Podstawowe zasady wykorzystania drona w podróży

hobby, podróż - porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

dron

Podróżując z dronem, jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości tego sprzętu i dobrze się bawić.

Drony to bez wątpienia jeden z ciekawszych wynalazków XXI wieku. Pozwalają spojrzeć na świat z perspektywy, która przed ich powstaniem była albo zbyt kosztowna, albo niemożliwa do osiągnięcia. Jeśli na dodatek uwielbia się podróże, bezzałogowy statek może szybko stać się jednym z najważniejszych elementów ekwipunku, ponieważ pomaga uchwycić piękne chwile i miejsca.

Czy można podróżować za granicę z dronem?

Zależy to od przepisów obowiązujących w miejscu, do którego podróżujesz. Niektóre państwa w ogóle nie zezwalają na obecność dronów, niektóre na przykład Stany Zjednoczone, mają zaś własne przepisy dotyczące korzystania z nich, które mogą bardzo różnić się od przepisów, obowiązujących w Unii Europejskiej. Sprawdź przepisy dotyczące dronów, obowiązujące w danej lokalizacji, do której planujesz wyjechać i postępuj zgodnie z nimi. Jeśli nie masz pewności, gdzie można zweryfikować takie informacje, najlepiej będzie zwrócić się do konkretnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w danym kraju.

Czy mogę podróżować z moim dronem w samolocie?

Tak, wniesienie drona do samolotu jest praktycznie zawsze bezpieczne i możliwe, ale konieczne jest sprawdzenie zasad danej linii lotniczej dotyczące baterii. Na przykład American Airlines nie zezwalają pasażerom na podróżowanie z akumulatorami litowo-jonowymi, które przekraczają 160 watogodzin.

Czy można przewozić drony w bagażu podręcznym?

Dron może być przewożony zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym, jednak nie zalecamy pozostawiania drona na los osób obsługujących bagaż, lepiej go mieć przy sobie. Przy czym wspomniane wcześniej akumulatory muszą zostać umieszczone w pierwszym z nich.

Czy potrzebuję specjalnego ubezpieczenia, aby latać moim dronem?

To zależy od kraju, w którym się znajdujesz. W Stanach Zjednoczonych nie potrzebujesz ubezpieczenia, aby latać dronem w celach komercyjnych lub rekreacyjnych. Przebywając w Kanadzie, niezbędne jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w przypadku działalności zarobkowej. Co ciekawe, aktualnie w Polsce nie jest wymagane OC na drony.

Torba, etui na drona i filtry o neutralnej gęstości

Odpowiednia torba i etui na dron są niezbędne podczas podróży, ponieważ chronią sprzęt i zapewniają wygodę jego przenoszenia. Przydadzą się również filtry o neutralnej gęstości. Większość dronów ma stałą przysłonę, pozostawiając automatyczne ustawienia, które decydują o tym, jaki czas otwarcia migawki i ISO ma być używany, aby uzyskać zrównoważoną ekspozycję. Często daje to nieodpowiedni efekt. Czasami, jeśli zapomnisz zablokować ustawienia, mogą one zmienić się w połowie ujęcia, prowadząc do utrwalenia kiepskiego materiału filmowego.

Podsumowanie

Dzięki powyższym zasadom podróżowanie z dronem będzie przebiegać bez żadnych problemów i z poszanowaniem warunków bezpieczeństwa. Oczywiście wiele też zależy od umiejętności samego pilota. Bez wcześniejszej praktyki, wyjazd za granicę z bezzałogowym statkiem, z całą pewnością nie okaże się tak udany, jak po jej odbyciu. Chcesz uzyskać odpowiednie uprawnienia pod okiem profesjonalistów? Airborn to Ośrodek Kształcenia Lotniczego z wieloletnim doświadczeniem, dzięki któremu otrzymasz pomoc podczas zdobywania odpowiedniej dla Ciebie licencji.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.