Baseball – ciekawostki

sport

1. Baseball wywodzi się od staroangielskiej gry zwanej runders. Grano w nią w Ameryce w XVIII wieku.

2. W Polsce Baseball uprawiany jest od ponad 20 lat. jest około 10 drużyn na wysokim poziomie.

3. Baseball popularny jest w Ameryce Północnej, Południowej i we wschodniej Azji.

4. Major League Baseball (MLB) jest najmocniejsza ligą na świecie.

5. Międzynarodowym turniejem jest World Baseball Classic organizowany od 2006 roku. Dwukrotnie mistrzem została Japonia, raz Dominikana.

6. Artur Strzałka z Silesii Rybnik, jak pierwszy Polak podpisał kontrakt z klubem ligi amerykańskiej MLB. 18 letni zawodnik klubem New York Yankees związał się na 7 lat.

7. 347 kibiców w 2011 roku przyszło na mecz Charlton – Cincinnati Red’s. Była to najniższa frekwencja w historii ligi MLB. Powodem tego był szalejący w pobliżu huragan Irene.

8. Deion Sanders grał na bardzo wysokim poziomie w baseball i football amerykański. Był jedynym w historii zawodnikiem, który w ciągu jednego tygodnia uderzył „home run”, oraz zdobył przyłożenie.

Autor: Turyst

Dodaj ciekawostkę

Podana nazwa autora dodana zostanie na stronie pod ciekawostką/ciekawostkami.
Zanim ciekawostka trafi na stronę poznajnieznane.pl poddana zostaje wstępnej weryfikacji. Podanie prawdziwego maila pozwoli nam skontaktować się z Wami w razie jakichś uwag, pytań.
Zależy nam na unikalnej treści, dlatego prosimy dodawać ciekawostki napisane własnymi słowami.

Albania sport

Albania sport

Zbiór informacji i ciekawostek o sportach w Albanii (popularne sporty, drużyny, największe sukcesy itd.).

Afganistan sport

Afganistan sport

Zbiór informacji i ciekawostek o sportach w Afganistanie (popularne sporty, drużyny, największe sukcesy itd.).

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Tenis stołowy traktowany jest z pewnym lekceważeniem. Nie to co tenis ziemny. Trzeba jednak przyznać, że wzrasta liczba osób, które chcą poznać tenis stołowy, który sprawia, że grać można tak naprawdę wszędzie. Do tego niepotrzebna dużo miejsca do tego, aby grać. W każdym domu można tak naprawdę stworzyć idealne warunki dla siebie. Zawodowi gracze w tenisa stołowego wiedzą, że wygodę i komfort podczas gry jest w stanie zapewnić odpowiedni strój.

Garmin Forerunner i możliwość personalizacji — zegarek na miarę indywidualnych potrzeb

Garmin Forerunner i możliwość personalizacji — zegarek na miarę indywidualnych potrzeb

Monitorowanie aktywności fizycznej to bardzo ważny element rozwijania się w danej dyscyplinie sportu, ponieważ zgromadzone dane pozwalają planować skuteczne treningi, szybciej osiągać zamierzone cele i kontrolować ich realizację. W tym zastosowaniu doskonale sprawują się zegarki sportowe, które pozwalają gromadzić wszelkie niezbędne dane dotyczące aktywności fizycznej i nie tylko. W ofercie marki Garmin znaleźć można serię zegarków Forerunner, które posiadają wszystko to, co jest niezbędne dla każdego amatora aktywności fizycznej jak i zawodowego sportowca.