10 ciekawych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

ciekawe miejsca, Niemcy, TOP 10

W Niemczech jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Brama Brandenburska


Brama Brandenburska grafika

Brama Brandenburska jest to zabytkowa budowla w Berlinie wybudowana w latach 1788-1791 przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa. Od 3 października 1990 roku jest symbolem Pokoju i Wolności.


2. Zamek w Schwerinie


Zamek w Schwerinie grafika

Zamek w Schwerinie jest siedzibą parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Znajduje się na wyspie muzealnej w centrum Schwerina. Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku na jeziorze Schwerin pochodzą z 973 roku.


3. Park Narodowy Saskiej Szwajcarii


Park Narodowy Saskiej Szwajcarii grafika

Park Narodowy Saskiej Szwajcarii znajduje się w południowo-wschodniej części Niemiec w Górach Połabskich w powiecie Sächsische Schweiz-Osterzgebirge. Utworzony został 12 września 1990 roku.


4. Zamek Hohenzollern


Zamek Hohenzollern grafika

Zamek Hohenzollern znajduje się w Badenii-Wirtembergii na szczycie góry Hohenzollern. Był siedzibą niemieckiej dynastii Hohenzollernów ze Szwabii. Pierwsze wzmianki o zamku znajdującym się na górze Hohenzollern pochodzą z 1267 roku.


5. Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber grafika

Rothenburg ob der Tauber to wyjątkowe miasto w Bawarii przepełnione niepowtarzalnym, średniowiecznym klimatem. Założone zostało w 1274 roku.


6. Katedra Kolońska


Katedra Kolońska grafika

Katedra Kolońska jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Niemczech przyciągająca turystów z całego świata. Ma 157 metrów wysokości. Jest najwyższym dwuwieżowym kościołem na świecie (trzecim najwyższym kościołem na świecie).


7. Zamek w Heidelbergu


Zamek w Heidelbergu grafika

Zamek w Heidelbergu to najważniejsza renesansowa budowla na północ od Alp. Jest symbolem miasta Heidelberg. Najstarsze wzmianki o zamku pochodzą z 1196 roku.


8. Neuschwanstein


Neuschwanstein grafika

Zamek Neuschwanstein jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech. Nazywany jest „zamkiem z bajki”. Zamek każdego roku odwiedza ponad 1,3 miliona turystów z całego świata.


9. Mainau – Wyspa Kwiatów


Mainau - Wyspa Kwiatów grafika

Mainau jest to wyspa kwiatów znajdująca się na jeziorze Bodeńskim. Swój niepowtarzalny wygląd zawdzięcza głównie księciu Szwecji, hrabiemu Lennart Bernadotte, który zajmował się ogrodem od 1932 do 2004 roku.


10. Katedra w Akwizgranie


Katedra w Akwizgranie grafika

Katedra w Akwizgranie jest to kościół katedralny pod wezwaniem św. Marii wybudowana w VII wieku. Świątynia ta była jednym z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie. Jest to jedna z najstarszych katedr w Europie. Budowa jej rozpoczęła się w 796 roku.


Jesienny wypoczynek w górach

Jesienny wypoczynek w górach

Jesień to idealna pora dla osób lubiących górską ciszę i spokój. Mniejsza ilość turystów sprawia, że wyżynne miejscowości, szczególnie niewielkie miasteczka, nabierają wyjątkowego klimatu. Nie zawsze jednak jest kolorowo. Jesienna pogoda bywa kapryśna, tym samym zamyka turystów w kwaterach. Jednak nie powinno nas to zniechęcić do wyjazdu w góry. Są miejsca, które potrafią zachwycić w każdych warunkach, o każdej porze roku. Jednym z nich jest Ustroń.