10 ciekawych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

ciekawe miejsca, Niemcy, TOP 10

W Niemczech jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Brama Brandenburska


Brama Brandenburska grafika

Brama Brandenburska jest to zabytkowa budowla w Berlinie wybudowana w latach 1788-1791 przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa. Od 3 października 1990 roku jest symbolem Pokoju i Wolności.


2. Zamek w Schwerinie


Zamek w Schwerinie grafika

Zamek w Schwerinie jest siedzibą parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Znajduje się na wyspie muzealnej w centrum Schwerina. Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku na jeziorze Schwerin pochodzą z 973 roku.


3. Park Narodowy Saskiej Szwajcarii


Park Narodowy Saskiej Szwajcarii grafika

Park Narodowy Saskiej Szwajcarii znajduje się w południowo-wschodniej części Niemiec w Górach Połabskich w powiecie Sächsische Schweiz-Osterzgebirge. Utworzony został 12 września 1990 roku.


4. Zamek Hohenzollern


Zamek Hohenzollern grafika

Zamek Hohenzollern znajduje się w Badenii-Wirtembergii na szczycie góry Hohenzollern. Był siedzibą niemieckiej dynastii Hohenzollernów ze Szwabii. Pierwsze wzmianki o zamku znajdującym się na górze Hohenzollern pochodzą z 1267 roku.


5. Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber grafika

Rothenburg ob der Tauber to wyjątkowe miasto w Bawarii przepełnione niepowtarzalnym, średniowiecznym klimatem. Założone zostało w 1274 roku.


6. Katedra Kolońska


Katedra Kolońska grafika

Katedra Kolońska jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Niemczech przyciągająca turystów z całego świata. Ma 157 metrów wysokości. Jest najwyższym dwuwieżowym kościołem na świecie (trzecim najwyższym kościołem na świecie).


7. Zamek w Heidelbergu


Zamek w Heidelbergu grafika

Zamek w Heidelbergu to najważniejsza renesansowa budowla na północ od Alp. Jest symbolem miasta Heidelberg. Najstarsze wzmianki o zamku pochodzą z 1196 roku.


8. Neuschwanstein


Neuschwanstein grafika

Zamek Neuschwanstein jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech. Nazywany jest „zamkiem z bajki”. Zamek każdego roku odwiedza ponad 1,3 miliona turystów z całego świata.


9. Mainau – Wyspa Kwiatów


Mainau - Wyspa Kwiatów grafika

Mainau jest to wyspa kwiatów znajdująca się na jeziorze Bodeńskim. Swój niepowtarzalny wygląd zawdzięcza głównie księciu Szwecji, hrabiemu Lennart Bernadotte, który zajmował się ogrodem od 1932 do 2004 roku.


10. Katedra w Akwizgranie


Katedra w Akwizgranie grafika

Katedra w Akwizgranie jest to kościół katedralny pod wezwaniem św. Marii wybudowana w VII wieku. Świątynia ta była jednym z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie. Jest to jedna z najstarszych katedr w Europie. Budowa jej rozpoczęła się w 796 roku.


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo


Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan to jedno z bardziej popularnych i piękniejszych miast Włoch, a może i Europy. Dlatego też, każdego dnia przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Zanim podejmie się decyzję o odwiedzinach w Mediolanie, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w tym właśnie miejscu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Split, położony na malowniczym wybrzeżu Dalmacji, jest jednym z najbardziej fascynujących miast Chorwacji. Z jego bogatą historią, oszałamiającą architekturą i żywiołowym stylem życia, Split oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.