Zimna woda w Bałtyku? Zainwestuj w piankę!

polskie morze, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

surfing

Pewnie każdy z nas zna to uczucie, gdy wchodzisz do Bałtyku, i od przeszywającego zimna, niemal od razu musisz wyjść z wody. Jest wiele dyscyplin wodnych, które można uprawiać w morzu, między innymi windsurfing, surfing, nurkowanie czy pływanie. Niska temperatura morza jednak potrafi skutecznie zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek aktywności. Z tego też powodu powstały pianki neoprenowe.

Kiedy warto kupić piankę?

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, jeśli chociaż raz w roku uprawiasz jakąś aktywność wodną, warto zainwestować w specjalną odzież.
Piankowe kombinezony chronią przed wychłodzeniem organizmu. Oprócz tego nie jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych.
Dzięki kombinezonom piankowym, uzyskujemy również większą wyporność, co będzie się przekładać na wydajniejszą naukę pływania.

Jak wybrać odpowiedni kombinezon piankowy?

Można wyróżnić kilka rodzajów kombinezonów:

– suchy: nie przepuszcza wody, jest przeznaczony dla osób, które regularnie nurkują oraz uprawiają ekstremalne sporty wodne

– mokry: chroni przed wychłodzeniem, słońcem i wiatrem, używany gdy temperatura przekracza 20 stopni

– półmokry: charakteryzuje się lepszą izolacją niż kombinezon mokry, dlatego można go używać już w temperaturze od 10 do 20 stopni

Podstawowym wyznacznikiem tego, jaki rodzaj pianki wybierzemy, będzie temperatura oraz rodzaj aktywności, jaki uprawiamy. Latem, gdy temperatura jest wysoka, dla większości osób wystarczającym wyborem będzie pianka mokra. Możemy zdecydować się na kombinezon pokrywający całe ciało, bądź tylko korpus. Długi kombinezon idealnie sprawdzi się w bardziej pochmurne dni.

piankowy kombinezon

Pianka półmokra będzie doskonałym wyborem, gdy wybierasz uprawianie sportów wodnych wiosną bądź jesienią. Ze względu jednak na wyższą cenę, najczęściej wybierana jest przez osoby bardziej zaawansowane.
Jeśli natomiast uprawiasz bardziej wymagające dyscypliny sportowe, nurkujesz, warto zainwestować w kombinezon suchy.

Wybierając jednak naszą pierwszą piankę, warto zaopatrzyć się w kombinezon mokry. Jest to najtańsza opcja, która pozwoli nam sprawdzić, jak czujemy się w takiej odzieży i dla większości z nas będzie zupełnie wystarczająca. Wraz ze wzrostem naszej aktywności w uprawianiu sportów wodnych, warto rozważyć później inwestycję w bardziej zaawansowany kombinezon. Jeśli szukasz pianki dla siebie, bardzo duży wybór znajduje się tutaj: https://easy-surfshop.pl/do/cat/pianki/PIANKI. Przy wyborze kombinezonu kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Im bardziej przylegająca pianka, tym lepiej. Powinna być jak nasza druga skóra, nie powodując przy tym żadnych ograniczeń ruchowych.

Po czym poznać, że pianka jest dobrej jakości?

Kombinezon wykonany z dobrego neoprenu będzie charakteryzował się wytrzymałością oraz elastycznością. Nie przepuszcza dużej ilości wody i dobrze izoluje. Taka pianka powinna też być dobrze spasowana do naszego ciała.

Podsumowując, inwestycja w kombinezon piankowy przekłada się przede wszystkim na nasz komfort podczas uprawiania sportów wodnych. Jest odzieżą idealną stworzoną dla miłośników dyscyplin wodnych. Dzięki piankom, unikniemy poparzeń słonecznych. Już nigdy więcej niska temperatura w morzu nie będzie nam straszna i nie pokrzyżuje planów wakacyjnych. Będzie to także świetny wybór dla osób, które dopiero uczą się pływać. Pianki są dostępne w krojach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nasze dzieci również możemy zaopatrzyć w taki kombinezon. Przez to, że wybór jest tak ogromny, każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Gniazdka i przyłącza elektryczne to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Dlatego musisz zadbać o dobre ich rozmieszczenie, a dzięki temu z pewnością budynek stanie się w pełni funkcjonalny. Przy wyborze gniazdek kieruj się również kilkoma kluczowymi zasadami, a wtedy będziesz zadowolony z ich sposobu działania czy wyglądu.

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Zastanawiasz się nad wynajęciem hali namiotowej? W takim razie w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, do jakiego zastosowania jest ona przystosowana. Dzięki temu znacznie przyspieszysz swoje poszukiwania. Zapewne w swojej okolicy znajdziesz różne hale namiotowe wynajem ich wymaga jednak zwrócenia uwagi na jeszcze wiele innych bardzo ważnych aspektów.

Komfortowe apartamenty nad morzem idealne dla rodzin z dziećmi

Komfortowe apartamenty nad morzem idealne dla rodzin z dziećmi

Apartament Grzybowo Grzybowo to niewielka miejscowość, gdzie z pewnością odpoczniesz od miejskiego zgiełku. Szeroka, piaszczysta plaża zachęca do korzystania z atrakcji nad morzem, a pobliskie ścieżki rowerowe do aktywnego spędzenia czasu w okolicy. Grzybowo znajduje...

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Chętnie korzystasz z nowoczesnych rozwiązań w domu, biurze lub innym miejscu, gdzie spędzasz sporo czasu? W takim razie na pewno spodobają Ci się dystrybutory do wody. W końcu zapewniają stały dostęp do naprawdę smacznej i czystej wody. Dzięki temu możesz z łatwością zadbać o swoje zdrowie, wysoki poziom koncentracji oraz dobre samopoczucie. Poznaj pozostałe korzyści, jakie zapewnia to urządzenie.