Turcja – wakacje z prawdziwego zdarzenia, na które Cię stać

artykuły, podróż - porady, Rekreacja, Turcja

Turcja balony

Powoli zbliżają się wakacje, warto więc już teraz pomyśleć o tym, gdzie zamierzamy spędzić w tym roku nasz wolny czas. Z pewnością jednym z najciekawszych krajów, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypraw, jest Turcja. To państwo położone częściowo w Europie, a głównie w Azji przyciąga nas do siebie bogatą historią, pięknymi zabytkami, a także słoneczną pogodą, która to jest zjawiskiem na wagę złota, dla ludzi z naszej części Europy. Opady deszczu są tu raczej umiarkowane, a Turcja może się poszczycić dużą ilością słonecznych dni. W lecie panują tu prawdziwe upały, co może być gratką dla tych z nas, którzy lubią się opalać na plaży albo uprawiać sporty wodne. Turcja sprzyja także innym aktywnościom, a ponieważ leży dość blisko Polski, to możemy się tam znaleźć dosłownie w kilka godzin. Warto więc skorzystać z obszernych zasobów internetowych i przyjrzeć się temu krajowi z bliska, bo być może spędzimy tam nasze kolejne wakacje.

Flaga Turcji

Turcja – pogoda dla wszystkich!

Planując jakikolwiek wyjazd turystyczny, zwłaszcza taki do odległych zakątków naszego globu, warto znaleźć odpowiednie źródło danych, w którym bez trudu znajdziemy informacje, np. jaka pogoda długoterminowa będzie tam panować, np. za pół roku. Oczywiście prognoza długoterminowa jest obarczona pewnym ryzykiem błędu, ale ponieważ obecnie mamy dostęp do danych z wielu lat, to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy przypuszczać, że aktualna pogoda w Turcji nie będzie szczególnie odbiegać od obecnych warunków. Dobrym miejscem, w którym znajdziemy całą masę przydatnych informacji będzie witryna, mieszcząca się pod adresem: https://turystycznyninja.pl/turcja-pogoda-zobacz-kiedy-najlepiej-jechac-do-turcji/. Korzystanie z tego serwisu, ustawienia zaawansowane pomogą nam zyskać dostęp do naprawdę interesujących faktów, które trzeba wziąć pod uwagę, planując wyprawę do Turcji. Sprawdzimy tu np. jaka temperatura panuje w Turcji w miesiącach letnich, a czego się spodziewać w Ankarze zimą.

Turcja plaża

Łatwo przewidywalna pogoda długoterminowa – warto poznać Turcję bliżej

Temperatura oraz jakość powietrza mają wielki wpływ na wypoczynek w każdym miejscu na Ziemi. W Turcji najlepiej pojawić się począwszy od kwietnia do października. Dla tych dla których kluczową sprawą jest wysoka temperatura oraz pełne słońce, najlepszym pomysłem będzie wyjazd na przestrzeni od maja do września. Do Państwa dyspozycji będzie wówczas piękna, słoneczna pogoda – średnia temperatura wyniesie wówczas od dwudziestu trzech do trzydziestu trzech stopni Celsjusza za dnia, a w nocy nie będzie ona spadać poniżej 19 stopni. Dla tych, którzy wolą zdecydowanie niższe temperatury, odpowiedniejsze będą miesiące od listopada do końca marca. Wtedy będzie można bez kłopotu zwiedzać zabytki, miasta, itp., ale należy pamiętać, że temperatura za dnia nie przekroczy raczej siedemnastu stopni, a w styczniu i lutym będzie oscylowała w granicach trzynastu stopni Celsjusza. Takie temperatury nie będą jednak sprzyjały kąpielom w morzu, ale na pewno nie będą przeszkodą w korzystaniu z basenów w hotelach, itp. Poszukując różnych atrakcji wakacyjnych w Internecie pamiętaj, że Twoje adresy IP nie są anonimowe, a ostrożne udostępnianie danych wrażliwych powinno być Twoim oczkiem w głowie.

Turcja

Kraj do którego trzeba wrócić

Silne opady, mocne słońce, czy też gwałtowny wiatr, którego prędkość jest mierzona w km/h, itp., mogą nam zawsze pokrzyżować plany wycieczkowe. Zwłaszcza w obcych krajach warto więc sprawdzać dokładnie prognozy pogodowe. Przeglądając zapowiedzi pogodowe w Internecie, pamiętaj że np. w górach pogoda może ulec gwałtownej zmianie. Odwiedzając, np. malownicze położone jezioro Van, które leży na wysokości prawie 2000 m.n.p.m. możemy liczyć się z tym, że dojdzie do konieczności skorzystania z cieplejszych ubrań. Takich problemów nie będzie z pewnością w Stambule albo Izmirze, co nie oznacza z kolei, że nie warto tam zadbać o naszą głowę, zwłaszcza w upalne, letnie miesiące. Zbytnia brawura, lekceważenie statystyk pogodowych, korzystanie z produktów ochronnych niedopasowanych do pory roku, itp., może przynieść wiele szkód różnego typu. Przed wyjazdem warto więc zabezpieczyć się w dobrej jakości ubezpieczenie turystyczne, które pomoże nam w rozwiązaniu potencjalnych problemów ze zdrowiem i in. Pamiętajmy także, że czym innym jest wiatr w górach, a czym innym wiatr nad morzem, także temperatury rzędu 13 C czy 5 C są inaczej odczuwalne w różnych warunkach geograficznych. W Turcji będziemy raczej zmuszeni do śledzenia wysokich temperatur, które mogą być równie niebezpieczne dla zdrowia, w przypadku kłopotów z sercem lub nadciśnieniem, itp. Od dobrej identyfikacji warunków pogodowych, opartej o solidne serwisy internetowe, będzie zależeć więc to, czy unikniemy udaru, o który najłatwiej jest się otrzeć podczas długiego pobytu na plaży. Od skuteczności dopasowywania się do pogody, będzie zależeć to czy wakacje upłyną nam pod dobrą gwiazdą. Podczas wyjazdu warto też przyłożyć się do bezpieczeństwa tych osób, które nie są w stanie same o siebie zadbać, czyli dzieci oraz ludzi starszych, a wówczas wczasy w Turcji na pewno będą strzałem w dziesiątkę. 

Wylot z Modlina? Jaki parking wybrać

Wylot z Modlina? Jaki parking wybrać

Modlin także jest idealnym miejscem do poszukania tam miejsca parkingowego, jeśli już wkrótce planujesz wylot do innego kraju. Tych na szczęście nie brakuje, więc nie musisz się tym martwić.

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?

Wczasy w towarzystwie natury – te kierunki musisz poznać!

Wczasy w towarzystwie natury – te kierunki musisz poznać!

Miejski zgiełk, nadmiar obowiązków, życie w pędzie i z zegarkiem w dłoni. Każdego dnia narażeni jesteśmy na stres, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na urlop – np. w towarzystwie piaszczystych plaż i krystalicznie czystych wód. Z myślą o nadchodzących wakacjach i zbliżających się ciepłych miesiącach, przygotowaliśmy inspiracje na spokojne, urokliwe i egzotyczne wczasy.

Pobyt w SPA – przyjemność w wielu odsłonach

Pobyt w SPA – przyjemność w wielu odsłonach

Już w starożytnej Grecji ludzie doskonale znali prozdrowotne właściwości gorących źródeł. Przez wieki udoskonalano przeprowadzane zabiegi, które zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Obecnie na świecie taka forma oddziaływań znana jest pod nazwą SPA – od belgijskiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do działań leczniczych, uzdrowiskowych i pielęgnacyjnych. Przyjęło się, że są to miejsca głównie na krótkie wypady dla spragnionych odpoczynku pań. Czy aby na pewno? Poznajcie 5 pomysłów jak można wykorzystać pobyt w SPA!