Własny jacht jako źródło dodatkowego dochodu — czy to dobra inwestycja?

biznes, porady, Rekreacja

jacht

Własny jacht jest inwestycją, na którą coraz częściej decydują się Polacy. Wiele osób kupuje jacht nie tylko po to, aby ciekawie spędzić czas, ale także z myślą o dodatkowym zarobku. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury artykułu!

Na czym polega ownership?

Ideą projektu ownership jest zakup jachtu, który jest dobrze wyposażony po to, by odpłatnie przekazać go firmie czarterowej. Jakie są korzyści wzięcia udziału w ownershipie? Co miesiąc uzyskuje się gwarantowany zwrot, firma czarterowa zajmuje się obsługą jednostki, a także kosztami.

Dodatkowo nie trzeba martwić się przygotowaniem jachtu do sezonu czy transportem do docelowego portu. O doskonały stan jachtu dba profesjonalny operator, dzięki któremu jednostka na koniec sezonu będzie jakościowo w bardzo dobrym stanie. A jak można kupić jacht, by wykorzystywać go w ownershipie? Można go kupić za gotówkę, na kredyt bądź wziąć w leasing.

Jacht lepszy od lokaty

Własny jacht jest bardzo dobrym źródłem dodatkowego dochodu. Warto jednak poznać dokładnie rynek, by móc działać zgodnie z jego specyfiką. Można próbować działać na własną rękę bądź skonsultować się z doradcą, dzięki któremu proces ten będzie znacznie ułatwiony.

Masz już jacht i szukasz gotowych rozwiązań np. dotyczących pasujących żagli? Jesteś ciekawy jak zamówić żagle do jachtu na wymiar? Na stronie https://sailservice.pl/zaglownia/ możesz wybrać typ jachtu i zamówić pasujące żagle.

Dlaczego jacht jest doskonałą inwestycją?

Zakup jachtu jest doskonałą inwestycją z co najmniej kilku aspektów. Po pierwsze jachty bardzo długo trzymają atrakcyjną cenę, w szczególności modele z wyposażeniem z górnej półki i te, które pochodzą od renomowanych producentów. Jak długo jacht traktowany jest jako nowy? Powszechnie przyjmuje się, że do 4-5 lat od daty produkcji, jacht traktuje się jak nowy, a po tym czasie można go wykupić nawet za około 50% początkowej wartości. Nie zapominajmy, że w tym czasie jacht cały czas może na siebie zarabiać.

Leasing czy kredyt na jacht?

Zdecydowanie korzystniejszą opcją finansowania zakupu jachtu jest możliwość leasingu, finansowego bądź operacyjnego. Ta forma finansowania jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularna. Uzyskanie leasingu nie jest skomplikowane i nie jest zależne od tego, czy jacht będzie wykorzystywany jedynie do celów prywatnych lub też do zarobkowych. A jeśli odda się jacht do zarządzania specjalistycznej czarterowej firmie, wówczas wypracowuje on realne przychody, dzięki którym spłacanie rat leasingowych jest dużo prostsze.

Popyt na jachty

Aktualnie rynek przeżywa najprawdziwszy boom na jachty. Wiąże się to z faktem, iż nie trzeba mieć ogromnego majątku, by móc sobie na niego pozwolić. Polacy coraz częściej interesują się zakupem własnej łodzi, a nie jedynie czarterem na wakacje, tak by móc się nią nacieszyć, a przy okazji i zarobić, traktując jako korzystną inwestycję. Zyski z tego typu przedsięwzięcia są duże i już w pierwszym roku czarterowania własnego jachtu można uzyskać spory zwrot z inwestycji, a jak pokazują prognozy, nic nie wskazuje na to, by trend ten imał się odwrócić.

materiał zewnętrzny

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.