Warner Bros Studio w Londynie – magiczny świat Harry’ego Potter’a

nieznane miejsca na świecie, Wielka Brytania

Harry Potter grafika
Warner Bros Studio w Londynie to nie lada gratka dla wszystkich fanów przygód Harry’ego Pottera. To właśnie tam przez 10 lat kręcono wszystkie sceny do sagi o tym czarodzieju. I chociaż Studio otwarto już w 2012 roku, a ostatnią część Harry’ego nakręcono ponad 8 lat temu, nadal nie brakuje osób, które chcą poznać ten tajemniczy świat.

Każdego roku Warner Bros Studio w Anglii odwiedzają miliony turystów, niektórzy docierają tam z odległych zakątków świata. Trzeba przyznać, że w czasach, w których do Londynu możemy dostać się tanimi liniach lotniczymi i to w około 2 godziny, wycieczka do czarodziejskiej krainy wydaje się doskonałym pomysłem.

Na zwiedzanie planów zdjęciowych wszystkich części Harry’ego trzeba poświęcić cały dzień. Ulica Pokątna, Zakazany las, sale Hogwartu, dworzec kolejowy z peronem 9 3/4 to tylko niektóre z atrakcji. Obejrzeć można wszelkie rekwizyty, a nawet zrobić własną sesję zdjęciową, na przykład latając na miotle nad zamkiem czy zwiedzając Londyn. Na koniec fani czarodzieja mogą zaopatrzyć się w sklepie z gadżetami w wybrane pamiątki. Dostępna jest różdżka Harrego Pottera, ale też słodycze Harrego Pottera na licencji. Największą popularnością cieszą się oczywiście fasolki wszystkich smaków oraz czekoladowe żaby. Ciekawostką jest to, że dokładnie te same słodycze można zamawiać w polskim sklepie i to bez wychodzenia z domu, na idealneupominki.pl.

Wracając do Warner Bros Studio, rzeczywiście w każdym zakamarku czuć tam magię i tajemniczość. To świetna przygoda dla małych i dużych, tych, którzy kochają Harry’ego, ale również takich, którzy są po prostu zafascynowani sztuką filmową i innowacjami technologicznymi.

Wszyscy, którzy chcieliby wyruszyć w podróż śladami najsłynniejszego na całym świecie czarodzieja, muszą nastawić się jednak na spore wydatki. Osoba dorosła musi nabyć bilet w cenie 47 funtów, dzieci do 15 roku życia płacą 38 funtów. Dostępne są też bilety rodzinne w cenie 150 funtów. Wszelkie gadżety nawiązujące do sagi oraz niektóre atrakcje, takie jak mini sesje zdjęciowe są dodatkowo płatne. Na terenie Warner Bros Studio można spędzić cały dzień, nie ma ograniczeń czasowych. Z całą pewnością warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

materiał zewnętrzny

Leicester ciekawostki

Leicester ciekawostki

Leicester jest jednym z najstarszych miast w Anglii, sięgającym czasów rzymskich, około roku 50 n.e. W 2012 roku, pod parkingiem w Leicester, odnaleziono szczątki króla Ryszarda III.

Southampton ciekawostki

Southampton ciekawostki

Miasto Southampton zostało założone w czasach rzymskich około 70 roku n.e. jako ważny port handlowy i rybacki. Z Southampton w 1912 roku wypłynął Titanic, najsłynniejszy statek pasażerski w historii.

Bradford ciekawostki

Bradford ciekawostki

Bradford to miasto w Wielkiej Brytanii znajdujące się w hrabstwie ceremonialnym i metropolitalnym West Yorkshire. W 1897 roku Bradford otrzymało prawa miejskie.

Sheffield ciekawostki

Sheffield ciekawostki

Sheffield jest to dziewiąte największe miasto w Anglii. Znajduje się w północnej części kraju w hrabstwie metropolitalnym South Yorkshire. Najstarsze pisemne wzmianki o mieście pochodzą z 1086 roku.