Grafika 1

Lokalicacja:
USA, Kalifornia.


Jest to niezwykły, tajemniczy, nieukończony do dzisiaj, nawiedzany przez duchy dom.

Znajduje się w San José, stolicy hrabstwa Santa Clara w stanie Kalifornia.

Rezydencja zasłynęła swoją imponującą wielkością, oraz zupełnym brakiem jakiegokolwiek planu końcowego budowy.

Grafika 2

Po śmierci córki, męża oraz teścia, Pani Winchester odziedziczyła olbrzymia fortunę, około 20 milionów dolarów oraz 50% udziałów w firmie dające jej dziennie 1 000 $ ( na dzisiejsze czasy ponad 26 000 $).

Jednak nie dawało jej to szczęścia, cały czas czuła, że coś jest nie tak. Miała wrażenie, że ktoś ją obserwuje, czuła czyjąś obecność. Doprowadzało ją to do obłędu, popadała w coraz to większą depresje.

Pomocy szukała u zaprzyjaźnionego medium. Podczas seansu , nawiązał on kontakt z jej mężem, który powiedział, że śmierć jego, teścia i córki, jest zemstą złych duchów. Duchów ludzi, którzy zginęli od strzałów z jego strzelby. Nie może się ich pozbyć, musi nauczyć się z nimi żyć bo inaczej zginie.

Poradził jej, żeby wyruszyła na zachód i tam wybudowała dom w którym zamieszka z tymi duchami, ostrzegając że będzie żyła dopóki dom będzie w budowie.

Słowa te Pani Winchester wzięła sobie mocno do serca.

W 1884 roku pojechała do Kalifornii, gdzie zakupiła ziemie i zaczęła budowę zgodnie z radami medium.

Większość dochodów z firmy inwestowała w dom. Budowa trwała nieprzerwanie przez 38 lat, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystkim zarządzała osobiście, aż do śmierci 5 września 1922 roku.

Powstał niesamowity dom, w którym istny labirynt korytarzy łączył w sumie 160 pokojów. Wiele przejść jest ukrytych, są schody prowadzące donikąd, drzwi na piętrze prowadzące na zewnątrz, okna w podłodze, albo ściana za drzwiami.

Te wszystkie poczynania miały na celu zmylić duchy. Doprowadzić do tego, aby nie mogły jej znaleźć i gnębić.

Było również 40 sypialni. Podobno każdej nocy Pani Winchester spała w innym pokoju.

Grafika 3

13 była liczbą, która przeważała w domu. Według medium miała ona przynieść szczęście. W każdym żyrandolu musiało być 13 świec, 13 otworów w zlewie, 13 łazienek, 13 drzew przy podjeździe, oraz po 13 szyb okiennych w wielu pomieszczeniach.

W domu również było aż 47 kominków i ponad 10 000 szyb okiennych. Aby pomalować dom potrzeba było 75 tysięcy litrów farby. Dom miał 7 pięter. Konstrukcja składała się z drewna oprawionego cegłą.

Całkowity koszt budowy wynosił 5 500 000 $. Na obecne czasy jest to ponad 75 000 000 $.

W 1906 roku dom uległ poważnemu uszkodzeniu podczas trzęsienia ziemi, odbudowane zostały 4 piętra, które przetrwały do dzisiaj.

Po śmierci Pani Winchester dom został przekształcony w atrakcję turystyczną. W późniejszych latach został ogłoszony jednym z Kalifornijskich zabytków.

Codziennie przeprowadzane są po nim wycieczki.

Ciekawostki

1. W każdy piątek 13-tego, duży dzwon w tym tajemniczym domu, o godzinie 13:00 dzwoni 13 razy w hołdzie Pani Winchester.


2. Ogrodnicy strzygą rośliny tak, aby wyglądem przypominały liczbę 13.


3. Za większością z 2000 pięknie rzeźbionych drzwi znajdowała się ściana.


4. Podobno każdej nocy, Pani Winchester przeprowadzała seans, aby dowiedzieć się co wybudować następnego dnia.


5. Miała skomplikowane szpiegowskie systemy do kontrolowania, a w miarę potrzeby straszenia swoich pracowników.


6. W 1975 roku naukowiec Jeanne Borgen spędził w tym domu noc i twierdził, że nawiązał kontakt z duchem Panią Winchester. Podkreślał, że było to strasznie przerażające doznanie.

Dom ten wynajmowany jest w każdy piątek trzynastego, oraz w Halloween.

Zwiedzanie odbywa się wtedy w godzinach wieczornych, dodatkowo dla lepszego efektu, jedynie przy użyciu latarek.

Trwa to troszkę ponad godzinę, ale wrażenia z tego są nie do opisania. Obowiązkowy punkt dla fanów grozy, przebywających w Kalifornii.

Predjamski Grad

Predjamski Grad

Prediamski Grad jest to niesamowity zamek zbudowany w naturalnej jaskini. Rozciąga się z niego przepiękny widok na pobliskie rozległe doliny i malutkie wioski. Sama lokalizacja zamku aż zapiera dech w piersiach. Położony jest na zboczu zalesionej góry na której dostrzec można niewielkie wodospady

Salto Angel

Salto Angel

Jest to najwyższy wodospad na świecie. Całkowita jego wysokość to 979 metrów (807 m bezpośredniego spadu wody). Znajduję się w Narodowym Parku Canaima, w regionie Gran Sabana w Wenezueli

Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel

Jest to drugie po Paryżu najpopularniejsze miejsce we Francji. Rocznie odwiedza je ponad 3 miliony turystów.

Neuschwanstein

Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein jest jednym z najpiękniejszych zamków na świecie, oraz jedną z największych atrakcji turystycznych w Niemczech.