10 ciekawych miejsc w Czechach, które warto zobaczyć

ciekawe miejsca, Czechy

W Czechach jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Zamek Praski


Zamek Praski grafika

Zamek Praski to najważniejszy czeski zamek znajdujący się na skalistym cyplu nad rzeką Wełtawą. Od IX wieku jest siedzibą czeskich książąt, później królów a obecnie prezydenta. Jest to największy zamieszkały zamek na świecie.


2. Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie


Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie grafika

Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie zbudowana została na miejscu XII-wiecznego zamku na szczycie wzgórza Petrov.


3. Zamek Ceský Krumlov


Zamek Ceský Krumlov grafika

Wznoszący się nad miastem Ceský Krumlov zamek jest jednym z najważniejszych zabytków w Europie Środkowej, drugim najczęściej odwiedzanym w Czechach.


4. Park Narodowy Czeska Szwajcaria


Park Narodowy Czeska Szwajcaria grafika

Park Narodowy Czeska Szwajcaria jest jednym z czterech parków narodowych w Czechach. Idealne miejsce do długich spacerów w otoczeniu przepięknych widoków.


5. Zamek Hluboká


Zamek Hluboká grafika

Zamek Hluboká jest to przepiękny, baśniowy zamek wzorowany na Windsorze, będący neogotycką perłą południowych Czech. Często przedstawiany jest jako najpiękniejszy zamek w całym kraju.


6. Most Karola w Pradze


Most Karola w Pradze grafika

Most Karola wybudowany na Wełtawie jest jedną z najsłynniejszych, najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Pradze.


7. Zamek Loket


Zamek Loket grafika

Zamek Loket to piękny, XII wieczny gotycki zamek wybudowany na masywnej skale wznoszącej się nad miejscowością Loket. Jest to jeden z najstarszych i najcenniejszych zamków w Czechach.


8. Zamek Karlsztejn


Zamek Karlsztejn grafika

Zamek Karlsztejn jest jednym z najpiękniejszych, największych i najważniejszych zamków w Czechach.


9. Pałac w Lednicach


Pałac w Lednicach grafika

Pałac w Lednicach jest to neogotycki pałac znajdujący się we wsi Lednice na prawym brzegu rzeki Dyji. Jest to jedno z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-parkowych w Czechach.


10. Kaplica Czaszek


Kaplica Czaszek grafika

fot. Kristina Suchomelová / wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)

Kaplica Czaszek jest to kaplica cmentarna w której znajdują się kości 40-70 tyś. ofiar epidemii dżumy i różnych wojen (od XIV do XVII wieku). Jest to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić będąc w mieście Kutná Hora.


Bawaria – niby Niemcy, ale nie do końca

Bawaria – niby Niemcy, ale nie do końca

Jednym z pierwszych stwierdzeń na temat tytułowej bajkowej krainy, na jakie można napotkać się przy szukaniu informacji, jest stwierdzenie „Bawaria to nie Niemcy”. Czym w takim razie różni się ona od reszty kraju?

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.

Teneryfa – wyspa słynąca z produktów aloesowych

Teneryfa – wyspa słynąca z produktów aloesowych

Teneryfa to niewielka hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc przez Europejczyków do spędzenia zagranicznych wakacji. Piękne plaże, wspaniała pogoda, urzekające widoki i egzotyczna roślinność, wśród której króluje aloes.