Podstawowe zasady wykorzystania drona w podróży

hobby, podróż - porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

dron

Podróżując z dronem, jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości tego sprzętu i dobrze się bawić.

Drony to bez wątpienia jeden z ciekawszych wynalazków XXI wieku. Pozwalają spojrzeć na świat z perspektywy, która przed ich powstaniem była albo zbyt kosztowna, albo niemożliwa do osiągnięcia. Jeśli na dodatek uwielbia się podróże, bezzałogowy statek może szybko stać się jednym z najważniejszych elementów ekwipunku, ponieważ pomaga uchwycić piękne chwile i miejsca.

Czy można podróżować za granicę z dronem?

Zależy to od przepisów obowiązujących w miejscu, do którego podróżujesz. Niektóre państwa w ogóle nie zezwalają na obecność dronów, niektóre na przykład Stany Zjednoczone, mają zaś własne przepisy dotyczące korzystania z nich, które mogą bardzo różnić się od przepisów, obowiązujących w Unii Europejskiej. Sprawdź przepisy dotyczące dronów, obowiązujące w danej lokalizacji, do której planujesz wyjechać i postępuj zgodnie z nimi. Jeśli nie masz pewności, gdzie można zweryfikować takie informacje, najlepiej będzie zwrócić się do konkretnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w danym kraju.

Czy mogę podróżować z moim dronem w samolocie?

Tak, wniesienie drona do samolotu jest praktycznie zawsze bezpieczne i możliwe, ale konieczne jest sprawdzenie zasad danej linii lotniczej dotyczące baterii. Na przykład American Airlines nie zezwalają pasażerom na podróżowanie z akumulatorami litowo-jonowymi, które przekraczają 160 watogodzin.

Czy można przewozić drony w bagażu podręcznym?

Dron może być przewożony zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym, jednak nie zalecamy pozostawiania drona na los osób obsługujących bagaż, lepiej go mieć przy sobie. Przy czym wspomniane wcześniej akumulatory muszą zostać umieszczone w pierwszym z nich.

Czy potrzebuję specjalnego ubezpieczenia, aby latać moim dronem?

To zależy od kraju, w którym się znajdujesz. W Stanach Zjednoczonych nie potrzebujesz ubezpieczenia, aby latać dronem w celach komercyjnych lub rekreacyjnych. Przebywając w Kanadzie, niezbędne jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w przypadku działalności zarobkowej. Co ciekawe, aktualnie w Polsce nie jest wymagane OC na drony.

Torba, etui na drona i filtry o neutralnej gęstości

Odpowiednia torba i etui na dron są niezbędne podczas podróży, ponieważ chronią sprzęt i zapewniają wygodę jego przenoszenia. Przydadzą się również filtry o neutralnej gęstości. Większość dronów ma stałą przysłonę, pozostawiając automatyczne ustawienia, które decydują o tym, jaki czas otwarcia migawki i ISO ma być używany, aby uzyskać zrównoważoną ekspozycję. Często daje to nieodpowiedni efekt. Czasami, jeśli zapomnisz zablokować ustawienia, mogą one zmienić się w połowie ujęcia, prowadząc do utrwalenia kiepskiego materiału filmowego.

Podsumowanie

Dzięki powyższym zasadom podróżowanie z dronem będzie przebiegać bez żadnych problemów i z poszanowaniem warunków bezpieczeństwa. Oczywiście wiele też zależy od umiejętności samego pilota. Bez wcześniejszej praktyki, wyjazd za granicę z bezzałogowym statkiem, z całą pewnością nie okaże się tak udany, jak po jej odbyciu. Chcesz uzyskać odpowiednie uprawnienia pod okiem profesjonalistów? Airborn to Ośrodek Kształcenia Lotniczego z wieloletnim doświadczeniem, dzięki któremu otrzymasz pomoc podczas zdobywania odpowiedniej dla Ciebie licencji.

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Trzecie miasto we Francji pod względem ilości mieszkańców to idealny kierunek na weekendowy wypad. Podpowiadamy, co warto zobaczyć oraz jakich dań spróbować podczas wycieczki do Lyonu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Czym bliżej wakacji, tym nasze myśli coraz częściej krążą wokół długo wyczekiwanego urlopu. Stajemy przed trudnym wyborem: skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez biuro podróży, czy zaplanować wszystko samodzielnie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na urlop na własną rękę.