Rzeczy, których potrzebuje każdy uczeń na początek roku szkolnego

lip 26, 2023 | dzieci, nauka, porady

początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego to dla dzieci czas pełen oczekiwań i emocji. Nie jest on obojętny również dla rodziców – w końcu to moment, gdy młodego ucznia należy zaopatrzyć w całą gamę niezbędnych akcesoriów! Lista na szczęście nie jest tak długa, jak mogłoby się wydawać. Oto najważniejsze rzeczy, które każdy uczeń powinien mieć ze sobą w szkole już od pierwszego dnia lekcji.

Wybór idealnego plecaka – czego szukać?

Plecak to niezbędny element każdej wyprawki szkolnej. W końcu dziecko musi gdzieś pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Wybierając plecak, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Najważniejszym z nich jest ergonomia. Plecak musi być wygodny, dopasowany do wzrostu, jak i wieku dziecka, a także dość lekki. Do tego warto wybrać taki, który ma regulowane szelki, elementy odblaskowe oraz najróżniejsze kieszonki i przegródki. Dzięki temu będzie mogło zachować porządek w plecaku i łatwo znaleźć najpotrzebniejsze akcesoria.

Co musi znaleźć się w plecaku?

Wybór tornistra to jedno, ale co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim zeszyty A5 (lub inne, np. do zapisywania nut), książki i podręczniki do każdego przedmiotu. Nie zapomnij też o pudełku na drugie śniadanie (na przykład z przegródkami na owoce lub warzywa), butelce z wodą oraz worku ze strojem na zajęcia fizyczne. Do tego oczywiście przydadzą się blok rysunkowy, teczki i np. kalendarz, w którym dziecko będzie zapisywać daty klasówek lub ważne informacje.

Nieodłączny element – piórnik i jego zawartość

Piórnik to niezwykle istotna rzecz dla każdego ucznia. Nie tylko znajdują się w nim najważniejsze akcesoria, bez których niemożliwe jest pełne uczestnictwo w lekcjach, ale też samym swoim wyglądem podkreśla osobowość, jak i jego zainteresowania. W sklepach znajdziesz zarówno proste, kolorowe piórniki, jak i te większe, z dostępnymi już akcesoriami. Warto zwrócić też uwagę na te nawiązujące do filmów, bajek lub gier. Dziewczynkom spodobają się ponadto miękkie, puchate piórniki.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście to, co znajdzie się w środku piórnika, czyli:

  • ołówki,
  • długopisy,
  • flamastry,
  • gumkę,
  • temperówkę,
  • linijki, kątomierze,
  • klej.

Zeszyty szkolne – jakie wybrać?

Wybór zeszytów to kolejny punkt na liście. W zależności od przedmiotu i wieku ucznia będą potrzebne różne rodzaje. Najczęściej używane są zeszyty w formacie A5, które są nie tylko wygodne do noszenia, ale również oferują wystarczająco dużo miejsca na notatki.
Pamiętaj, że zeszyty mogą się od siebie różnić wypełnieniem kartek – do języka polskiego potrzebne będą te w linie, natomiast do przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka – w kratkę.

Gotowi na nowy rok szkolny?

Rozpoczęcie roku szkolnego nie musi być stresujące. Dzięki powyższym wskazówkom z łatwością przygotujesz swoje dziecko na kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą wrzesień. Pamiętaj, by oprócz akcesoriów zadbać też o dobre samopoczucie młodego ucznia. Dzięki temu z ogromną pewności siebie, jak i optymizmu wejdzie w nowy rok szkolny.

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!