaczewskiego.

Kraków to wspaniałe miasto z niezwykle bogatą kulturą i tradycją. Można znaleźć ich przejawy w każdej uliczce i zakamarku, na talerzu i w pucharze, na rynku i na obrzeżach. Sprawdzisz?

materiał zewnętrzny

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego jest Tykocin. To niewielkie miasteczko bywa nazywane turystyczną perłą Podlasia. Czy faktycznie zasłużyło na tak zaszczytne miano? Oto najważniejsze atrakcje i zabytki w Tykocinie!

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Rokrocznie ogromna liczba osób odwiedza Mazury. Kuszą one nie tylko żeglarzy i wędkarzy, ale również osoby spragnione spacerów na świeżym powietrzu i wędrówek po leśnych ostępach. Co takiego wyjątkowego jest w tym regionie Polski, że co roku ściąga tam tyle ludzi?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Akcesoria do samochodu mogą znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Niektóre z nich są niezbędne podczas każdej podróży, inne mogą sprawić, że podróżowanie z dodatkowym bagażem, zwierzętami domowymi lub dziećmi będzie o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo, niektóre akcesoria mogą pomóc podczas złej pogody lub silnego zabrudzenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze można znaleźć odpowiednie akcesoria, które spełnią Twoje potrzeby.