Aerobik w wodzie – skuteczny sposób na schudnięcie i zgrabną sylwetkę!

porady, Rekreacja, zdrowie

Aqua aerobik to nowoczesna forma aerobiku, która z roku na rok zyskuje na popularności. Zajęcia tego typu odbywają się na basenie, w wodzie, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane efekty ćwiczeń i przy okazji lepiej zadbać o swoje ciało i poprawić ogólną kondycję. Co istotne, aerobik w wodzie świetnie sprawdza się zarówno w przypadku osób całkowicie zdrowych, jak i ludzi z różnymi schorzeniami, w tym z nadwagą i otyłością oraz problemami z kręgosłupem i stawami, które nie mogą korzystać z tradycyjnego aerobiku ze względów zdrowotnych.

Czym aerobik w wodzie różni się od tradycyjnego?

Aqua aerobik odbywa się w wodzie. Najczęściej zajęcia tego typu są organizowane na basenie i prowadzone w niedużych grupach ludzi przez wykwalifikowanego instruktora. Towarzyszy im przyjazna atmosfera, wesoła muzyka oraz świetna zabawa. Udział w nich mogą wziąć wszystkie osoby, które chcą popracować nad swoją sylwetką, zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać gładką, jędrną skórę. Aerobik w wodzie przynosi liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i duszy, a udział w zajęciach z niego mogą wziąć osoby w każdym wieku, w tym młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Ćwiczenia w wodzie doskonale sprawdzają się zwłaszcza w upalne dni, kiedy niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny.

Aerobik w wodzie ma liczne zalety. Należy do nich przede wszystkim skuteczność ćwiczeń, która jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych form aerobiku. Woda stawia ciału większy opór, przez co konieczne jest zaangażowanie większej liczby mięśni oraz podjęcie większego wysiłku. Przekłada się to wprost na efekty – aerobik w wodzie pozwala szybciej zrzucić zbędne kilogramy, ładnie zarysować mięśnie oraz poprawić ogólną kondycję i wydolność organizmu. Sam masaż wodny świetnie wpływa natomiast na skórę i jej wygląd pozwalając zredukować cellulit oraz zadbać o jej jędrność i gładkość.

Kto powinien zapisać się na aerobik w wodzie?

Aqua aerobik jest formą aktywności idealną dla praktycznie każdego – dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Korzystać z niego mogą także osoby z nadwagą i otyłością, po przebytych urazach kończyn i kręgosłupa oraz po operacjach. Ćwiczenia w wodzie pozwalają bezpiecznie zadbać o kondycję, zregenerować uszkodzone tkanki oraz szybciej wrócić do pełnej sprawności. Udział w zajęcia z aerobiku wodnego jest zalecany także dla kobiet w ciąży, które chcą pozostać aktywne przed porodem. Także osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością mogą uczestniczyć w aerobiku wodnym w zakresie zalecanym przez lekarza.

Aerobik w wodzie nie bez powodu jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form aktywności fizycznej. Woda stawia bowiem opór ciału, który zapobiega kontuzjom oraz pozwala w pełni bezpiecznie wykonywać ćwiczenia. Przyjazna i wesoła atmosfera towarzysząca zajęciom sprzyja z kolei zaangażowaniu w treningi, pozwala nawiązać nowe znajomości oraz traktować aerobik w wodzie nie tylko jako trening fizyczny, ale przede wszystkim jako okazję do znakomitej zabawy, co przekłada się wprost na motywację oraz regularność brania udziału w zajęciach.

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Wybór dodatkowej nauki języka obcego to dziś trudna sprawa – na rynku jest wiele szkół i szeroka oferta organizatorów wyjazdów językowych. Jak zatem zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim warto przeanalizować opinie kursantów oraz doświadczenie danej placówki. Wybierając kursy Atas, można być pewnym, że poznamy naukę języków w zupełnie nowym wydaniu.

Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

Ogrzewanie propanem to niezwykle wygodny sposób na zapewnienie ciepła w budynku. Jest ono doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą ogrzewać wnętrze gazem, a zarazem nie mają możliwości podłączenia obiektu do sieci. Jakie zbiorniki są niezbędne do ogrzewania propanem i jakie są zalety takiego źródła ciepła?

Jak przechowywać i podawać nalewki?

Jak przechowywać i podawać nalewki?

Produkujesz wina lub nalewki i chciałbyś zadbać o odpowiednie przechowywanie swoich trunków? Poniżej znajdziesz najlepsze rodzaje butelek na nalewki, na pewno wybierzesz coś dla siebie i przy okazji pogłębisz swoją wiedzę na ten temat.

Praktyczne i wygodne okulary rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Praktyczne i wygodne okulary rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Okulary to wyposażenie niezbędne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Niezależnie więc od tego, czy jesteś zapalonym rowerzystą, czy też dopiero stawiasz pierwsze kroki w kolarstwie, potrzebujesz dobrej jakości okularów na rower. Jak wybrać odpowiedni model?