Czarter jachtów – jak to działa?

artykuły, porady, Rekreacja, wczasy

Mało kto posiada własny jacht. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich korzystać – czarter jachtów to rozwiązanie, które umożliwi nam wypożyczenie jachtu i odbycie wspaniałego rejsu. Jak działa taki wynajem jachtów i o czym warto wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?

  • Czarter jachtów – co to właściwie oznacza?
  • Jachty żaglowe – jak wygląda czarter?
  • Czarter jachtu: rejs i powrót

Czarter jachtów – co to właściwie oznacza?

Czarter jachtu to nic innego, jak trwające pewien czas wypożyczenie – które rozpoczyna się na ogół od wstępnej rezerwacji. Otrzymujemy określony czas na dokonanie wszystkich niezbędnych opłat – możemy wtedy ostatecznie przemyśleć naszą decyzję. Po przelaniu kwoty, rezerwacja staje się ostateczna i jedyne, co nam pozostaje – to czekanie na dzień rejsu. Tego dnia musimy stawić się w porcie – wcześniej należy jeszcze zadbać o odpowiednie przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, na przykład o zaprowiantowanie jachtu na wakacje. Zależnie od tego, kto wynajmuje jacht – czasem musimy zadbać o to sami, a czasami taka usługa jest dostępna i możemy zostać wyręczeni. 

Jachty żaglowe – jak wygląda czarter?

Jak wygląda czarter jachtu krok po kroku?

  • Kontakt z osobą wypożyczającą jacht – dowiadujemy się, czy interesująca nas opcja jest dostępna
  • Wybór jachtu – wybieramy model spośród tych, które są dostępne do wypożyczenia. Każdy z nich posiada szczegółowy opis i dane techniczne. 
  • Wstępna rezerwacja – trwa kilka dni i daje nam możliwość przemyślenia swojego wyboru
  • Płatność – harmonogram płatności określany jest przez właściciela jachtu
  • Rezerwacja – po dokonaniu płatności jacht zostaje dla nas zarezerwowany
  • Przygotowania – czyli wszystko, co musi być zrobione przed rejsem
  • Czarter – czas, kiedy korzystamy z wypożyczonego jachtu. 

Czarter jachtu: rejs i powrót

W trakcie rejsu jacht pozostaje do naszej wyłącznej dyspozycji. Ma to wiele zalet – możemy robić co tylko chcemy! Warto jednak pamiętać, że sterowanie jachtem i poruszanie się nim wymaga pewnych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalisty. W dniu zakończenia czarteru powracamy do portu, a nasze miejsce zajmuje kolejna załoga. Godziny zwrotu jachtów są zwykle ściśle określone – i ważne jest, by ich przestrzegać. 

 

Czarter jachtów to pomysł na niezapomniane wakacje, z których wspomnienia zostaną z nami na wiele lat! Wynajem łodzi nie jest skomplikowany, a model jachtu możemy dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Bardzo pomocnym narzędziem jest wyszukiwarka jachtów, która umożliwi nam zorientowanie się w dostępnych opcjach. 

4 zalety wyjazdu do hotelu nad jeziorem

4 zalety wyjazdu do hotelu nad jeziorem

Mając kilka dni wolnego, niezależnie od pory roku warto pomyśleć nad wyjazdem do hotelu usytuowanego nad jeziorem. Dlaczego? Sam hotel, jak i wyjątkowa okolica jaką są jeziora i lasy może nam zaoferować naprawdę dużo atrakcji. Pobyt w hotelu nad jeziorem to świetny pomysł zarówno dla pary, jak i rodziny z dziećmi, które poszukują mocnych wrażeń.

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Pamiętasz mroźne, śnieżne zimy? Z uśmiechem wspominasz lepienie bałwana, kuligi i bitwy na śnieżki? Nasze dzieci mają coraz mniejsze szanse na to, żeby bawić się w 20-centymetrowym śniegu. Na szczęście są miejsca, w których zima nie daje za wygraną. Dlatego organizowane są obozy zimowe dla dzieci – by każdy mógł zakosztować uroków tej pory roku, dobrze się przy tym bawiąc. A dlaczego warto postawić akurat na taki wyjazd zorganizowany? Sprawdź!