Szkolenia żeglarskie, kursy żeglarskie

Mazury, porady, Rekreacja

szkolenia żeglarskie

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje a wraz z nimi wypoczynek. Duża część osób decyduje się spędzać urlop lub wakacje nad wodą. Planując taki odpoczynek warto wziąć pod uwagę możliwość nauki uprawiania sportów wodnych. Będzie to stanowiło rozwój swoich zainteresowań przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywki podczas urlopu na przykład na Mazurach.

Kursy i szkolenia żeglarskie to świetna okazja do spróbowania czegoś nowego. Przy wykorzystaniu dużej wiedzy i bogatego doświadczenia instruktorów można nabyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie żeglugi a także zdobyć wspaniałe doświadczenie i wspomnienie.

Kurs żeglarski

Skuteczna nauka żeglarstwa umożliwia zdobycie patentu żeglarskiego, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie jachtu określonej wielkości, po oznaczonych wodach. Kurs żeglarski obejmuje naukę teoretyczną oraz praktyczną. Instruktorzy przekazują wiedzę dotyczącą budowy urządzeń pływających, tj. jachtów, żaglówek, ruchu powietrza, sił działających na jacht pływający czy stateczności jachtu, które będą przedmiotem ostatecznego egzaminu na patent żeglarski.

Kurs na patent żeglarza jachtowego obejmuje również część praktyczną, która polega na nauce kierowaniu jachtem w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Kurs żeglarski przygotowuje zarówno do otrzymania pozytywnego wyniku z egzaminu, ale również do bezpiecznego kierowania jachtem,

Co wchodzi w skład szkolenia żeglarskiego

W skład szkolenia żeglarskiego wchodzi przede wszystkim aktywne uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz ciągłą opiekę merytoryczną instruktorów. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z testów przygotowujących do egzaminu patentowego. Kurs żeglarski obejmuje również zagwarantowane ubezpieczenie OC i CASCO jachtu jak również konieczność ubezpieczenia kursanta od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Rodzaje szkoleń żeglarskich

W zależności od dyspozycji czasowej kursanci mogą wybrać kurs żeglarski na żeglarza jachtowego w wymiarze weekendowym, codziennym czy indywidualnym.

Istnieje również możliwość wykupienia kursu żeglarskiego w zakresie doszkalającym, który jest przeznaczony dla osób posiadających podstawowe umiejętności, których celem jest doskonalenie doświadczenia żeglarskiego. Kursanci mogą również skorzystać z kursu uzupełniającego, który to pomaga zdobyć wiedzę praktyczną w zakresie kierowania jachtem kabinowym.

Kurs na sternika morskiego

Kurs na sternika morskiego jest doskonałym pomysłem dla osób, które nigdy dotychczas nie miały dużego doświadczenia z żeglowaniem, ponieważ jest to jeden z podstawowych kursów. Jego celem jest nauczenie kursanta prowadzenia jachtu, do 18 m długości, po morzu.

Celem rozpoczęcia kursu należy posiadać już patent żeglarski. Kurs na sternika morskiego obejmuje określoną liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowujących do zdania egzaminu jak i bezpiecznego kierowania jachtem.

Kurs na kapitana jachtowego

Kurs na kapitana jachtowego to jedne z najbardziej zaawansowanych szkoleń, ponieważ wymaga od kursanta posiadania wszystkich umiejętności wymaganych do kierowania jachtem.

Wobec tego osoba rozpoczynająca kurs kapitana jachtowego powinna znać budowę i obsługę jachtu, obowiązujące przepisy, posiadać umiejętność skutecznego i bezpiecznego nawigowania oraz umiejętność wykonywania manewrów w przypadku sytuacji kryzysowych.

Kapitan jachtowy jest osobą odpowiadającą za wszystkie osoby na pokładzie oraz za bezpieczne dopłynięcie do brzegu, zatem uzyskana podczas kursu wiedza musi być precyzyjna i głęboka. Kurs na kapitana jachtowego pozwala na udoskonalenie posiadanych umiejętności oraz uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu. Więcej znajdziesz tutaj.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.