Podstawowe zasady wykorzystania drona w podróży

hobby, podróż - porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

dron

Podróżując z dronem, jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości tego sprzętu i dobrze się bawić.

Drony to bez wątpienia jeden z ciekawszych wynalazków XXI wieku. Pozwalają spojrzeć na świat z perspektywy, która przed ich powstaniem była albo zbyt kosztowna, albo niemożliwa do osiągnięcia. Jeśli na dodatek uwielbia się podróże, bezzałogowy statek może szybko stać się jednym z najważniejszych elementów ekwipunku, ponieważ pomaga uchwycić piękne chwile i miejsca.

Czy można podróżować za granicę z dronem?

Zależy to od przepisów obowiązujących w miejscu, do którego podróżujesz. Niektóre państwa w ogóle nie zezwalają na obecność dronów, niektóre na przykład Stany Zjednoczone, mają zaś własne przepisy dotyczące korzystania z nich, które mogą bardzo różnić się od przepisów, obowiązujących w Unii Europejskiej. Sprawdź przepisy dotyczące dronów, obowiązujące w danej lokalizacji, do której planujesz wyjechać i postępuj zgodnie z nimi. Jeśli nie masz pewności, gdzie można zweryfikować takie informacje, najlepiej będzie zwrócić się do konkretnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w danym kraju.

Czy mogę podróżować z moim dronem w samolocie?

Tak, wniesienie drona do samolotu jest praktycznie zawsze bezpieczne i możliwe, ale konieczne jest sprawdzenie zasad danej linii lotniczej dotyczące baterii. Na przykład American Airlines nie zezwalają pasażerom na podróżowanie z akumulatorami litowo-jonowymi, które przekraczają 160 watogodzin.

Czy można przewozić drony w bagażu podręcznym?

Dron może być przewożony zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym, jednak nie zalecamy pozostawiania drona na los osób obsługujących bagaż, lepiej go mieć przy sobie. Przy czym wspomniane wcześniej akumulatory muszą zostać umieszczone w pierwszym z nich.

Czy potrzebuję specjalnego ubezpieczenia, aby latać moim dronem?

To zależy od kraju, w którym się znajdujesz. W Stanach Zjednoczonych nie potrzebujesz ubezpieczenia, aby latać dronem w celach komercyjnych lub rekreacyjnych. Przebywając w Kanadzie, niezbędne jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w przypadku działalności zarobkowej. Co ciekawe, aktualnie w Polsce nie jest wymagane OC na drony.

Torba, etui na drona i filtry o neutralnej gęstości

Odpowiednia torba i etui na dron są niezbędne podczas podróży, ponieważ chronią sprzęt i zapewniają wygodę jego przenoszenia. Przydadzą się również filtry o neutralnej gęstości. Większość dronów ma stałą przysłonę, pozostawiając automatyczne ustawienia, które decydują o tym, jaki czas otwarcia migawki i ISO ma być używany, aby uzyskać zrównoważoną ekspozycję. Często daje to nieodpowiedni efekt. Czasami, jeśli zapomnisz zablokować ustawienia, mogą one zmienić się w połowie ujęcia, prowadząc do utrwalenia kiepskiego materiału filmowego.

Podsumowanie

Dzięki powyższym zasadom podróżowanie z dronem będzie przebiegać bez żadnych problemów i z poszanowaniem warunków bezpieczeństwa. Oczywiście wiele też zależy od umiejętności samego pilota. Bez wcześniejszej praktyki, wyjazd za granicę z bezzałogowym statkiem, z całą pewnością nie okaże się tak udany, jak po jej odbyciu. Chcesz uzyskać odpowiednie uprawnienia pod okiem profesjonalistów? Airborn to Ośrodek Kształcenia Lotniczego z wieloletnim doświadczeniem, dzięki któremu otrzymasz pomoc podczas zdobywania odpowiedniej dla Ciebie licencji.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne

Wakacje w mieście nie muszą być nudne

Z reguły ciężko jest spędzić całe dwa miesiące przerwy od zajęć szkolnych poza miejscem zamieszkania. Dzieci mieszkające w dużych ośrodkach miejskich nie muszą jednak przez resztę dni narzekać na brak interesujących zajęć. Szansą na ciekawe spędzenie wolnych dni od szkoły są półkolonie. Które z organizowanych w Poznaniu zajęć zasługują na szczególną uwagę?

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.