Śmiertelne wypadki drogowe w krajach świata

porównanie, społeczeństwo

trójkąt ostrzegawczy

śmiertelne ofiary wypadkówilość ofiar na 100 000 mieszkańcówrok
1Chiny250 27217,42019
2Indie212 59615,62019
3Stany Zjednoczone45 40412,92021
4Nigeria41 69320,72019
5Brazylia33 871162019
6Etiopia31 56428,22019
7Indonezja30 66811,32019
8DRK30 25634,92019
9Wietnam29 47530,62019
10Pakistan28 170132019
11Bangladesz25 02315,32019
12Tajlandia22 42832,22019
13Tanzania18 05431,12019
14Iran17 80321,52019
15Rosja17 50712,02019
16Meksyk16 30312,82019
17Kenia14 88328,32019
18Filipiny13 01712,02019
19RPA13 01422,22019
20Uganda13 01229,42019
21Arabia Saudyjska12 31735,92019
22Sudan11 45926,82019
23Wenezuela11 12739,02019
24Mjanma11 00420,42019
25Irak10 72627,32019
26Egipt10 14110,12019
27Mozambik9 11730,02019
28Algieria8 99620,92019
29Jemen8 56129,42019
30Angola8 31726,12019
31Madagaskar7 88029,22019
32Kamerun7 81030,22019
33Ghana7 80825,72019
34Kolumbia7 76515,42019
35Malezja7 18122,52019
36Dominikana6 93764,62019
37Burkina Faso6 30331,02019
38Malawi6 22133,42019
39Korea Północna6 21024,22019
40Wybrzeże Kości Słoniowej6 20224,12019
41Maroko6 185172019
42Zimbabwe6 03741,22019
43Afganistan6 03315,92019
44Niger5 94625,52019
45Turcja5 5736,72019
46Czad5 17132,42019
47Nepal4 65416,32019
48Ukraina4 48710,22019
49Mali4 46522,72019
50Peru4 41413,62019
51Somalia4 23127,42019
52Sri Lanka4 20019,72019
53Burundi4 08935,52019
54Sudan Południowy4 06336,72019
55Gwatemala4 02622,92019
56Uzbekistan3 85311,72019
57Senegal3 83223,42019
58Argentyna3 8288,22022
59Gwinea3 78829,72019
60Rwanda3 71829,42019
61Polska3 6987,72019
62Zambia3 65420,52019
63Francja3 58552019
64Ekwador3 49020,12019
65Włochy3 3335,22019
66Niemcy3 3273,72019
67Kambodża3 22316,92019
68Japonia3 2052,52021
69Benin3 16226,82019
70Chile2 82614,92019
71Korea Południowa2 7355,32022
72Sierra Leone2 58133,02019
73Syria2 55014,92019
74Boliwia2 43021,12019
75Kazachstan2 35212,72019
76Togo2 31628,72019
77Wielka Brytania2 0262,92019
78Kanada1 9985,32019
79Tunezja1 92816,52019
80Hiszpania1 9223,72019
81Liberia1 92038,92019
82Rumunia1 881102019
83RŚA1 79037,72019
84Jordania1 71717,12019
85Kongo1 59829,72019
86Honduras1 57216,12019
87Paragwaj1 552222019
88Tadżykistan1 46115,72019
89Libia1 44421,32019
90Salwador1 34720,92019
91Erytrea1 32637,92019
92Laos1 28117,92019
93Australia1 2454,12018
94Mauretania1 15825,62019
95Liban1 12716,42019
96Nikaragua1 10916,92019
97Papua-Nowa Gwinea1 10512,62019
98Kuba1 0078,92019
99Zjednoczone Emiraty Arabskie8708,92019
100Namibia86834,82019
101Kirgistan81212,72019
102Turkmenistan80013,52019
103Portugalia7686,32019
104Węgry7566,22019
105Kostaryka74614,92019
106Białoruś7227,62019
107Grecja6996,52019
108Gambia69529,62019
109Mongolia679212019
110Lesotho67831,92019
111Azerbejdżan6766,72019
112Belgia6575,42019
113Kuwejt64915,42019
114Serbia6497,62019
115Holandia6483,82019
116Gwinea Bissau61932,22019
117Botswana60826,42019
118Bułgaria6019,02019
119Panama59113,92019
120Armenia590202016
121Oman52710,62019
122Gabon51823,92019
123Czechy4544,22022
124Bośnia i Hercegowina44613,52019
125Jamajka44415,12019
126Mołdawia43712,52016
127Austria4364,92019
128Gruzja43011,52022
129Urugwaj39411,52022
130Gwinea Równikowa36827,22019
131Nowa Zelandia3647,82016
132Chorwacja3407,32019
133Albania33711,72019
134Izrael3333,92019
135Słowacja3304,52019
136Eswatini30324,22013
137Finlandia2603,82019
138Litwa2346,62019
139Dżibuti22913,52019
140Dania2273,42019
141Komory22626,62019
142Szwecja2232,22019
143Szwajcaria2232,22019
144Katar2067,32021
145Łotwa2056,92019
146Irlandia1942,92019
147Gujana17522,32019
148Mauritius15512,22019
149Timor Wschodni15411,92019
150RZP14726,82019
151Słowenia1344,92019
152Trynidad i Tobago1309,32019
153Bhutan12316,22019
154Singapur1212,12019
155Fidżi12013,52019
156Wyspy Salomona11116,52019
157Norwegia11022019
158Macedonia1075,12019
159Surinam8915,32013
160Belize8822,62019
161Bahrajn855,22019
162Cypr605,92019
163Wyspy Świętego Tomasza i Książęca6027,92019
164Estonia594,52019
165Saint Lucia5529,82019
166Czarnogóra487,62019
167Vanuatu4514,92019
168Tonga34332019
169Brunei327,52019
170Bahamy307,72019
171Samoa26132019
172Luksemburg254,12019
173Barbados238,22019
174Malta184,12019
175Dominika1115,32013
176Seszele1111,32019
177Grenada98,02019
178Malediwy91,62019
179Saint Vincent i Grenadyny87,42019
180Andora67,62019
181Antigua i Barbuda66,72013
182Wyspy Marshalla35,72013
183Kiribati21,92019
184Palau14,82013
185San Marino13,22013
186Mikronezja00,22019
187Monako002013
Bułgaria społeczeństwo

Bułgaria społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Bułgarii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Brunei społeczeństwo

Brunei społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Brunei (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Brazylia społeczeństwo

Brazylia społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Brazylii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Benin społeczeństwo

Benin społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Beninu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).