Aerobik w wodzie – skuteczny sposób na schudnięcie i zgrabną sylwetkę!

artykuły, porady, Rekreacja, zdrowie

Aqua aerobik to nowoczesna forma aerobiku, która z roku na rok zyskuje na popularności. Zajęcia tego typu odbywają się na basenie, w wodzie, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane efekty ćwiczeń i przy okazji lepiej zadbać o swoje ciało i poprawić ogólną kondycję. Co istotne, aerobik w wodzie świetnie sprawdza się zarówno w przypadku osób całkowicie zdrowych, jak i ludzi z różnymi schorzeniami, w tym z nadwagą i otyłością oraz problemami z kręgosłupem i stawami, które nie mogą korzystać z tradycyjnego aerobiku ze względów zdrowotnych.

Czym aerobik w wodzie różni się od tradycyjnego?

Aqua aerobik odbywa się w wodzie. Najczęściej zajęcia tego typu są organizowane na basenie i prowadzone w niedużych grupach ludzi przez wykwalifikowanego instruktora. Towarzyszy im przyjazna atmosfera, wesoła muzyka oraz świetna zabawa. Udział w nich mogą wziąć wszystkie osoby, które chcą popracować nad swoją sylwetką, zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać gładką, jędrną skórę. Aerobik w wodzie przynosi liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i duszy, a udział w zajęciach z niego mogą wziąć osoby w każdym wieku, w tym młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Ćwiczenia w wodzie doskonale sprawdzają się zwłaszcza w upalne dni, kiedy niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny.

Aerobik w wodzie ma liczne zalety. Należy do nich przede wszystkim skuteczność ćwiczeń, która jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych form aerobiku. Woda stawia ciału większy opór, przez co konieczne jest zaangażowanie większej liczby mięśni oraz podjęcie większego wysiłku. Przekłada się to wprost na efekty – aerobik w wodzie pozwala szybciej zrzucić zbędne kilogramy, ładnie zarysować mięśnie oraz poprawić ogólną kondycję i wydolność organizmu. Sam masaż wodny świetnie wpływa natomiast na skórę i jej wygląd pozwalając zredukować cellulit oraz zadbać o jej jędrność i gładkość.

Kto powinien zapisać się na aerobik w wodzie?

Aqua aerobik jest formą aktywności idealną dla praktycznie każdego – dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Korzystać z niego mogą także osoby z nadwagą i otyłością, po przebytych urazach kończyn i kręgosłupa oraz po operacjach. Ćwiczenia w wodzie pozwalają bezpiecznie zadbać o kondycję, zregenerować uszkodzone tkanki oraz szybciej wrócić do pełnej sprawności. Udział w zajęcia z aerobiku wodnego jest zalecany także dla kobiet w ciąży, które chcą pozostać aktywne przed porodem. Także osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością mogą uczestniczyć w aerobiku wodnym w zakresie zalecanym przez lekarza.

Aerobik w wodzie nie bez powodu jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form aktywności fizycznej. Woda stawia bowiem opór ciału, który zapobiega kontuzjom oraz pozwala w pełni bezpiecznie wykonywać ćwiczenia. Przyjazna i wesoła atmosfera towarzysząca zajęciom sprzyja z kolei zaangażowaniu w treningi, pozwala nawiązać nowe znajomości oraz traktować aerobik w wodzie nie tylko jako trening fizyczny, ale przede wszystkim jako okazję do znakomitej zabawy, co przekłada się wprost na motywację oraz regularność brania udziału w zajęciach.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski to czas pełen emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, odpowiednie przygotowanie do sezonu jest ważne, aby czerpać z niego maksymalną radość i unikać niepotrzebnych kontuzji. W tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spędzić czas na stoku.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo