Własny jacht jako źródło dodatkowego dochodu — czy to dobra inwestycja?

biznes, porady, Rekreacja

jacht

Własny jacht jest inwestycją, na którą coraz częściej decydują się Polacy. Wiele osób kupuje jacht nie tylko po to, aby ciekawie spędzić czas, ale także z myślą o dodatkowym zarobku. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury artykułu!

Na czym polega ownership?

Ideą projektu ownership jest zakup jachtu, który jest dobrze wyposażony po to, by odpłatnie przekazać go firmie czarterowej. Jakie są korzyści wzięcia udziału w ownershipie? Co miesiąc uzyskuje się gwarantowany zwrot, firma czarterowa zajmuje się obsługą jednostki, a także kosztami.

Dodatkowo nie trzeba martwić się przygotowaniem jachtu do sezonu czy transportem do docelowego portu. O doskonały stan jachtu dba profesjonalny operator, dzięki któremu jednostka na koniec sezonu będzie jakościowo w bardzo dobrym stanie. A jak można kupić jacht, by wykorzystywać go w ownershipie? Można go kupić za gotówkę, na kredyt bądź wziąć w leasing.

Jacht lepszy od lokaty

Własny jacht jest bardzo dobrym źródłem dodatkowego dochodu. Warto jednak poznać dokładnie rynek, by móc działać zgodnie z jego specyfiką. Można próbować działać na własną rękę bądź skonsultować się z doradcą, dzięki któremu proces ten będzie znacznie ułatwiony.

Masz już jacht i szukasz gotowych rozwiązań np. dotyczących pasujących żagli? Jesteś ciekawy jak zamówić żagle do jachtu na wymiar? Na stronie https://sailservice.pl/zaglownia/ możesz wybrać typ jachtu i zamówić pasujące żagle.

Dlaczego jacht jest doskonałą inwestycją?

Zakup jachtu jest doskonałą inwestycją z co najmniej kilku aspektów. Po pierwsze jachty bardzo długo trzymają atrakcyjną cenę, w szczególności modele z wyposażeniem z górnej półki i te, które pochodzą od renomowanych producentów. Jak długo jacht traktowany jest jako nowy? Powszechnie przyjmuje się, że do 4-5 lat od daty produkcji, jacht traktuje się jak nowy, a po tym czasie można go wykupić nawet za około 50% początkowej wartości. Nie zapominajmy, że w tym czasie jacht cały czas może na siebie zarabiać.

Leasing czy kredyt na jacht?

Zdecydowanie korzystniejszą opcją finansowania zakupu jachtu jest możliwość leasingu, finansowego bądź operacyjnego. Ta forma finansowania jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularna. Uzyskanie leasingu nie jest skomplikowane i nie jest zależne od tego, czy jacht będzie wykorzystywany jedynie do celów prywatnych lub też do zarobkowych. A jeśli odda się jacht do zarządzania specjalistycznej czarterowej firmie, wówczas wypracowuje on realne przychody, dzięki którym spłacanie rat leasingowych jest dużo prostsze.

Popyt na jachty

Aktualnie rynek przeżywa najprawdziwszy boom na jachty. Wiąże się to z faktem, iż nie trzeba mieć ogromnego majątku, by móc sobie na niego pozwolić. Polacy coraz częściej interesują się zakupem własnej łodzi, a nie jedynie czarterem na wakacje, tak by móc się nią nacieszyć, a przy okazji i zarobić, traktując jako korzystną inwestycję. Zyski z tego typu przedsięwzięcia są duże i już w pierwszym roku czarterowania własnego jachtu można uzyskać spory zwrot z inwestycji, a jak pokazują prognozy, nic nie wskazuje na to, by trend ten imał się odwrócić.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.