Co wpływa na rosnącą popularność kasyn Bitcoin?

rozrywka

Branża iGaming bardzo chętnie przyjmuje wszelkiego rodzaju innowacje i stara się jak najbardziej dogodzić użytkownikom. Nie dziwi zatem fakt, że kryptowaluty z Bitcoinem na czele bardzo szybko na stałe zagościły w świecie hazardu przez internet. Dziś kasyna Bitcoin, czyli platformy, które akceptują Bitcoina jako środek płatniczy do wykonywania wpłat lub wypłat, cieszą się rosnącą popularnością i stały się na rynku hazardowym standardem, bo zdecydowana większość serwisów udostępnia możliwość płatności przy użyciu tejże kryptowaluty.

Wszystko to spowodowane jest faktem, że kasyna Bitcoin oferują graczom wiele korzyści, bo płatności z wykorzystaniem BTC, ze względu na swoją charakterystykę, sprawdzają się idealnie, jeśli chodzi o branżę kasyn internetowych. Dostępność Bitcoina stała się wręcz asem w rękawie operatorów kasyn w zakresie pozyskiwania klientów, bo przykładowo w VulkanBet bonus za rejestrację, umożliwiający grę za darmo, razem z dostępnością Bitcoina, to dwa filary strategii marketingowej platformy.

Połączenie kryptowalut i hazardu stworzyło nam zatem nową, świetnie prosperującą branżę, która oferuje wiele unikalnych zalet na tle tradycyjnych kasyn internetowych, gdzie dostępne są wyłącznie waluty fiat, takie jak PLN, EUR czy USD. Tym sposobem kasyna Bitcoin biją dziś rekordy popularności, a czynników napędzających ten wzrost zainteresowania, jest kilka.

Szybkie i bezpieczne transakcje

Rozgrywka w tradycyjnym kasynie internetowym, które oferuje wyłącznie klasyczne waluty, bardzo często wiążę się z dość czasochłonnym procesem w zakresie wpłaty depozytów i realizacji wypłat — przykładowo wypłata za pośrednictwem przelewu bankowego lub karty płatniczej może trwać nawet do kilku dni. To sprawia, że środki gracza zostają przez pewien czas zamrożone i nie można nimi obracać, co jeszcze szczególnie dotkliwe, jeśli chodzi o graczy grających na duże stawki, czyli tzw. high rollerów.

Bitcoin, za sprawą technologii blockchain, w dużym stopniu rozwiązuje ten problem, bo zapewnia zdecydowanie szybszy czas przetwarzania transakcji. Bitcoin pozwala bowiem na błyskawiczną realizację transakcji, bo zarówno wpłaty, jak i wypłaty, przetwarzane są przeważnie w ciągu kilku minut. Dzieje się tak z racji zdecentralizowanej charakterystyki Bitcoina, bo cały proces przebiega z pominięciem zewnętrznych podmiotów, takich jak banki, które często opóźniają transfer. To wszystko sprawia, że gracze mogą mieć błyskawiczny dostęp do swoich pieniędzy, co niewątpliwie jest jedną z największych zalet Bitcoina w hazardzie.

Ponadto transakcje z wykorzystaniem Bitcoina gwarantują o wiele większy poziom bezpieczeństwa niż płatności tradycyjnie. Spowodowane to jest tym, że BTC wykorzystuje

algorytmy kryptograficzne, dzięki którym transfery w sieci są zdecydowanie bardziej bezpieczne i są odporne na wszelkiego rodzaju potencjalne oszustwa lub ataki hakerskie.

Anonimowość i prywatność

Istotnym czynnikiem, który sprawia, że popularność kasyn Bitcoin cały czas rośnie, jest fakt, że transakcje z wykorzystaniem BTC zapewniają nieporównywalnie większą anonimowość, niż podczas transakcji przy użyciu tradycyjnej opcji płatniczych. Wszystko za sprawą tego, że płatności BTC odbywają się bez konieczności ujawniania jakichkolwiek danych osobowych, bo nie trzeba tu podawać żadnych wrażliwych informacji, jak choćby imię, nazwisko i numer karty w przypadku transakcji kartą płatniczą.

Realizacja transakcji z wykorzystaniem Bitcoina przebiega zupełnie inaczej, bo tak naprawdę jedyna informacja, jaką należy się podzielić z kasynem, to adres portfela Bitcoin, z którego lub na który będzie dokonywana płatność. Co najważniejsze, portfel ten w większości przypadków nie jest powiązany z żadną tożsamością, więc namierzenie właściciela jest niezwykle trudne, a wręcz niemożliwe.

Ten wysoki poziom anonimowości i prywatności umożliwia graczom rozgrywkę w kasynie bez pozostawiania śladu cyfrowego w zakresie swoich poczynań finansowych, co jest bardzo istotne dla osób, które cenią sobie dyskrecję.

Wysoka dostępność

Bardzo ważną zaletą kasyn Bitcoin jest to, że w pewnym sensie przełamały one barierę geograficzną, sprawiając, że hazard online jest dziś dostępny dla większej ilości graczy z całego świata. Bitcoin umożliwił bowiem zdecydowanie prostsze i bardziej dostępne płatności, bo jego zdecentralizowany charakter pozwolił ominąć skomplikowane międzynarodowe przepisy bankowe, a co za tym idzie — dał szansę wejść do gry ludziom z różnych zakątków świata, bez obaw o to, czy płatność BTC będzie dostępna w ich kraju.

Co więcej, rosnąca popularność kasyn Bitcoin jest też spowodowana wysoką dostępnością samego BItcoina, bo w dzisiejszych czasach jest go bardzo łatwo pozyskać. Można bowiem tego dokonać w kilka chwil bez większej wiedzy i na wiele różnych sposobów, a najpopularniejsze z nich to:

  • zakup na giełdzie kryptowalut;
  • wymiana w kantorze kryptowalut;
  • wykopanie;
  • bezpośredni zakup od innej osoby.

Niskie opłaty transakcyjne

Kolejna mocna strona Bitcoina w aspekcie hazardu online to stosunkowo niskie koszty transakcji na tle tradycyjnych metod płatności. Jako że BTC to zdecentralizowana kryptowaluta, nie ma żadnych instytucji pośredniczących w płatności Bitcoinem, a co za tym idzie, opłaty transakcyjne są niższe. W zdecentralizowanej sieci kryptowalut nie funkcjonują żadne instytucje finansowe, które taką opłatę mogłyby egzekwować — zamiast tego to użytkownicy weryfikują transakcje i pobierają za to minimalną opłatę.

Tym sposobem kasyna Bitcoin zyskują przychylność graczy, bo zapewniają atrakcyjną możliwość realizowanie wpłat i wypłat bez dużych dodatkowych kosztów, z którymi bardzo często można spotkać się w przypadku klasycznych metod płatności, takich jak karty płatnicze lub przelewy bankowe.

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny.

materiał zewnętrzny