Zimna woda w Bałtyku? Zainwestuj w piankę!

polskie morze, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

surfing

Pewnie każdy z nas zna to uczucie, gdy wchodzisz do Bałtyku, i od przeszywającego zimna, niemal od razu musisz wyjść z wody. Jest wiele dyscyplin wodnych, które można uprawiać w morzu, między innymi windsurfing, surfing, nurkowanie czy pływanie. Niska temperatura morza jednak potrafi skutecznie zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek aktywności. Z tego też powodu powstały pianki neoprenowe.

Kiedy warto kupić piankę?

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, jeśli chociaż raz w roku uprawiasz jakąś aktywność wodną, warto zainwestować w specjalną odzież.
Piankowe kombinezony chronią przed wychłodzeniem organizmu. Oprócz tego nie jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych.
Dzięki kombinezonom piankowym, uzyskujemy również większą wyporność, co będzie się przekładać na wydajniejszą naukę pływania.

Jak wybrać odpowiedni kombinezon piankowy?

Można wyróżnić kilka rodzajów kombinezonów:

– suchy: nie przepuszcza wody, jest przeznaczony dla osób, które regularnie nurkują oraz uprawiają ekstremalne sporty wodne

– mokry: chroni przed wychłodzeniem, słońcem i wiatrem, używany gdy temperatura przekracza 20 stopni

– półmokry: charakteryzuje się lepszą izolacją niż kombinezon mokry, dlatego można go używać już w temperaturze od 10 do 20 stopni

Podstawowym wyznacznikiem tego, jaki rodzaj pianki wybierzemy, będzie temperatura oraz rodzaj aktywności, jaki uprawiamy. Latem, gdy temperatura jest wysoka, dla większości osób wystarczającym wyborem będzie pianka mokra. Możemy zdecydować się na kombinezon pokrywający całe ciało, bądź tylko korpus. Długi kombinezon idealnie sprawdzi się w bardziej pochmurne dni.

piankowy kombinezon

Pianka półmokra będzie doskonałym wyborem, gdy wybierasz uprawianie sportów wodnych wiosną bądź jesienią. Ze względu jednak na wyższą cenę, najczęściej wybierana jest przez osoby bardziej zaawansowane.
Jeśli natomiast uprawiasz bardziej wymagające dyscypliny sportowe, nurkujesz, warto zainwestować w kombinezon suchy.

Wybierając jednak naszą pierwszą piankę, warto zaopatrzyć się w kombinezon mokry. Jest to najtańsza opcja, która pozwoli nam sprawdzić, jak czujemy się w takiej odzieży i dla większości z nas będzie zupełnie wystarczająca. Wraz ze wzrostem naszej aktywności w uprawianiu sportów wodnych, warto rozważyć później inwestycję w bardziej zaawansowany kombinezon. Jeśli szukasz pianki dla siebie, bardzo duży wybór znajduje się tutaj: https://easy-surfshop.pl/do/cat/pianki/PIANKI. Przy wyborze kombinezonu kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Im bardziej przylegająca pianka, tym lepiej. Powinna być jak nasza druga skóra, nie powodując przy tym żadnych ograniczeń ruchowych.

Po czym poznać, że pianka jest dobrej jakości?

Kombinezon wykonany z dobrego neoprenu będzie charakteryzował się wytrzymałością oraz elastycznością. Nie przepuszcza dużej ilości wody i dobrze izoluje. Taka pianka powinna też być dobrze spasowana do naszego ciała.

Podsumowując, inwestycja w kombinezon piankowy przekłada się przede wszystkim na nasz komfort podczas uprawiania sportów wodnych. Jest odzieżą idealną stworzoną dla miłośników dyscyplin wodnych. Dzięki piankom, unikniemy poparzeń słonecznych. Już nigdy więcej niska temperatura w morzu nie będzie nam straszna i nie pokrzyżuje planów wakacyjnych. Będzie to także świetny wybór dla osób, które dopiero uczą się pływać. Pianki są dostępne w krojach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nasze dzieci również możemy zaopatrzyć w taki kombinezon. Przez to, że wybór jest tak ogromny, każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.

materiał zewnętrzny

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski to czas pełen emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, odpowiednie przygotowanie do sezonu jest ważne, aby czerpać z niego maksymalną radość i unikać niepotrzebnych kontuzji. W tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spędzić czas na stoku.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo