grafika2

Lokalicacja: Mauretania, Wadan.


Jest to niesamowicie wyglądająca, tajemnicza struktura geologiczna, znajdujący się na zachodnim krańcu Sahary, około 25 km od miasta Wadan.

Oko Afryki lub Oko Sahary nazwane tak zostało ze względu na swój niepowtarzalny kształt, oraz kolorystykę, która kojarzy się z okiem.

Obiekt ten, dzięki swoim imponującym rozmiarom (około 50 km średnicy) doskonale widoczny jest z kosmosu.

Właśnie podczas pierwszych lotów kosmicznych ludzie dowiedzieli się o istnieniu tego miejsca. Z ziemi ze względu na równinne ukształtowanie terenu, Oka Afryki nie da się dostrzec.

Trzeba się unieść wysoko nad ziemię, aby zobaczyć je w całości. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc przez satelity.

grafika1

Oko Afryki tworzą okręgi powstałe z wapienia i kwarcytu z czasów paleozoiku. Różnica wysokości między pierścieniami wynosi około 40 metrów.

Jak powstało Oko Afryki, tego nie wie nikt. Jest wiele różnych hipotez. Jedni twierdzą, że jest to krater powstały po uderzeniu wielkiego meteorytu, inni, że jest to pozostałość po wybuchu wulkanu.

Coraz to nowe testy wykluczają wyżej wymienione opcje. Jest tez grupa osób które uważają, że jest to pozostałość po mitycznej krainie, zaginionej Atlantydzie.

Cały czas wielu naukowców z całego świata bada dokładnie jego strukturę.

Próbują ustalić w jaki sposób powstały prawie idealnie okrągłe kształty. Jednak nie jest to łatwe zadanie ze względu na trudne warunki panujące w tej części Afryki.

Predjamski Grad

Predjamski Grad

Prediamski Grad jest to niesamowity zamek zbudowany w naturalnej jaskini. Rozciąga się z niego przepiękny widok na pobliskie rozległe doliny i malutkie wioski. Sama lokalizacja zamku aż zapiera dech w piersiach. Położony jest na zboczu zalesionej góry na której dostrzec można niewielkie wodospady

Salto Angel

Salto Angel

Jest to najwyższy wodospad na świecie. Całkowita jego wysokość to 979 metrów (807 m bezpośredniego spadu wody). Znajduję się w Narodowym Parku Canaima, w regionie Gran Sabana w Wenezueli

Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel

Jest to drugie po Paryżu najpopularniejsze miejsce we Francji. Rocznie odwiedza je ponad 3 miliony turystów.

Neuschwanstein

Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein jest jednym z najpiękniejszych zamków na świecie, oraz jedną z największych atrakcji turystycznych w Niemczech.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo