10 ciekawych miejsc w Chile, które warto zobaczyć

Chile, ciekawe miejsca, TOP 10

W Chile jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Arica


Arica grafika

fot. Eduardo Banderas G. / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Arica to miasto położone w północnym Chile. Leży wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Z powodu wspaniałych ogrodów i zachwycających widoków, miasteczko słynie jako „miasto wiecznej wiosny”.


2. Chuquicamata


Chuquicamata grafika

fot. Diego Delso / wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)

Chuquicamata jest to druga największa kopalnia odkrywkowa na świecie – niesamowite miejsce, które warto odwiedzić.


3. Wyspa Wielkanocna


Wyspa Wielkanocna grafika

Wyspa Wielkanocna jest jedną z najbardziej odizolowanych od świata wysp. Znana jest głównie dzięki niesamowitym kamiennym posągom Moai.


4. Dolina Elqui


Dolina Elqui grafika

Dolina Elqui to jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w Chile.


5. Park Narodowy Lauca


Park Narodowy Lauca grafika

fot. Luca Galuzzi / wikipedia.org (CC BY-SA 2.5)

Park Narodowy Lauca to wyjątkowe miejsce, w którym znajdują się ośnieżone wulkany, jeziora, mokradła. Idealne dla osób chcących obcować z dziką przyrodą.


6. San Pedro de Atacama


San Pedro de Atacama grafika

San Pedro de Atacama to miasto będące bramą do najbardziej suchej, piaszczystej pustyni na świecie.


7. Marmurowe Jaskinie


Marmurowe Jaskinie grafika

Marmurowe Jaskinie to najpiękniejsza na świecie sieć jaskiń, powstałych z czystego marmuru, formowana przez ponad 6000 lat.


8. Torres Del Paine


Torres Del Paine grafika

Torres Del Paine to masyw z trzema charakterystycznymi wieżami skalnymi, wznoszącymi się nad dolinami, lodowcami i jeziorami, otoczonymi bujną roślinnością.


9. Valparaíso


Valparaíso grafika

Valparaiso to miasto portowe nazywane „klejnotem Pacyfiku”. Znane jest z kolorowych domów wybudowanych na stromych zboczach i wszechobecnej sztuki ulicznej.


10. Wulkan Villarrica


Wulkan Villarrica grafika

Wulkan Villarrica to duży, pokryty przez lodowce stratowulkan. Jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Chile.Więcej wpisów z serii TOP 10 znajdziecie na naszej nowej stronie: poznajcie.pl


Największe centra hazardu na świecie

Największe centra hazardu na świecie

Hazard nie jest zakazany we wszystkich krajach, a w niektórych kasyna przynoszą ogromne dochody. Oczywiście, aby spróbować szczęścia nie ma potrzeby, aby przejść do Los Vegas, przestrzeń online oferuje wiele platform internetowych, ale przed wyborem platformy zaleca się sprawdzić ich licencjonowanie.

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Kamery GoPro zrewolucjonizowały sposób pokazywania sportów akcji i dynamicznych scen. Dzięki nim można zabrać ze sobą widzów w podróż, a także pokazać im zachwycające widoki wprost ze szlaku czy nawet podwodne przygody. Sprawdź poniższy przegląd kamer sportowych GoPro, aby wybrać najlepszy model dla siebie!

Najgorsze filmy 2021 roku

Najgorsze filmy 2021 roku

Kiedy wybieramy dla siebie gry, w tym darmowa kasa na start, to zazwyczaj wiemy, że mamy do czynienia z czymś dobrym i polecanym. Niestety zdarza się tak, że trafiamy czasem na filmy, o których najchętniej chcielibyśmy zapomnieć, zaraz po seansie. W 2021 roku było trochę takich produkcji, które zaliczyć możemy do najgorszych. Oto nasza lista.

Gry na Switcha

Gry na Switcha

Wolne chwile można spędzić choćby z ulubioną konsolą. Dla wielu osób jest to Nintendo Switch. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie ciekawe gry pojawią się na tej platformie w styczniu 2022 roku.

Najlepsze filmy o dinozaurach

Najlepsze filmy o dinozaurach

Zimowe wieczory nie zachęcają zbytnio do aktywności. Wiele osób wolałoby najchętniej spędzić czas pod kocem, oglądając filmy, odwiedzając na telefonie kasyno bezdepozytu. Właśnie taki czas jest dobry do tego, aby postawić na ciekawy film. Mamy zatem propozycję – dinozaury! Powstało wiele ciekawych produkcji, w których dinozaury stanowią główny lub poboczny temat. Oto zatem nasza lista najlepszych tytułów.

10 najcenniejszych marek na świecie

10 najcenniejszych marek na świecie

10. Mastercard (szacowana wartość: $112 876 000 000)
9. McDonald’s (szacowana wartość: $154 921 000 000)
8. Visa Inc. (szacowana wartość: $191 285 000 000)

10 najwyższych ratuszy

10 najwyższych ratuszy

10. Stary Ratusz w Toronto (wysokość: 104 m)
9. Ratusz w Kopenhadze (wysokość: 105,5 m)
8. Ratusz w Sztokholmie (wysokość: 106 m)