10 ciekawych miejsc w Brazylii, które warto zobaczyć

Brazylia, ciekawe miejsca, TOP 10

1. Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro


Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro grafika

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro to pomnik Jezusa Chrystusa na szczycie góry Corcovado w Rio de Janeiro. Jest jednym z siedmiu nowych cudów świata, symbolem Rio i całego narodu brazylijskiego.


2. Jaskinia Niebieskiego Jeziora


Jaskinia Niebieskiego Jeziora grafika

fot. Angiecarla / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Jaskinia Niebieskiego Jeziora jest niezwykłej urody pomnikiem przyrody. Pod wpływem światła słonecznego nabiera pięknego, błękitnego koloru.


3. Copacabana


Copacabana grafika

Copacabana jest to dzielnica Rio de Janeiro, znana ze swojej plaży. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w Brazylii.


4. Wodospad Iguazú


Wodospad Iguazú grafika

Wodospad Iguazú to największy na świecie wodospad, znajdujący się na granicy Argentyny i Brazylii, na rzece Iguaçu.


5. Ouro Preto


Ouro Preto grafika

Ouro Preto to wyjątkowe brazylijskie miasto z charakterystyczną barokową architekturą kolonialną.


6. Pedra Furada


Pedra Furada grafika

Pedra Furada to jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych w Brazylii. Znajduje się w nim ponad 1150 malowideł naskalnych sprzed około 12 000 lat.


7. Park Narodowy Chapada Diamantina


Park Narodowy Chapada Diamantina grafika

Park Narodowy Chapada Diamantina to niezwykle urokliwe miejsce przyciągające miłośników natury z całego świata. Góry, doliny, jeziora, rzeki, wodospady, jaskinie… Istny raj dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, podziwiając widoki.


8. Park Narodowy Chapada dos Veadeiros


Park Narodowy Chapada dos Veadeiros grafika

Park Narodowy Chapada dos Veadeiros to ciekawe miejsce, w którym zobaczymy jedne z najstarszych formacji skalnych na świecie, malownicze kaniony, doliny oraz wodospady.


9. Pantanal


Pantanal grafika

Pantanal jest to równina aluwialna w Ameryce Południowej będąca największym na świecie podmokłym obszarem tropikalnym.


10. Park Narodowy Lençóis Maranhenses


Park Narodowy Lençóis Maranhenses grafika

Park Narodowy Lençóis Maranhenses to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Brazylii. Zobaczymy w nim niesamowity krajobraz utworzony ze śnieżnobiałych wydm, otoczonych błekitną wodą deszczową.


Austria – TOP 10

Austria – TOP 10

10 najwyższych szczytów w Austrii, najdłuższe rzeki, największe miasta, jeziora, najbogatsi ludzie, odległości między stolicami. Austria – zbiór informacji


Więcej wpisów z serii TOP 10 znajdziecie na naszej nowej stronie: poznajcie.pl


Największe centra hazardu na świecie

Największe centra hazardu na świecie

Hazard nie jest zakazany we wszystkich krajach, a w niektórych kasyna przynoszą ogromne dochody. Oczywiście, aby spróbować szczęścia nie ma potrzeby, aby przejść do Los Vegas, przestrzeń online oferuje wiele platform internetowych, ale przed wyborem platformy zaleca się sprawdzić ich licencjonowanie.

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Kamery GoPro zrewolucjonizowały sposób pokazywania sportów akcji i dynamicznych scen. Dzięki nim można zabrać ze sobą widzów w podróż, a także pokazać im zachwycające widoki wprost ze szlaku czy nawet podwodne przygody. Sprawdź poniższy przegląd kamer sportowych GoPro, aby wybrać najlepszy model dla siebie!

Najgorsze filmy 2021 roku

Najgorsze filmy 2021 roku

Kiedy wybieramy dla siebie gry, w tym darmowa kasa na start, to zazwyczaj wiemy, że mamy do czynienia z czymś dobrym i polecanym. Niestety zdarza się tak, że trafiamy czasem na filmy, o których najchętniej chcielibyśmy zapomnieć, zaraz po seansie. W 2021 roku było trochę takich produkcji, które zaliczyć możemy do najgorszych. Oto nasza lista.

Gry na Switcha

Gry na Switcha

Wolne chwile można spędzić choćby z ulubioną konsolą. Dla wielu osób jest to Nintendo Switch. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie ciekawe gry pojawią się na tej platformie w styczniu 2022 roku.

Najlepsze filmy o dinozaurach

Najlepsze filmy o dinozaurach

Zimowe wieczory nie zachęcają zbytnio do aktywności. Wiele osób wolałoby najchętniej spędzić czas pod kocem, oglądając filmy, odwiedzając na telefonie kasyno bezdepozytu. Właśnie taki czas jest dobry do tego, aby postawić na ciekawy film. Mamy zatem propozycję – dinozaury! Powstało wiele ciekawych produkcji, w których dinozaury stanowią główny lub poboczny temat. Oto zatem nasza lista najlepszych tytułów.

10 najcenniejszych marek na świecie

10 najcenniejszych marek na świecie

10. Mastercard (szacowana wartość: $112 876 000 000)
9. McDonald’s (szacowana wartość: $154 921 000 000)
8. Visa Inc. (szacowana wartość: $191 285 000 000)

10 najwyższych ratuszy

10 najwyższych ratuszy

10. Stary Ratusz w Toronto (wysokość: 104 m)
9. Ratusz w Kopenhadze (wysokość: 105,5 m)
8. Ratusz w Sztokholmie (wysokość: 106 m)