Rowery Kross. Jaki model w cenie do 5000 zł kupić?

porady, Rekreacja

rowery Kross

Rowery Kross to z pewnością jedne z bardziej cenionych jednośladów – zarówno przez początkujących rowerzystów, jak i użytkowników zdecydowanie bardziej wprawionych. W portfolio marki znajdziemy kilkanaście różnych modeli, przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej, dla kobiet i mężczyzn, dla zwolenników jazdy miejskiej i tych podróżujących w teren. Dzisiaj skupimy się na rowerach, których cena nie przekracza 5000 złotych. Co w tej kategorii oferuje marka Kross? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przede wszystkim?

1. Nowe rowery Kross. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2. Rowery szosowe do 5000 złotych

3. Rowery górskie do 5000 złotych

4. Rowery crossowe do 5000 złotych

Jeżeli chodzi o cenę, rowery Kross klasyfikowane są jako należące do tzw. średniej półki cenowej. Trzeba natomiast mieć świadomość, że w portfolio marki znajdziemy modele zarówno w cenie nieprzekraczającej 1500 – 2000 złotych, jak i takie, na które przeznaczyć trzeba przynajmniej 10 000 złotych lub więcej. Śmiało można zatem stwierdzić, że są to rowery na każdą kieszeń i na miarę każdych potrzeb.

Nowe rowery Kross. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, jakiej firmy rowery będą dla ciebie interesujące, zawsze musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę.

  • Typ roweru

Nie chodzi tu o prosty podział na rowery męskie i rowery damskie Kross. Marka proponuje wiele wariantów jednośladów, w tym rowery górskie, szosowe, miejskie, trekkingowe, a nawet popularne rowery elektryczne.

  • Rozmiar ramy

Rama zawsze powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika. Nie należy lekceważyć tego aspektu, gdyż silnie wpływa on na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

  • Amortyzacja

Jeśli rower ma być przeznaczony do jazdy w trudnym terenie, warto zdecydować się na wariant z pełną amortyzacją lub chociaż amortyzowanym widelcem. Jeśli natomiast chcesz poruszać się po utwardzonych drogach, w ruchu miejskim, amortyzacja jest zbędna.

  • Materiał ramy

Na rynku dostępne są rowery z ramami aluminowymi, stalowymi czy wykonanymi z włókna węglowego. Ten aspekt wpływa głównie na wytrzymałość i wagę roweru.

  • Rozmiar kół

Ten czynnik przekłada się na stabilność i manewrowość roweru.

Rowery szosowe do 5000 złotych

Szosowy rower Kross to model przeznaczony przede wszystkim do szybkiej sportowej jazdy na twardej drodze. W modelach przeznaczonych do takich właśnie zadań nie znajdziemy ani jednej zbędnej części. Całość została zoptymalizowana tak, by przemierzać dystans jak najszybciej.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, dobrym wyborem będzie Kross Vento 2.0. Pozwala rozwijać prędkości większe niż te dostępne podczas korzystania z modeli miejskich, jednak nadal ma dość uniwersalny charakter.

Rowery górskie do 5000 złotych

Rowery górskie, określane także jako rowery MTB, są przeznaczone co jazdy w trudnym terenie. Doskonale sprawdza się na polnych drogach, leśnych duktach, a nawet górskich ścieżkach. Co do zasady, rowery MTB przeznaczone są dla bardziej doświadczonych cyklistów o dość dobrej kondycji, jednak marka Kross oferuje modele także dla początkujących.

Początkującym i średniozaawansowanym proponujemy Kross Level 3.0 – z popularną w tym przedziale cenowym ramą aluminiową ramą, dostępny w rozmiarach od S do XL. Konstrukcja ramy nie wymusza utrzymywania sportowej pozycji, dzięki czemu możliwe jest odciążenie ramion. Dla bardziej zaawansowanych przeznaczony jest model Hexagon 5.0.

Rowery crossowe do 5000 złotych

Rowery crossowe stanowią swoiste połączenie roweru górskiego, szosowego oraz trekkingowego. W ten sposób uzyskuje się dość lekki, szybki rower, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach: i w mieście, i poza nim. Od roweru górskiego cross odróżnia się geometrią, wyposażeniem i wielkością kół, za sprawą których zdecydowanie lepiej porusza się po asfalcie.

Przykładem roweru crossowego jest Evado 7.0 – model zaprojektowany z myślą o jeździe w każdych warunkach. Model został wyposażony w amortyzatory, kilkadziesiąt ustawień przerzutek oraz wysokiej jakości hamulce.

 

Ten krótki przegląd modeli nie wyczerpuje, rzecz jasna, bogatego katalogu rowerów marki Kross. Wystarczy dodać, że – oprócz wyżej wymienionych – wybierać można także spośród rowerów typowo miejskich, gravelowych czy nawet elektrycznych. Każdy zatem jest w stanie znaleźć wymarzony jednoślad na miarę swoich potrzeb.

artykuł sponsorowany

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo