Rowery Kross. Jaki model w cenie do 5000 zł kupić?

porady, Rekreacja

rowery Kross

Rowery Kross to z pewnością jedne z bardziej cenionych jednośladów – zarówno przez początkujących rowerzystów, jak i użytkowników zdecydowanie bardziej wprawionych. W portfolio marki znajdziemy kilkanaście różnych modeli, przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej, dla kobiet i mężczyzn, dla zwolenników jazdy miejskiej i tych podróżujących w teren. Dzisiaj skupimy się na rowerach, których cena nie przekracza 5000 złotych. Co w tej kategorii oferuje marka Kross? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przede wszystkim?

1. Nowe rowery Kross. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2. Rowery szosowe do 5000 złotych

3. Rowery górskie do 5000 złotych

4. Rowery crossowe do 5000 złotych

Jeżeli chodzi o cenę, rowery Kross klasyfikowane są jako należące do tzw. średniej półki cenowej. Trzeba natomiast mieć świadomość, że w portfolio marki znajdziemy modele zarówno w cenie nieprzekraczającej 1500 – 2000 złotych, jak i takie, na które przeznaczyć trzeba przynajmniej 10 000 złotych lub więcej. Śmiało można zatem stwierdzić, że są to rowery na każdą kieszeń i na miarę każdych potrzeb.

Nowe rowery Kross. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, jakiej firmy rowery będą dla ciebie interesujące, zawsze musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę.

  • Typ roweru

Nie chodzi tu o prosty podział na rowery męskie i rowery damskie Kross. Marka proponuje wiele wariantów jednośladów, w tym rowery górskie, szosowe, miejskie, trekkingowe, a nawet popularne rowery elektryczne.

  • Rozmiar ramy

Rama zawsze powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika. Nie należy lekceważyć tego aspektu, gdyż silnie wpływa on na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

  • Amortyzacja

Jeśli rower ma być przeznaczony do jazdy w trudnym terenie, warto zdecydować się na wariant z pełną amortyzacją lub chociaż amortyzowanym widelcem. Jeśli natomiast chcesz poruszać się po utwardzonych drogach, w ruchu miejskim, amortyzacja jest zbędna.

  • Materiał ramy

Na rynku dostępne są rowery z ramami aluminowymi, stalowymi czy wykonanymi z włókna węglowego. Ten aspekt wpływa głównie na wytrzymałość i wagę roweru.

  • Rozmiar kół

Ten czynnik przekłada się na stabilność i manewrowość roweru.

Rowery szosowe do 5000 złotych

Szosowy rower Kross to model przeznaczony przede wszystkim do szybkiej sportowej jazdy na twardej drodze. W modelach przeznaczonych do takich właśnie zadań nie znajdziemy ani jednej zbędnej części. Całość została zoptymalizowana tak, by przemierzać dystans jak najszybciej.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, dobrym wyborem będzie Kross Vento 2.0. Pozwala rozwijać prędkości większe niż te dostępne podczas korzystania z modeli miejskich, jednak nadal ma dość uniwersalny charakter.

Rowery górskie do 5000 złotych

Rowery górskie, określane także jako rowery MTB, są przeznaczone co jazdy w trudnym terenie. Doskonale sprawdza się na polnych drogach, leśnych duktach, a nawet górskich ścieżkach. Co do zasady, rowery MTB przeznaczone są dla bardziej doświadczonych cyklistów o dość dobrej kondycji, jednak marka Kross oferuje modele także dla początkujących.

Początkującym i średniozaawansowanym proponujemy Kross Level 3.0 – z popularną w tym przedziale cenowym ramą aluminiową ramą, dostępny w rozmiarach od S do XL. Konstrukcja ramy nie wymusza utrzymywania sportowej pozycji, dzięki czemu możliwe jest odciążenie ramion. Dla bardziej zaawansowanych przeznaczony jest model Hexagon 5.0.

Rowery crossowe do 5000 złotych

Rowery crossowe stanowią swoiste połączenie roweru górskiego, szosowego oraz trekkingowego. W ten sposób uzyskuje się dość lekki, szybki rower, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach: i w mieście, i poza nim. Od roweru górskiego cross odróżnia się geometrią, wyposażeniem i wielkością kół, za sprawą których zdecydowanie lepiej porusza się po asfalcie.

Przykładem roweru crossowego jest Evado 7.0 – model zaprojektowany z myślą o jeździe w każdych warunkach. Model został wyposażony w amortyzatory, kilkadziesiąt ustawień przerzutek oraz wysokiej jakości hamulce.

 

Ten krótki przegląd modeli nie wyczerpuje, rzecz jasna, bogatego katalogu rowerów marki Kross. Wystarczy dodać, że – oprócz wyżej wymienionych – wybierać można także spośród rowerów typowo miejskich, gravelowych czy nawet elektrycznych. Każdy zatem jest w stanie znaleźć wymarzony jednoślad na miarę swoich potrzeb.

artykuł sponsorowany

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Tenis stołowy traktowany jest z pewnym lekceważeniem. Nie to co tenis ziemny. Trzeba jednak przyznać, że wzrasta liczba osób, które chcą poznać tenis stołowy, który sprawia, że grać można tak naprawdę wszędzie. Do tego niepotrzebna dużo miejsca do tego, aby grać. W każdym domu można tak naprawdę stworzyć idealne warunki dla siebie. Zawodowi gracze w tenisa stołowego wiedzą, że wygodę i komfort podczas gry jest w stanie zapewnić odpowiedni strój.

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Hodowla grzybów w domu to zjawisko, które w ostatnich latach zdobyło sporo uwagi. Dostępność zestawów do samodzielnej hodowli, jak Golden Teacher Growkit, ułatwia tę czynność, sprawiając, że stała się ona dostępna dla każdego, niezależnie od doświadczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu trendowi oraz zestawowi Golden Teacher Growkit.

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.