Rodzinny wypoczynek na łonie natury

dzieci, porady, Rekreacja, wolny czas

wypoczynek w parku

Pierwsze wiosenne tygodnie obfitują w dni wolne od pracy i szkoły. Mamy więc święta wielkanocne, po nich następują uroczystości majowe, również łączące się z kilkoma dniami odpoczynku. W czerwcu z kolei można liczyć na przedłużenie weekendu za sprawą Bożego Ciała. Wszystkie te okazje, jeszcze przed gorącymi letnimi wakacjami dają szansę na zaczerpnięcie głębszego oddechu i naładowanie baterii do dalszej wydajnej pracy i działań. Covidowa wymuszona przerwa od wyjazdów pokazała nam dobitnie, jak ważna jest zmiana otoczenia i jak korzystnie wpływa ona na dobrostan psychiczny. Warto zatem korzystać z każdej nadarzającej się sposobności do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – z rodziną, przyjaciółmi czy w pojedynkę.

Odpoczynek z pupilem

Jeśli w naszym życiu obecny jest czworonożny członek rodziny, warto zawczasu zastanowić się, jakie akcesoria czy udogodnienia należy zapewnić psu czy kotu na czas podróży i wyjazdów. Należy rozważyć jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczali z naszym ulubieńcem. Jeśli wybierzemy pociąg musimy zaopatrzyć się w stosowny bilet oraz zadbać o bezpieczeństwo zwierzęcia oraz innych pasażerów w czasie podróży. Mniejsi milusińscy mogą podróżować w specjalnie do tego przeznaczonych transporterach – wykonanych z wikliny czy oddychających materiałów koszach, torbach, a nawet plecakach, umożliwiających wygodne przenoszenie czworonoga. Przy zakupie należy oczywiście uwzględnić wielkość i masę psa czy kota, aby zapewnić mu komfort, a przede wszystkim – nie dokładać stresu. W przypadku psich podróżników wskazane może być również zakupienie dodatkowej smyczy. Smycze dla psów mogą się różnić w zależności od sposobu wykorzystania. Jeśli chcemy z pupilem wyjechać gdzieś, gdzie jest dużo otwartych terenów, miejska krótka smycz może utrudniać eksplorację i cieszenie się z nowych miejsc.

Coś dla całej rodziny

Wyjeżdżając z liczniejszą rodziną, składającą się również z maluchów, zachodzi potrzeba zaopatrzenia latorośli w rozrywki. Rodzice pakują więc całe walizki gier, zabawek, artykułów plastycznych, aby pociechy spędzały czas w kreatywny sposób i nie nudziły się w podróży. Przygotowanie pod tym względem pomaga utrzymać pociechę z dala od smartfonów i tabletów – współczesnej zmory większości dorosłych. Chcąc zatem zadbać o odpowiedni poziom aktywności dziecka, a jednocześnie pamiętając o ograniczonym miejscu (bo czy jedziemy samochodem, pociągiem, czy autobusem zawsze przestrzeń w pewnym momencie nas ogranicza) należy wybrać takie akcesoria, które połączą wszystkie wymagane kryteria. Hulajnoga dla dzieci sprawdzi się doskonale! Można ją złożyć, zabezpieczyć i schować do bagażnika czy na półkę w podróżnym wagonie, daje młodemu odkrywcy szansę na spożytkowanie energii, umacnianie kondycji oraz bicie kolejnych rekordów prędkości. W takie zabawy łatwo zaangażować mamę czy tatę – czy to jako trenera, czy sędziego wyścigów czy dokonującego pomiarów czasu.

Na łonie natury pod chmurką

Nie wszyscy wybierają wygodne hotele i pensjonaty. Pośród podróżnych znajdziemy silną grupę osób lubujących się w bardziej surowych warunkach. Namioty turystyczne, karimaty i śpiwory są im bliższe, niż puchowe kołdry w wygodne materace. Doświadczeni biwakujący mają zapewne skompletowany zestaw najpotrzebniejszego wyposażenia. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze spędzaniem wakacji pod chmurką mają przed sobą trudne zadanie: decydowanie o wyborze najlepiej dostosowanego i korzystnego cenowo sprzętu.
Trzeba również przyjrzeć się dokładnie mapie i przemyśleć kierunek swojej podróży. Ogromną zaletą jest fakt, że cokolwiek byśmy wybrali – góry, morze, jezioro czy leśne polany – nie musimy przejmować się zapełnieniem lokali sypialnych. Pola namiotowe są również w różnym stopniu zaopatrzone w udogodnienia dla podróżnych, dlatego wcześniej warto się zorientować, czy na naszym wybranym polu znajdują się sanitariaty, gdzie są najbliższe sklepiki, czy apteka.

Wakacje, chociaż bywają stresujące, stawiają przed nami wyzwania i nieraz wymagają nie lada talentu logistycznego, są przede wszystkim okazją do spędzania czasu z najbliższymi i najważniejszymi osobami w naszym życiu, a także pretekstem do odkrywania nowych prawd o sobie i świecie. Z wyjazdów przywozimy nie tylko pamiątki w postaci drobnych bibelotów, jak magnesy, pocztówki czy “durnostojki” w kształcie foczek, ale także wspomnienia nowych twarzy, opinie wykształcone w trakcie obserwacji i pejzaże. Dlatego otwórzmy oczy, uwolnijmy napięcie i jedźmy przeżywać kolejne przygody tak, żeby przywieźć jak najwięcej najcenniejszych skarbów i cieszyć się nimi przez kolejne lata.

materiał zewnętrzny

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.