Najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa

ciekawe miejsca, hotele, podróż - porady, Polska

Kraków

Jednym z najciekawszych i najbogatszych historycznie miejsc na mapie Polski jest Kraków. Stanowi idealny przystanek w drodze w góry, a większość dużych miast jest z nim doskonale skomunikowana liniami kolejowymi i lotniczymi. Każdy, nawet najbardziej wymagający podróżny znajdzie tutaj coś dla siebie, zważywszy na mnogość atrakcji godnych zobaczenia.  

Kraków, jako pierwsze polskie miasto został wybrany Europejską Stolicą Kultury. Rocznie dawna stolica gości nawet 15 milionów turystów, a poniżej przedstawimy dowody na to, że to doskonały wybór!

5 najciekawszych atrakcji w Krakowie

1. Zamek Królewski na Wawelu

Jest niekwestionowanym symbolem i znakiem rozpoznawczym Krakowa, a także jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na nieocenioną wartość historyczną. Idąc z duchem czasu oferuje zwiedzającym również mnogość atrakcji, począwszy od oferty edukacyjnej i muzealnej, po festiwale i inne wydarzenia kulturalne.

2. Rynek Główny Starego Miasta

Rynek Główny jest jednym z największych rynków w Europie. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to średniowieczni wójtowie miasta wytyczyli go dla wygody kupców i mieszkańców. Pozostałością po bogatej tradycji handlowej są Sukiennice, do tej pory będące miejscem wymiany handlowej. Rynek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1978 roku.

3.Kościół Mariacki

Przechadzając się o godzinie 12:00 po krakowskim rynku z charakterystycznego kościoła z dwiema wieżami usłyszymy melodię, którą każdy z nas zna – hejnał. Monumentalna bazylika z mroczną legendą i wspaniałym widokiem na całe miasto przyciągnie niejednego podróżnika!

4. Podziemia Rynku w Krakowie

To jedno z najciekawszych muzeów multimedialnych w Polsce. Znajduje się we wschodniej części rynku, pod płytą. Wejście prowadzi przez sukiennice. Muzeum, poza eksponatami, takimi jak monety, środki higieniczne czy wyroby ceramiczne, wykorzystuje nowoczesne technologie (wyświetlacze, projektory, dotykowe ekrany) do przybliżania historii miasta.

5. Krakowski aquapark

W wakacyjnych wyjazdach, szczególnie z dziećmi, bardzo ważne jest zapewnienie czasu i miejsca do rozładowania pokładów energii. A co jest lepszego w parne, upalne dni, niż kąpiele?

Krakowski aquapark jest największym obiektem rozrywki wodnej w Polsce. Zapewnia moc atrakcji i dla pewnych siebie pływaków, i dla początkujących “rekinów” basenowych. W okolicy znajduje się luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel Swing w Krakowie, tworzący wraz z parkiem wodnym kompleks hotelowo-rekreacyjny, co ułatwia rozłożenie zwiedzania i innych rozrywek na więcej, niż dobę. To miejsce ma dodatkową wartość dodaną – obsługa pomoże zaplanować pobyt i podpowie, jakie wybrać atrakcje dla całej rodziny.

Nie są to oczywiście jedyne miejsca, jakie warto zwiedzić, odpoczywając w Krakowie. Zabytkowe pozostałości murów obronnych, czyli Brama Floriańska i Barbakan, Kopiec Kościuszki, upamiętniający postać wielkiego bohatera, Smocza Jama, będąca gratką i dla brzdąców, i dla niegdysiejszych czytelników Stanisława Pagaczewskiego.

Kraków to wspaniałe miasto z niezwykle bogatą kulturą i tradycją. Można znaleźć ich przejawy w każdej uliczce i zakamarku, na talerzu i w pucharze, na rynku i na obrzeżach. Sprawdzisz?

materiał zewnętrzny

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.

Podróż do Holandii — jaki środek transportu wybrać?

Podróż do Holandii — jaki środek transportu wybrać?

Holandia — kraj tulipanów, wiatraków i urokliwych kanałów, który rokrocznie przyciąga miliony turystów, ale też pracowników z całego świata. Jeżeli planujesz podróż do tego fascynującego kraju, z pewnością zadajesz sobie pytanie: jaki środek transportu wybrać?

Nietypowe miejsca do zwiedzenia

Nietypowe miejsca do zwiedzenia

Uwielbiamy podróżować. Lubimy szukać dla siebie ciekawych miejsc do zobaczenia, choć większość osób decyduje się na sprawdzone kierunki, zwłaszcza Grecję, Turcję, Egipt, Hiszpanię. Tymczasem można postawić na bardzo nietypowe miejsca, które nie są tak popularne, a jednak mogą sprawdzić sporo frajdy. Postanowiliśmy zaprezentować kilka takich kierunków.