Rzeczy, których potrzebuje każdy uczeń na początek roku szkolnego

dzieci, nauka, porady

początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego to dla dzieci czas pełen oczekiwań i emocji. Nie jest on obojętny również dla rodziców – w końcu to moment, gdy młodego ucznia należy zaopatrzyć w całą gamę niezbędnych akcesoriów! Lista na szczęście nie jest tak długa, jak mogłoby się wydawać. Oto najważniejsze rzeczy, które każdy uczeń powinien mieć ze sobą w szkole już od pierwszego dnia lekcji.

Wybór idealnego plecaka – czego szukać?

Plecak to niezbędny element każdej wyprawki szkolnej. W końcu dziecko musi gdzieś pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Wybierając plecak, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Najważniejszym z nich jest ergonomia. Plecak musi być wygodny, dopasowany do wzrostu, jak i wieku dziecka, a także dość lekki. Do tego warto wybrać taki, który ma regulowane szelki, elementy odblaskowe oraz najróżniejsze kieszonki i przegródki. Dzięki temu będzie mogło zachować porządek w plecaku i łatwo znaleźć najpotrzebniejsze akcesoria.

Co musi znaleźć się w plecaku?

Wybór tornistra to jedno, ale co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim zeszyty A5 (lub inne, np. do zapisywania nut), książki i podręczniki do każdego przedmiotu. Nie zapomnij też o pudełku na drugie śniadanie (na przykład z przegródkami na owoce lub warzywa), butelce z wodą oraz worku ze strojem na zajęcia fizyczne. Do tego oczywiście przydadzą się blok rysunkowy, teczki i np. kalendarz, w którym dziecko będzie zapisywać daty klasówek lub ważne informacje.

Nieodłączny element – piórnik i jego zawartość

Piórnik to niezwykle istotna rzecz dla każdego ucznia. Nie tylko znajdują się w nim najważniejsze akcesoria, bez których niemożliwe jest pełne uczestnictwo w lekcjach, ale też samym swoim wyglądem podkreśla osobowość, jak i jego zainteresowania. W sklepach znajdziesz zarówno proste, kolorowe piórniki, jak i te większe, z dostępnymi już akcesoriami. Warto zwrócić też uwagę na te nawiązujące do filmów, bajek lub gier. Dziewczynkom spodobają się ponadto miękkie, puchate piórniki.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście to, co znajdzie się w środku piórnika, czyli:

  • ołówki,
  • długopisy,
  • flamastry,
  • gumkę,
  • temperówkę,
  • linijki, kątomierze,
  • klej.

Zeszyty szkolne – jakie wybrać?

Wybór zeszytów to kolejny punkt na liście. W zależności od przedmiotu i wieku ucznia będą potrzebne różne rodzaje. Najczęściej używane są zeszyty w formacie A5, które są nie tylko wygodne do noszenia, ale również oferują wystarczająco dużo miejsca na notatki.
Pamiętaj, że zeszyty mogą się od siebie różnić wypełnieniem kartek – do języka polskiego potrzebne będą te w linie, natomiast do przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka – w kratkę.

Gotowi na nowy rok szkolny?

Rozpoczęcie roku szkolnego nie musi być stresujące. Dzięki powyższym wskazówkom z łatwością przygotujesz swoje dziecko na kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą wrzesień. Pamiętaj, by oprócz akcesoriów zadbać też o dobre samopoczucie młodego ucznia. Dzięki temu z ogromną pewności siebie, jak i optymizmu wejdzie w nowy rok szkolny.

Artykuł sponsorowany

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

Zbiór informacji i ciekawostek o armii Bangladeszu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Armia Bangladeszu powstała w 1971 roku, po wywalczeniu niepodległości.

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji na Dominikanie (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Dominikana korzysta z systemu oceniania od 1 do 100, gdzie 70% jest minimalnym wynikiem zaliczającym.