10 ciekawych miejsc w Czechach, które warto zobaczyć

ciekawe miejsca, Czechy

W Czechach jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Zamek Praski


Zamek Praski grafika

Zamek Praski to najważniejszy czeski zamek znajdujący się na skalistym cyplu nad rzeką Wełtawą. Od IX wieku jest siedzibą czeskich książąt, później królów a obecnie prezydenta. Jest to największy zamieszkały zamek na świecie.


2. Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie


Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie grafika

Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie zbudowana została na miejscu XII-wiecznego zamku na szczycie wzgórza Petrov.


3. Zamek Ceský Krumlov


Zamek Ceský Krumlov grafika

Wznoszący się nad miastem Ceský Krumlov zamek jest jednym z najważniejszych zabytków w Europie Środkowej, drugim najczęściej odwiedzanym w Czechach.


4. Park Narodowy Czeska Szwajcaria


Park Narodowy Czeska Szwajcaria grafika

Park Narodowy Czeska Szwajcaria jest jednym z czterech parków narodowych w Czechach. Idealne miejsce do długich spacerów w otoczeniu przepięknych widoków.


5. Zamek Hluboká


Zamek Hluboká grafika

Zamek Hluboká jest to przepiękny, baśniowy zamek wzorowany na Windsorze, będący neogotycką perłą południowych Czech. Często przedstawiany jest jako najpiękniejszy zamek w całym kraju.


6. Most Karola w Pradze


Most Karola w Pradze grafika

Most Karola wybudowany na Wełtawie jest jedną z najsłynniejszych, najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Pradze.


7. Zamek Loket


Zamek Loket grafika

Zamek Loket to piękny, XII wieczny gotycki zamek wybudowany na masywnej skale wznoszącej się nad miejscowością Loket. Jest to jeden z najstarszych i najcenniejszych zamków w Czechach.


8. Zamek Karlsztejn


Zamek Karlsztejn grafika

Zamek Karlsztejn jest jednym z najpiękniejszych, największych i najważniejszych zamków w Czechach.


9. Pałac w Lednicach


Pałac w Lednicach grafika

Pałac w Lednicach jest to neogotycki pałac znajdujący się we wsi Lednice na prawym brzegu rzeki Dyji. Jest to jedno z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-parkowych w Czechach.


10. Kaplica Czaszek


Kaplica Czaszek grafika

fot. Kristina Suchomelová / wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)

Kaplica Czaszek jest to kaplica cmentarna w której znajdują się kości 40-70 tyś. ofiar epidemii dżumy i różnych wojen (od XIV do XVII wieku). Jest to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić będąc w mieście Kutná Hora.


Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan to jedno z bardziej popularnych i piękniejszych miast Włoch, a może i Europy. Dlatego też, każdego dnia przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Zanim podejmie się decyzję o odwiedzinach w Mediolanie, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w tym właśnie miejscu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.