Aerobik w wodzie – skuteczny sposób na schudnięcie i zgrabną sylwetkę!

porady, Rekreacja, zdrowie

Aqua aerobik to nowoczesna forma aerobiku, która z roku na rok zyskuje na popularności. Zajęcia tego typu odbywają się na basenie, w wodzie, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane efekty ćwiczeń i przy okazji lepiej zadbać o swoje ciało i poprawić ogólną kondycję. Co istotne, aerobik w wodzie świetnie sprawdza się zarówno w przypadku osób całkowicie zdrowych, jak i ludzi z różnymi schorzeniami, w tym z nadwagą i otyłością oraz problemami z kręgosłupem i stawami, które nie mogą korzystać z tradycyjnego aerobiku ze względów zdrowotnych.

Czym aerobik w wodzie różni się od tradycyjnego?

Aqua aerobik odbywa się w wodzie. Najczęściej zajęcia tego typu są organizowane na basenie i prowadzone w niedużych grupach ludzi przez wykwalifikowanego instruktora. Towarzyszy im przyjazna atmosfera, wesoła muzyka oraz świetna zabawa. Udział w nich mogą wziąć wszystkie osoby, które chcą popracować nad swoją sylwetką, zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać gładką, jędrną skórę. Aerobik w wodzie przynosi liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i duszy, a udział w zajęciach z niego mogą wziąć osoby w każdym wieku, w tym młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Ćwiczenia w wodzie doskonale sprawdzają się zwłaszcza w upalne dni, kiedy niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny.

Aerobik w wodzie ma liczne zalety. Należy do nich przede wszystkim skuteczność ćwiczeń, która jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych form aerobiku. Woda stawia ciału większy opór, przez co konieczne jest zaangażowanie większej liczby mięśni oraz podjęcie większego wysiłku. Przekłada się to wprost na efekty – aerobik w wodzie pozwala szybciej zrzucić zbędne kilogramy, ładnie zarysować mięśnie oraz poprawić ogólną kondycję i wydolność organizmu. Sam masaż wodny świetnie wpływa natomiast na skórę i jej wygląd pozwalając zredukować cellulit oraz zadbać o jej jędrność i gładkość.

Kto powinien zapisać się na aerobik w wodzie?

Aqua aerobik jest formą aktywności idealną dla praktycznie każdego – dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Korzystać z niego mogą także osoby z nadwagą i otyłością, po przebytych urazach kończyn i kręgosłupa oraz po operacjach. Ćwiczenia w wodzie pozwalają bezpiecznie zadbać o kondycję, zregenerować uszkodzone tkanki oraz szybciej wrócić do pełnej sprawności. Udział w zajęcia z aerobiku wodnego jest zalecany także dla kobiet w ciąży, które chcą pozostać aktywne przed porodem. Także osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością mogą uczestniczyć w aerobiku wodnym w zakresie zalecanym przez lekarza.

Aerobik w wodzie nie bez powodu jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form aktywności fizycznej. Woda stawia bowiem opór ciału, który zapobiega kontuzjom oraz pozwala w pełni bezpiecznie wykonywać ćwiczenia. Przyjazna i wesoła atmosfera towarzysząca zajęciom sprzyja z kolei zaangażowaniu w treningi, pozwala nawiązać nowe znajomości oraz traktować aerobik w wodzie nie tylko jako trening fizyczny, ale przede wszystkim jako okazję do znakomitej zabawy, co przekłada się wprost na motywację oraz regularność brania udziału w zajęciach.

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia na rowerze, stanowi podstawę. Jednym spośród koniecznych elementów wyposażenia, będą spodenki rowerowe. Odznaczają się one specjalnie zaprojektowanym fasonem, który znacznie poprawia komfort podczas jazdy. Jak wybrać odpowiednie spodenki na rower? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

Zakres zastosowania kontenerów magazynowych

Dla wielu osób magazyny kontenerowe kojarzą się wyłącznie z dużymi firmami transportowymi, morskimi czy budowlanymi. Wbrew pozorom ten rynek rozwinął się na tyle, że budynek kontenerowy może być wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie.

Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

Dlaczego warto kupić kajak dmuchany zamiast twardego?

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych wiedzą doskonale jaki sprzęt pływacki mają do wyboru, z pewnością znają standardowe kajaki twarde i słyszeli o kajakach dmuchanych. Jeżeli stoimy przed wyborem nowego sprzętu kajakarskiego, warto, abyśmy poznali wszystkie za i przeciw dotyczące kajaka twardego i kajaka pompowanego. Obecnie w każdym sklepie sportowym znajdziemy oba te produkty, a każdy z producentów będzie zachwalał swój jako najlepszy i najwygodniejszy kajak do pływania po różnego rodzaju akwenach wodnych. Warto zatem zastanowić się, czy różnią się poszczególne modele kajaków twardych od ich młodszych konkurentów, czyli kajaków pompowanych.